Резултати от 1 до 13 от общо 13

Кой от двата Panasonic - IPS vs VA панел?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    36
    #1

    Кой от двата Panasonic - IPS vs VA панел?

    Здравейте! Моля за мнение. Осезаема ли е разликата между IPS и VA панелите? Конкретно двата модела телевизори. Panasonic 50as650 и 55as640
    Консултантите от магазина ми предлага първият като по добра картина, но от прочетеното досега по добрият контраст е при вторият. Като се има впредвид съотношението цена и размер пак прединство има вторият. Въпросите ми са.
    Черното и контраста значителни ли са при VA?
    По топли и реални ли са цветовете при IPS? Има ли черно при него или е сивеещо? Трудно бих направил сравнение в магазина затова бих искал мнение от вас. Благодаря

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #2

    Отговор: Кой от двата Panasonic - IPS vs VA панел?

    При VA контрастът е в пъти по-добър
    IPS - максимум 950:1 - черното силно сивее
    VA - варира от 2500:1 до 5000:1 - черното е значително по-добре
    Цветовете са еднакви, но при IPS картината е по-бледа и "плоска"

    Погледни
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...50H6400-3D-LED
    с по-висок контраст
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...-50W829-3D-LED

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #3

    Отговор: Кой от двата Panasonic - IPS vs VA панел?

    Ъгълът на виждане, при IPS е по-широк от този на VA.

  5. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    9
    #4

    Отговор: Кой от двата Panasonic - IPS vs VA панел?

    В Техн***ис един до друг бяха разположени 48 AS640 и 42 AS650.Може да ви се стори много субективно мнението ми,но след като бях прочел доста неща за двата модела очаквах наистина осезателна разлика.Е,такава нямаше.Дори нещо повече - картината на 650 беше по моят вкус много по-добра . Това на светлината в магазина.В къщи не промених мнението си за картината на 47 AS 650.Разбира се това е субективна оценка,но така реално усетих нещата.
    Помолих консултанта да настрои телевизорите по един и същ начин.Те се се оказаха с еднакви настройки.Искам да кажа ,че след разговор с колега от форума предварително бях се спрял(по необходимост) на 650 и може би това също да има значение.Единствено не успях да направя сравнение на 3Д,че нямаха очила за активната технология.Но това ,което ми демонстрираха при пасивната доста ми допадна.
    Лично и сигурно съвсем субективно мнение.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #5

    Отговор: Кой от двата Panasonic - IPS vs VA панел?

    Хм, в магазинът трудно ще видиш по-добрият контраст, при VA на това осветление, но пак се вижда...на приглушено осветление разликата вече е голяма. Панасониците обикновено ги държат на режим Нормал, а там контрола на подсветката е включен и картината изглежда по-контрстна. Отделно в готовите режими, моделите с IPS принципнo дават по-точни цветове.
    На какъв режим бяха настроени?

  7. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    9
    #6

    Отговор: Кой от двата Panasonic - IPS vs VA панел?

    Бяха на "кино". Минахме през всички готови режими.Сигурно си прав ,че на такова осветление нещата са много по-различни от приглушеното в домашни условия.Разбира се в къщи няма с какво да направя вече сравнение,но съм доволен от контраста на картината при AS 650.
    На приглушена светлина използвам тези настройки:
    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    На силно осветление по ми допада настройките на "кино"
    Личното ми мнение ,че черното си е черно.Снощи видях,че има много "тъмни" сцени в "Гласът на България" и загледах да видя как ще е .Супер си беше черният цвят и контрастът.Всъщност нали затова колегите,които сте много запознати с материята давате съвет всеки да реши сам за себе си на място в магазина кое му допада най-много.Всичко е много субективно и не искам моите лаишки "писаници" да повлияят на даден избор.

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на JacksonSoloist
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    123
    #7

    Отговор: Кой от двата Panasonic - IPS vs VA панел?

    пич взимай каквото на очите и на теб ти харесва, иначе аз също съм само за vA, a sony 829, предполагам е va или не ? Ако е, само full local dimming му липсва с доста зонички, за да е перфектния лед 1080п. Гледам го дават 800 опресняване, това 200херца панел ли е или 100, защото си спомням моделите 2012 като hx850, бяха 200.

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #8

    Отговор: Кой от двата Panasonic - IPS vs VA панел?

    100хц е 828/829 (над 42") , но като качество на изображението за мен си е далеч от НХ850 ...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    36
    #9

    Отговор: Кой от двата Panasonic - IPS vs VA панел?

    Току що идвам от магазина. Сравних двата модела в режим кино. Действително на as650 картината изглеждаше по - ярка и по примамлива от as640,което ме навежда на мисълта, че panasonic as640 е с по добрият контраст. Уви в магазина не може да се разбере. За цветовете - всичките са ми еднакви. Явно съотношението м/у цена и размер ще е преоритетно във вземането на решение. 55инча от 3м.разстояние голям ли е или да минавам на 48AS640? Благодаря!

  12. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #10

    Отговор: Кой от двата Panasonic - IPS vs VA панел?

    Цитат Първоначално публикувано от boby_ Виж публикацията
    55инча от 3м.разстояние голям ли е или да минавам на 48AS640?
    55" от 3м. е добре, даже след някоя и друга седмица ще започне да ти се струва малък.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #11

    Отговор: Кой от двата Panasonic - IPS vs VA панел?

    Цитат Първоначално публикувано от boby_ Виж публикацията
    55инча от 3м.разстояние голям ли е или да минавам на 48AS640? Благодаря!
    Ако ще гледаш основно ХД е добре.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    36
    #12
    Булсатком и филми MKV файлове.

  16. Junior Member Аватара на JacksonSoloist
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    123
    #13

    Отговор: Кой от двата Panasonic - IPS vs VA панел?

    за булсат ще е зле, за мкв зависи какви - 4гб смачкано мазало или от 20гб нагоре ремукси. Определено ще виждаш огромна разлика, аз на моят 40" я виждам, какво остава ти. Е, не го гледам от 3 метра, а от 1.5-2.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Кой от двата модела?
    От mu4a4o във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2
    Последно: 09-10-14, 12:19
  2. Daikin FTXS25K и Panasonic CS/CU-E09NKE-3 -Econavi 2012 кой от двата?
    От IFF във форум Климатици Daikin
    Отговори: 24
    Последно: 09-11-12, 18:46
  3. Кой от двата LCD TV да избера.
    От velizarr във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 06-05-11, 13:26
  4. Продавам 54` телевизор PANASONIC TX-P54Z11E - със счупен панел
    От Evlampio във форум Приключили продажби
    Отговори: 10
    Последно: 01-09-10, 15:04
  5. Кой от двата Blue Ray плеъра да избера? PHILIPS BDP-3000 или PANASONIC DMP-BD60E
    От Steven K във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 31
    Последно: 10-03-10, 14:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе