Резултати от 1 до 14 от общо 14

Trace route pri Mandrake 9.1

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    13
    #1

    Trace route pri Mandrake 9.1

    Nqkoj znae li w taq 6ibana distribuciq koq komanda izpylnqwa funkciqta na trace route? 6toto kato napi6a trace route ili tracert razprawq, 4e takiwa nqma.26

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #2

    Trace route pri Mandrake 9.1

    Така, както си го написал (trace route) не знам дали има някоя дистрибуция, която да възприеме командата. Аз поне го пиша слято: traceroute. Вярно, че не ползвам Mandrake, но мисля, че и там ще стане - едва ли са променили една такава основна команда!

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #3

    Trace route pri Mandrake 9.1

    не са я променили. просто по default не се инсталира.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #4

    Trace route pri Mandrake 9.1

    Абе то в този mandrake 9.1 не се стартираше и midnigt commander. А пък за звука ми пусна един драйвер, дето не можех да чуя музиката от шума в тонколоните [] (и това с Creative Live! 5.1). И това ми била мултимедийна дистрибуция, която била "user-friendly". На мен ми се струва, че RedHat e най-добрата дистрибуция за новаци, така че слагайте си нея.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #5

    Trace route pri Mandrake 9.1

    //offtopic

    Във повечето случаи проблема е предмониторен

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #6

    Trace route pri Mandrake 9.1

    Преди да правиш тъпи коментари, може да се замислиш дали наистина има предмониторен проблем.

    След като съм сложил да се инсталира 90% от Mandrake следва, че би трябвало да си сложи всичко, а не само някво KDE и Gnome.

    Хроничния проблем на Linux е че няма унифициране инсталация на програмите и съответното им деинсталиране. За всяка програма си има отделна инсталация с хиляда параметъра, които аз се предполага че трябва да знам (другия вариант е да прочета 1000 редов README файл). Ми то аз само OpenOffice успях да инсталирам без проблеми, ама виж за махането му не съм се сетил да пробвам. Това от 5-6 програми само една да успея да инсталирам не смятам за голям успех (като се има предвид че аз горе-долу разбирам от компютри).

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    8
    #7

    Trace route pri Mandrake 9.1

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    След като съм сложил да се инсталира 90% от Mandrake следва, че би трябвало да си сложи всичко, а не само някво KDE и Gnome.



    <div align="right">оргинално мнение на Suren</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Не, не следва. Защото инсталация не се прави като сложиш на око няколко 10-ки процента, ако четеш какво и защо слагаш. точно инстлацията на Мандрейк е една от нак-*****о устоичивите.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #8

    Trace route pri Mandrake 9.1

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Преди да правиш тъпи коментари, може да се замислиш дали наистина има предмониторен проблем.

    След като съм сложил да се инсталира 90% от Mandrake следва, че би трябвало да си сложи всичко, а не само някво KDE и Gnome.

    Хроничния проблем на Linux е че няма унифициране инсталация на програмите и съответното им деинсталиране. За всяка програма си има отделна инсталация с хиляда параметъра, които аз се предполага че трябва да знам (другия вариант е да прочета 1000 редов README файл). Ми то аз само OpenOffice успях да инсталирам без проблеми, ама виж за махането му не съм се сетил да пробвам. Това от 5-6 програми само една да успея да инсталирам не смятам за голям успех (като се има предвид че аз горе-долу разбирам от компютри).



    <div align="right">оргинално мнение на Suren</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    последния път като качвах мандрейк с някаква дефолтна инсталация то инсталера не си качи няколко пакета. предимно с конзолни програми. rpm технологията ти позволява да качиш необходимите пакети без да четеш каквото и да е. а само снаписването на rpm-i името_на_пакета

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #9

    Trace route pri Mandrake 9.1

    Аз затова и казах, че REdHat е дистрибуцията за новаци. На Slackware например не можах да сложа два rpm-a с K-Packager. Даде ми че ми липсват два модула, при положение, че пак бях направил пълна инсталация. Преди пък като бях сложил част от RedHat, не можех да сложа грам софтуер защото ми бучаха непрекъснато някви си dependencies. Ми ко да кажа Linux още не е за десктоп компютри, а само за ентусиасти, любознателни и за сървъри(дори и там не е лошо да има user-friendly интерфейса на windows, ама цената пък на един windows server e доста солена).

  12. DGP
    DGP е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    137
    #10

    Trace route pri Mandrake 9.1

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Аз затова и казах, че REdHat е дистрибуцията за новаци. На Slackware например не можах да сложа два rpm-a с K-Packager. Даде ми че ми липсват два модула, при положение, че пак бях направил пълна инсталация. Преди пък като бях сложил част от RedHat, не можех да сложа грам софтуер защото ми бучаха непрекъснато някви си dependencies...



    <div align="right">оргинално мнение на Suren</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Ако не искаш да проверява за зависимости (dependencies) м/у пакетите - за K-Packager унселектваш опцията "check dependencies", при rpm в конзола слагаш опцията --nodeps .

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #11

    Trace route pri Mandrake 9.1

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Ако не искаш да проверява за зависимости (dependencies) м/у пакетите - за K-Packager унселектваш опцията "check dependencies", при rpm в конзола слагаш опцията --nodeps .



    <div align="right">оргинално мнение на DGP</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Забравил си да напишеш че не е препоръчително )

    Странно, и Дебиан и Кнопикс 3.2, а и Мандрейк 9.1 си ми разпознаха СБЛайва и не съм имал никога проблем, даже ац3 си плейва.... ааа, ти си виа+атлон

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #12

    Trace route pri Mandrake 9.1

    Ами интересно защо моя SB Live! 5.1 и VIA+Athlon(което не смятам, че влияе въобще при разпознаванетона звукова карта) се разпонава от Slackware 9.0 и Knoppix 3.2, пък от така прехвалената за новаци дистрибуция Mandrake 9.1 не се разпознава (по-точно се разпознава обаче драйвер-а който слага звучи като АМ радио).

  16. DGP
    DGP е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    137
    #13

    Trace route pri Mandrake 9.1

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Ако не искаш да проверява за зависимости (dependencies) м/у пакетите - за K-Packager унселектваш опцията "check dependencies", при rpm в конзола слагаш опцията --nodeps .



    <div align="right">оргинално мнение на DGP</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Забравил си да напишеш че не е препоръчително )



    <div align="right">оргинално мнение на KOKOSH</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Това е ясно, иначе такава проверка просто нямаше да се прави по дифолт ... [8D]

  17. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #14

    Trace route pri Mandrake 9.1

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">traceroute си я има в Мандрейк и си работи безупречно, само че я има в пътя на роот-а . Това което трябва да направиш е :

    или да суиднеш tracertoute командата, за да може да се изпълнява от нормални юзери, или направо да дадеш права на юзерите да я ползват (което е малко ънсекюр, ако не си само ти на този комютър).



    <div align="right">оргинално мнение на topche</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    е това ме разби...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Wireless Trace
    От rony във форум Технологии
    Отговори: 9
    Последно: 04-12-05, 11:37
  2. route add
    От Shog0 във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 09-09-04, 06:28
  3. Trace по MAC Address
    От The Mask във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 29-11-03, 01:21
  4. Route problem - help
    От BIGLAMER във форум Linux
    Отговори: 5
    Последно: 13-04-03, 18:30
  5. Win route Internet game problem
    От arlisslovelesscroft във форум Мрежи
    Отговори: 14
    Последно: 21-09-02, 02:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе