Резултати от 1 до 4 от общо 4

Кой??

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    166
    #1

    Кой??

    Здравейте и аз съм един от тези бесни ламери относно Linux.Въпроса ми е кой от Linux-те е най-добър и кой от тях е за средния потребител??Ако меже ми кажете мнението си относно Knoppix 3.2 защото това е единственото нещо с което съм работил на тази платформа.Предварително мерси[]

  2.  
     
  3. wfw
    wfw е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    73
    #2

    Кой??

    Здрасти



    за да получиш ясен отговор на въпроса ти, ще си позволя да направя една аналогия: представи си, че всяка една дистрибуция, е като 1 марка кола (Мерцедес, БМВ и т.н. все хубави коли). и така след като сме положили всеки линукс с 1 марка можем да зададем въпроса "коя кола е най-добра" мисля, че отговора е различен за всеки, защотото всеки има собствени предпочитания.



    например на мен ми харесват rpm-based ако може така да се каже линуските, защото по-лесно се инсталват и др. глезотии. а съседа ми е фен на slackware, зашото обича сичко сам да прави, а и така му харесва.



    моя съвет е да ползваш това, което ти е най-лесно, а като се понаучиш да ползваш каквото трябва (искаш)





    chaos


  4. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #3

    Кой??

    В повечето случаи важи следното правило: най-добрата дистрибуция е тази, с която си започнал.

    А ако искаш някой да ти каже с коя да започнеш, то той трябва да знае за какво ще я ползваш, на какво ниво са ти знанията, и колко смяташ да ги усъвършенстваш в тази област.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #4

    Кой??

    Slackware - дядото на всички линукси особено подходящ за тези които имат повече време за губене. Почти никакви графични глезотийки. Много писане редактиране на конфове... абе каквото се сетиш.

    Gentoo - максимална скорост и производителност обаче изисква читав международен канал и мноооого компилиране.

    Debian - чудесна поддръжка, несно обновяване на всички пакети. Всеки пакет се тества дълго време преди да стане част от дистрибуцията.

    Mandrake - точно обратното - в дистрибуцията влизат най-новите пакети, не е задължително да са стабилни. На практика всичко се прави през графичен интерфейс - малко тип windows.

    SuSe - немска дистрибуция, като всичко немско е желязна. Комерсиална за съжаление

    RedHat - може би най-добрата комбинация... В резултат на което стана платен

    Fedora - Проект на червената шапчица. Чувам добри думи за него не съм го тествал.

    Със всичките по-горни дистрибуции съм работил така че знам горе-долу за какво става дума. Моята препоръка щеше да е РедХат, но уви вече ни стаа... Gentoo ми беше малко сложен за инсталиране, ако не си се занимавал с Линукс и не си уверен че ще се справиш по-добре не се захващай с него. И май остана Debian...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе