Резултати от 1 до 15 от общо 15

kvo e freeSCO ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2002
    Мнения
    9
    #1

    kvo e freeSCO ?

    6to e tova i ima li to po4va u nas? [:-banghead]

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    17
    #2

    kvo e freeSCO ?

    Ami az s freesco izkarah 6 meseca za Internet v LAN mrezha, predi da mi kupiat sluzheben router

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    169
    #3

    kvo e freeSCO ?

    ili po-kratko kazano, linux router na dsketa []

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    17
    #4

    kvo e freeSCO ?

    Точно така,

    но ако го прехвърлиш на HDD е още по-добре, като тогава може да ползваш и допълнителен софтуер

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    236
    #5

    kvo e freeSCO ?

    Какви са му минималните изискавания, защото аз не можах да го подкарам на 40Мхц и 3.75 Мб рам. Стига до едно место в инициализацията и спира там и нищо. От малкото рам ли е това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    17
    #6

    kvo e freeSCO ?

    Трябва ти минимум 6 MB RAM, а за да пуснеш proxy-to и повече

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    236
    #7

    kvo e freeSCO ?

    Мерси МНОГО!!!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    17
    #8

    kvo e freeSCO ?

    Ako mozhesh si nameri pove4ko RAM. Mozhe da probvash da zabranish ot BIOS shadow .

    Drug variant e da probvash picobsd ot http://www.freebsd.org/~picobsd - v razlichni varianti za router, dial-up network

    Ili da probvash da podkarash na HDD Slackware s lowmem kernel, za preporachvane po-stara distribucia - Slackware 3.9

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    236
    #9

    kvo e freeSCO ?

    Ще си намера повече рам.



    П.С. Ако имам например кабелен интернет и искам да го разделя на няколко компютъра, може ли модема да се свърже директно към HUB или е необходим рутер- FreeSco?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    17
    #10

    kvo e freeSCO ?

    Ako ISP-to ти дава повече от един IP може да вържеш няколко PC през HUB. По-вероятно е обаче да ди дава едно IP и сигурно ги раздават по DHCP.

    Не знам как е с кабелните модеми, но аз съм пускал xDSL модеми които имат вградена router и NAT функция и там може да стан само с HUB. Предполагам обаче кабелния ти модем няма такава функция - за това трябва или да си сложиш отделен router или да пуснеш едно PC с две мрежови карти за тази цел = Windows с ICS или winproxy или нещо базирано на linux/Unix - примерно freesco, picobsd Linux router project , някоя по-голяма дистрибуция и т.н.




  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    17
    #11

    kvo e freeSCO ?

    [quote]Originally posted by bate_dino


    Ako ISP-to ти дава повече от един IP може да вържеш няколко PC през HUB. По-вероятно е обаче да ди дава едно IP и сигурно ги раздават по DHCP.

    Не знам как е с кабелните модеми, но аз съм пускал xDSL модеми които имат вградена router и NAT функция и там може да стан само с HUB. Предполагам обаче кабелния ти модем няма такава функция - за това трябва или да си сложиш отделен router или да пуснеш едно PC с две мрежови карти за тази цел = Windows с ICS или winproxy или нещо базирано на linux/Unix - примерно freesco, picobsd, Linux router project , някоя по-голяма дистрибуция и т.н.

    В моя случай имам едно IP реално и бях пуснал една 386-ца със 8 RAM, като дори бях пуснал пренасочване на портове към вътрешни машини - едно PC за mail сървър, друго за WEB сървър

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    236
    #12

    kvo e freeSCO ?

    Мерси, точно това питах. Остава само да си намеря още малко рам за FreeSco- то и ще си направя всичко.

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    96
    #13

    kvo e freeSCO ?

    Imam edno vapros4e i az. Tova neshto moje li da stane po nqkakav na4in i sas NET po LAN, a ne samp sas DSL. T.e....da, mislq 4e me razbrahte

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    17
    #14

    kvo e freeSCO ?

    Stava i s LAN internet razbira se, nezavisilo dali LAN Interneta ti e s istinski ili fiktiven IP. Drugia vapros e dali LAN ISP-to ti e slonno da razreshi da sharevash Interneta - ne e problem sysadminite da hvanat maskarada.

  18. Novice
    Тук е от
    Dec 2002
    Мнения
    9
    #15

    kvo e freeSCO ?

    добре ама това чудо не познава някои лан карти и не поддържа usb има ли някакъв начин да се промени това нещо?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. freeSCO
    От starec във форум Linux
    Отговори: 8
    Последно: 28-01-04, 14:36
  2. Freesco
    От bucho във форум Linux
    Отговори: 2
    Последно: 01-02-02, 10:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе