Резултати от 1 до 4 от общо 4

Инсталация на Slackware 7.1

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    158
    #1

    Инсталация на Slackware 7.1

    Тук имам CD със Slackware 7.1, но от доста време немога да си го кача. Ако някой има опит нека ми подскажи, че доста се измъчих. Инсталирал съм поне 10 различни Linux-a, но този направо ми даде шах. Интересува ме само как да стартирам инсталацията му.



    PS: Между другото това CD не е Bootable




  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    131
    #2

    Инсталация на Slackware 7.1

    Ами правиш си BOOT-диск:

    C:\> RAWRITE BARE.I A:

    и ROOT-диск

    C:\> RAWRITE COLOR.GZ A:

    Цлед което BOOT-ваш от BOOT-диска, след това слагаш ROOT-диска (той ще си каже кога да смениш дискетите след BOOT-а), стартираш SETUP-а и действаш ... какво толкова му се чудиш? На самото CD си има много добре написана документация (прочети Readme71.txt за детайли). Ако CD-то не е "оригинално" (директориите не са там, където инсталацията очаква да ги намери) копираш дистрибутива на HDD-то (ако дистрибутива е на Е:\Slakware всичко е наред и няма нужда от това ...) и при указване на SOURCE не му казваш "From SlackWare CD-ROM" а избираш "Premounted partition" и посочваш пътя до там (примерно партишън /dev/hda1 и директория /Slakware ако си го копнал на C:\Slakware).




  4. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    158
    #3

    Инсталация на Slackware 7.1

    Аз вчера вече се справих. Досега не е ставало по една много странна причина. Значи това с дискетите е ясно и всеки го знае, но Linux-а не желае да се инсталира от CD-то, въпреки че то си е оригиналното на Slackware и файловете си се намират точно където трябва и инсталацията си ги намира без проблеми, но след като неставаше десеттина пъти пробвах да го инсталирам от някой от дяловете на HDD и се получи.

    Както и да е, сега ми трябват драйвери за GF2 MX за Slackware 7.1. Последните на nVidia нежелаят да се инсталират, както нежелаят и на BestLinux 2000/Red Hat/. Някой да знае къде има драйвери за MX за Slackware 7.1?




  5. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    131
    #4

    Инсталация на Slackware 7.1

    За GF2 MX ще трябва да качиш XFree 4.0.2 или 4.0.3, а драйвери има на сайта на Nvidia. За XFree 3.3.6 няма да намериш X-Server, който да я поддържа (поне аз не намерих въпреки че се скъсах да търся, поддръжка за 3.3.6 и Nvidia нямат). А драйверите не ти се инсталират защото най-вероятно си със XFree 3.3.6




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 11-08-05, 17:21
  2. Slackware 9.1
    От Zai4u във форум Linux
    Отговори: 2
    Последно: 05-05-04, 11:02
  3. AC`97(via)Audio and Slackware 9.0
    От FOX007 във форум Linux
    Отговори: 10
    Последно: 05-04-04, 20:48
  4. Slackware
    От themen във форум Linux
    Отговори: 3
    Последно: 22-01-03, 12:39
  5. Slackware 8.x
    От joroto във форум Linux
    Отговори: 6
    Последно: 17-10-02, 15:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе