Резултати от 1 до 4 от общо 4

Panasonic Viera плазма '42 и компот

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #1

    Panasonic Viera плазма '42 и компот

    Употребявам въпросния телевизор и се опитвам да изкарам картина от компота. Лесно. Но картината ужасно трепти. Изпробвах всички възможности за честота на опресняване от DisplayProperties, но ефект няма. Точния модел на телевизора все още не знам, но утре ще опитам да го врътна(тежичък е) и ще прочета. Картата е обикновена 9550 с драйвер 6.14.10.6517 от 22.02.2005. Май е време да опитам с някой по-нов, но все пак картата е старичка и за какъв ч.. и е нов драйвер?
    Мдаа, не съм писал за кабела. Купих кабел като за монитор(15 пина/14 всъщност - единият липсва) дълъг шест метра и изкарвам сигнала през DVI изхода с преходник.
    Картината се появява на телевизора когато сложа отметката "Extend my desktop ..." която е в ДисплейПропъртис.
    Дано не съм пропуснал нещо.
    Струва ми се, че когато е включен въпросният кабел ми се разпада wireless връзката с рутера, но предполагам, че само си въобразявам и е съвпадение.
    Приемам всякакви съвети.
    Дано не съм пропуснал нещо важно.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #2

    Re: Panasonic Viera плазма '42 и компот

    myrshavija, вземи първо си смени картата, следващата да има поне един DVI или може щом си с АТI и ако ги хересваш си намери техен модел с HDMI. Е вярно ще дадеш повечко пари, но наринал си толкова пари за ТВ пък за "компота" НИЩО. Според мен от прехода VGA към DVI има проблем и затова ти трепти. Как ти го откриват ТВ-а от драйверите, какво име има, ако е ANALOG DISPLAY, какъвто според мен е случая ще си имаш проблеми. Виж какво съм писал и поставил като снимки в темата за LCD/PLASMA. Там има снимки виж внимателно, но там съм с NV карта. Когато сигнала си е чист цифров без преходници и тем подобни ще ти покаже името на ТВ в драйверите. PANASONIC PDP или PANASONIC HDMI. Освен това в драйверите на NV оказваш резолюцията на HD поддържана от него: 720 HDTV, 1080i HDTV или 1080p НDTV. И поне кажи с кой модел на Панасоник си да го мислим после ако не стане нищо.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #3

    Re: Panasonic Viera плазма '42 и компот

    Пробвай с изключен кабел на антения вход при мене се получаваше така когато пусна да гледам от компа на тв. Сега ползвам един сплитер с галванично разделяне и няма проблеми.

  5. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #4

    Re: Panasonic Viera плазма '42 и компот

    LUDIA, изходът е ДВИ с преходник за аналогов монитор, щото на телевизора е с аналогов вход. Пари за телевизора не съм давал, затова и писах, че го употребявам. Временно . Наистина в драйверите е "аналог дисплей". Моделът е TH-42PA30.
    airclima, засега нямаме телевизия. Има включена една стайна антена, но май не се отразява не трептенето.

    Оказа се, че голямото трептене изчезва в момента на изключването на кабела на монитора от видеокартата. Когато остане само телевизорът, трептенето е почти незабележимо. Аз очаквах да няма изобщо, но с наличния хардуер май ще се задоволим с "почти не трепти"

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic Viera и 3D субтитри
    От sp1der80 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 37
    Последно: 28-09-19, 14:44
  2. Отговори: 0
    Последно: 28-06-13, 08:48
  3. Panasonic Viera TX-P50G20E
    От dhtodorov във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 13
    Последно: 17-01-12, 21:30
  4. Субтитри за Panasonic Viera
    От gorogeorgiev във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 16-02-11, 23:55
  5. Коя е по добрата плазма PANASONIC TX-P42X10E или PANASONIC TH-46PY8P?
    От tattoo777 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 21-05-09, 12:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе