Резултати от 1 до 9 от общо 9

Как да конфигурирам мрежата?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    61
    #1

    Как да конфигурирам мрежата?

    Как да конфигурирам мрежата? Аз съм с Red Hat 9.0,сложих IP адрес,активирах си мрежовата карта но май още нещо трябва да се направи което не го зная! Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #2

    Как да конфигурирам мрежата?

    ми IPconfig ако не се лъжа беше командата.И аз бях като тебе и се чудех защо нямам нет в карайна сметка какво се оказа объркал съм адреса на DNS-a много глупаво ама к'во да ти кажа единственото което се сещам драйвера за картата да не се харесва на RedHat-a все пак кажи каква ти е картата

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    61
    #3

    Как да конфигурирам мрежата?

    Reaktek ми е картата,въпроса ми е къде трябва да напиша workgroup и дали има още някаква настроика.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    33
    #4

    Как да конфигурирам мрежата?

    пример ///// ifconfig eth0 192.168.0.1 netmask 255.255.255.0 up /////// и натискаш ентер





    после ///// route default gw 192.168.10.1 ///// и пак ентер


  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    61
    #5

    Как да конфигурирам мрежата?

    Blagodarq za informatiata no sled kato go napravq tova se polu4ava slednoto! Vuvejdam si az vsi4ki tezi neshta i sled kato natisna enter mi kazva: "command not found" Kakvo da pravq?

  7. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    553
    #6

    Как да конфигурирам мрежата?

    Отвори файла /etc/modules.conf с някакъв текстов редактор например mcedit /etc/modules.conf и вътре търсиш следното нещо : alias eth0 rtl8139too ako го няма го добавяш.След това редкатираш файл-а намираш се в /etc/sysconfig/network-scripts/ifcfg-eth0 трябва да изглежда по следния начин :

    DEVICE=eth0

    BOOTPROTO=static

    IPADDR=192.168.0.2

    NETMASK=255.255.255.0

    GATEWAY=192.168.0.1

    ONBOOT=yes

    .

    Съхраняваш и след това редактираш /etc/resolv.conf като съдържанието му трябва да изглежда така : nameserver 192.168.0.1.

    След това рестратираш мрежата с следната команда : /etc/init.d/network restart

    Би трябвало да имаш интернет вече.



    П.С. Адресите са само примерни да не вземеш да ги сложиш тях и да питаш после що няма интернет.



    [:D]

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    61
    #7

    Как да конфигурирам мрежата?

    Az internet si imam,s 2 mrejovi karti sum ednata mi e za internet a drugata za lokalna mreja,interesuvam se dali moga da vidq ostanalite pc-ta ot lokalnata mreja! Blagodarq!

  10. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    553
    #8

    Как да конфигурирам мрежата?

    Е с това трябваше да започнеш бе пич, за да ги видиш трябва да си подкараш една Samba. Не е много сложно ама иска 1-2 часа да си поиграеш .

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #9

    Как да конфигурирам мрежата?

    BAD_BOBRIK за Sambata някъде из форума приказвано ли по този въпрос как с Lnx-a да видя другите PC от мрежата

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 2
    Последно: 01-11-13, 11:03
  2. как да конфигурирам VLC player online tv?
    От chihiro във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 1
    Последно: 23-02-13, 20:59
  3. Проблем с мрежата
    От deveca във форум Мрежи
    Отговори: 8
    Последно: 21-11-05, 18:50
  4. Проблем с XP и мрежата
    От get във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 30-11-04, 19:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе