Резултати от 1 до 7 от общо 7

Половин картина на Panasonic TH-42PV7P

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    44
    #1

    Половин картина на Panasonic TH-42PV7P

    Здравейте,
    Днес уж е ден за почивка, особено в тия жеги, бях решил да си остана у нас да почета и да погледам телевизия.
    И така до преди малко, докато превключвайки каналите телевизора (Panasonic TH-42PV7P) започна да изчезва
    половината дисплей (лявата част). Последния час се появява и изчезва - 10 мин. има картина, 10 мин. половината изчезва
    Освен това всичко друго си работи перфектно, ама това не е малко де Супер гадна история.

    Та въпросите ми са следните:
    - според вас голяма ли е повредата и може ли да бъде остранена;
    - може ли да ми препоръчате сервиз за София, където да го закарам.

    Мерси много предварително!

    P.S. Досега никога не ми се беше развалял телевизор, много тъпа история, че и имаме само 1

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #2

    Re:Половин картина на Panasonic TH-42PV7P

    Проблема е във видеопанела и могат да го оправят само в сервиз. Не знам колко ще ти струва - дано да не се изисква подмяната му с нов.

  4. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #3

    Re:Половин картина на Panasonic TH-42PV7P

    Този телевизор има ли закачен тунер на някоя кабелна към него?При мен проблема бе в сет топ бокса и след рестарт се оправи иначе бе точно както го описваш.При мен работеше само лявата половина.Пробвай с друг източник примерно двд да видиш как ще се държи преди да тръгнеш към сервиза.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    44
    #4

    Re:Половин картина на Panasonic TH-42PV7P

    Мерси много.
    Пробвах с друг източник на сигнал, ама е същото. Общо взето като изчезне половината картина, каквото и да правиш я няма.

    Ясно е, че утре ще го карам, просто се чудя къде в София ще е добре да отида.
    Нямам никаква представа за сервизи за електроника, а имам горчив опит от избирането на първия уж добър сервиз за автомобила

    Чудя се и в какъв сервиз? Дали в оторизиран сервизен център на Panasonic или в специализиран сервиз за ремонт на плазмени телевизори
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1346011074[/time]_________________________________________________

    Сега забелязвам, че в лявата половина на телевизора като загасне, където е черно се вижда силует
    на логото на БТВ примерно, но много бледо

    Цял ден се оправя и след това пак се прецаква Май повече време е ОК но за 10-15 мин. на час изгасва.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    44
    #5

    Re:Половин картина на Panasonic TH-42PV7P

    Здравейте,
    От сервиза ми казаха, че видеопанела е почнал да се прецаква и скоро ще си замине съвсем.
    Предложиха ми да го изкупят телевизора за 100 лева и мисля да им го дам. Според вас ОК ли е?
    Казаха ми също, че плазмите на Panasonic често се прецаквали и когато проблема е във
    видео панела няма какво да се направи, което ме отказа да си взимам пак Panasonic

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #6

    Re:Половин картина на Panasonic TH-42PV7P

    Цитат Първоначално публикувано от zack
    Предложиха ми да го изкупят телевизора за 100 лева и мисля да им го дам. Според вас ОК ли е?
    Да. От телевизора могат да ползват
    - захранващият блок
    - мейн борда
    - дистанционното + кабела

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #7

    Re:Половин картина на Panasonic TH-42PV7P

    Ами то ,ако не купиш плазма на Панасоник ,коя друга ще изкара повече от 5 год.Знам и много хора с по стари модели макар и по висок клас от твоя и още им работят безпроблемно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам: Лаптоп HP ProBook 6550b (CPU: i7) на половин цена!
    От balinoff във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 08-08-13, 09:52
  2. Отговори: 1
    Последно: 02-01-13, 12:07
  3. Проблем с 3д картина при panasonic tx l42et5e
    От ivchoni във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 25-11-12, 21:13
  4. нарязване на резба на тръба половин цол
    От ivoru във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 8
    Последно: 31-03-08, 16:45
  5. Честита ни половин АЕЦ!
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 4
    Последно: 02-12-02, 16:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе