Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 18 от общо 18

Разлика между *.src.rpm и *.rpm

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #16

    Разлика между *.src.rpm и *.rpm

    Ъъъ, то мандрейка си има инсталатор/деинсталатор на пакети за тази цел. Ползвай него, казва ти "пъхни цд1, пъхни цд2", таман като за тебе

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #17

    Разлика между *.src.rpm и *.rpm

    Да KOKOSH така е, но разговора се прехвърли на плоскостта какво още трябва да инсталирам за да мога да компилирам src.



    Ще рече, мен ми е ясно как да инсталирам от дистрибуцията, знам за какво служи поставката чаши [:D], чувал съм за ЦД [това дето си го слагат на конец на огледалата в колите] [:D], но нямам представа кое точно от всичко трябва да инсталирам.



    Имената на файловете не ми говорят нищо, в Мандрейк е така. А за да намеря точно това, което ми трябва, е нужно за всеки файл един по един да чета какво пише отдясно [описанието на това какво се крие под rpm-а]



    Не е невъзможно, но предпочитам, ако са две три неща, да ги науча от вас вместо да ги търся файл по файл.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #18

    Разлика между *.src.rpm и *.rpm

    В мандракето имаше един графичен инструмент за управлнив на пакети. Нещо от сорта на gnorpm или е** ли му ма**** как точно се пишеше - ползвах го преди време на 6.2-ката би трябвало да се е запазил и до наши дни. Та пускаш си го издирваш там gcc-то и въпросният инструмент ще ти качи всички dependensies - всичките девел библиотеки и аутоконфове, аутомейкове...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Разлика между сокет FM1 и АМ3+
    От ivanxxx във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 5
    Последно: 16-01-13, 11:47
  2. Разлика между LED телевизори?
    От kaisyn във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 02-10-12, 16:19
  3. Реална разлика между 75 и 100 мхц?
    От RCS във форум Телевизори
    Отговори: 15
    Последно: 29-07-08, 18:20
  4. Разлика между DVD+R и DVD-R
    От BobyTT във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 21-08-03, 12:01
  5. Разлика между Mitsubishi и NEC ?!
    От Aquadark във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 23-06-03, 23:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе