Резултати от 1 до 14 от общо 14

Lana mi

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    19
    #1

    Lana mi

    ей хора ше ми кажете ли как да си оправя лана щото съм с ред хат 9 и немога да си опрая лан картата ... ше ми кажете ли кво по точно тряа да напрая ... картата ми е 3com 3c910 Integrated Fast Ethernet Controller

    10х[8D]

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #2

    Lana mi

    Дай повече подробности. Като начало опитай да "вдигнеш" интерфейс eth0, за да провериш дали ще се получи - ето ти командата:



    ...#/sbin/ifconfig eth0 <font color="red">192.168.5.1</font id="red"> netmask <font color="red">255.255.255.0</font id="red"> broadcast <font color="red">192.168.5.255</font id="red">



    На местата на стойностите, отбелязани с червено, си записваш конкретните такива при теб.



    След това изпълни тази команда



    ...#/sbin/ifconfig



    за да провериш дали интерфейса се е "вдигнал". Ако не е, значи е много вероятно картата по някаква причина да не е открита. Оттам нататък... вероятно ще трябва да помолиш някой с повечко опит да дойде на място и да ти помогне, защото (без ни най-малко да искам да те обиждам) от въпроса ти личи, че тепърва започваш да се занимаваш с Linux.



    Все пак, след като направиш това, което е описано по-горе, ако искаш, пиши какво се е случило - и най-вече дали си получил съобщение за грешка след първата команда (ifconfig с параметри).



    Успех !

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    226
    #3

    Lana mi

    виж първо дали ти е loadnat модула ( $>lsmod )

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    19
    #4

    Lana mi

    момчета нещо не стана ... ако може да ми кажете кво по точно да прая 10х[V]

  6. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #5

    Lana mi

    тъй ка'т гледам 910 май не тръгва по стандартния метод:



    погледни на диска към дъното трябва да има модулчета и howto

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #6

    Lana mi

    Досега не съм разбрал някой да е открил драйвери за тази карта(дъно Albatron KX400-8XV, нали?). Като че ли най-разумно е да търсиш карта за драйверите ти, отколкото драйвери за картата...

    Ако все пак намериш - свиркай [].

  8.  
     
  9. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #7

    Lana mi

    ftp://ftp.scyld.com/pub/network/netdrivers.tgz

    Но в момента не се отваря този сайт, опитай по-късно.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #8

    Lana mi

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">ftp://ftp.scyld.com/pub/network/netdrivers.tgz

    Но в момента не се отваря този сайт, опитай по-късно.



    <div align="right">Originally posted by etg*-*24/03/2004*:* 21:57:35</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    и www.scyld.com не се отваря от 3 месеца...

  11. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #9

    Lana mi

    Със сигурност най-много преди месец теглих драйвери за 3com оттам, но не знам къде съм ги забутал.

    А какъв им е проблемът, че не се отваря, знае ли се?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #10

    Lana mi

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Със сигурност най-много преди месец теглих драйвери за 3com оттам, но не знам къде съм ги забутал.

    А какъв им е проблемът, че не се отваря, знае ли се?



    <div align="right">Originally posted by etg*-*24/03/2004*:* 23:24:17</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Ми не знам, във Favorites ми е и периодично кликам там, ама наистина от Нова година насам имат някакъв проблем. Или аз съм карък и все не им умервам сървера up []...

  13. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #11

    Lana mi

    Накарахте ме да се разтърся. Нямам възможност да тествам но погледнете следния линк:

    http://www.tux.org/hypermail/linux-v...-Apr/0027.html

    А да и ако толкова държите на съответните драйвъри заповядайте

    Колеги, кофти е да ви мързи да потърсите из мрежата. На мен ми отне около 10 минути.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #12

    Lana mi

    10x fori!

    Драйверите си ги дръпнах, ама линкът нещо е поумрял... Ще го пробвам по-късно пак. btw, пробвах търсене в google, ама пусто не се сетих да търся за "netdrivers.tgz". Тоест, при мен не е от мързел, а от глупост [B)]...

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    19
    #13

    Lana mi

    ей хора абе дава ми некви грешки като напиша make install апък може и аз несщо да бъркам ако сте така добри ще може ли да ми напишите точно как да си инстална драйверите

    много благодаря ако ми помогнете[]

  17. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #14

    Lana mi

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">ей хора абе дава ми некви грешки като напиша make install апък може и аз несщо да бъркам ако сте така добри ще може ли да ми напишите точно как да си инстална драйверите

    много благодаря ако ми помогнете[]



    <div align="right">Originally posted by gangster4o - 29/03/2004 : 01:35:05</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Особено ако кажеш какви са грешките... Все още не съм станал ясновидец въпреки че се опитват да ме правят такъв.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе