Резултати от 1 до 3 от общо 3

Qmailadmin + Plesk

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    808
    #1

    Qmailadmin + Plesk

    Здравейте,

    От няколко дена възникна 1 проблем в главата ми, който си мисля как да реша, та реших да попитам и вас.

    Проблема е следния:

    1. В момента сме в процес на миграция на всичките ни клиенти на нови дедикейтет сървъри.
    2. На старите, нямаше инсталиран Plesk или някакъв друг вид CP и карахме директно през SSH, като съответно всеки клиенти имаше възможност да си ползва qmailadmin и да създава толкова емейл акаунти колкото иска.
    3. Сега, след като местим всичко на нови сървъри с Plesk положението е малко по - сложно. Плеск не се сработва с qmailadmin както повечето от вас знаят, та въпроса е какъв друг софтуер мога да инсталирам за да реша проблема, тъйкато клиентите искат да си manage-ват емейлите сами, без да притесняват нашата фирма.

    Има ли някакъв фрий продукт, който е семпъл и ще свърши същата работа която е вършил до сега qmailadmin-а така, че да не пречи на правилното функциониране на Plesk. В случая избягваме варианта, да даваме достъп до плеск на самите клиенти, тъй като е напълно изключено да речем човек който се занимава с търговия на различни стоки, да разбира и от администрация на сървъри.

    Благодаря от сега. Дано някой се сеща за нещо, защото аз имам за сега идея само за Breaking Plesk functionallity...

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #2

    Re: Qmailadmin + Plesk

    Ако не ме лъжеше паметта имаше един Web UI за qmail management. Иначе как са ви направени нещата с .qmail файлове или с някаква база отзад?

  4. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    808
    #3

    Re: Qmailadmin + Plesk

    Мисля, че е с db.

    Така или иначе аз избрах май най - лесния вариант - да лимитна колкото мога потребителите в плеск и така ще им дам направо акаунти за плеск само с опция за management на е-мейлите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе