Резултати от 1 до 9 от общо 9

Закрепване на тежка плазма Panasonic ТХ 46PY80P към стена

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #1

    Закрепване на тежка плазма Panasonic ТХ 46PY80P към стена

    Здравейте,
    единият от ТВ в къщи е стара (около 8годишна) плазма Panasonic TH 46PY80P, която и до днес работи безупречно. Не забелязвам виене на вентилатори, нито загуба на цветове Реших да я запазя, докато издъхне, защото вади доста реален образ, особено за кино.
    Предстои ми ремонт и търся адекватно решение за закрепване към стена. Искам да я повдигна и под нея да се разположи централната колона на домашното кино. Доколото виждам задния панел https://www.manualslib.com/manual/64...?page=8#manual, универална стойка няма да стане. На пръв прочит е нета има някакви маркови стойки от типа на PANASONIC Genuine Wall Brackets suit various models
    В големите вериги няма такива стойки -питах в ТМ и ТП, почнаха да е мотаят, ако имало някъде не знаели дали ще стане за 46" и т.н
    Ще бъда благодарен на всеки, който даде идея как да закрепя тежката плазма за стената и особено на тези, които са решили подобен проблем
    Този пост е редактиран от Bojidar_Iliev; 05-12-16 в 14:30.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    136
    #2

    Отговор: Закрепване на тежка плазма Panasonic ТХ 46PY80P към стена

    Вкъщи имам монтирана 42 инчова плазма с такава стойка Sonorous Surefix 340. Би трябвало и 46'' да се стане. Мисля че я има в Техно веригите.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #3

    Отговор: Закрепване на тежка плазма Panasonic ТХ 46PY80P към стена

    [QUOTE=steftzo;797313]
    Благодаря за първия отговор. Подобни стойки има много, но не ми става ясно за какво се хваща стойката към корпуса на ТВ, не откривам никакви дупки със съответната резба.
    На задния панел има 4бр. кръгли капачки (около 3см диаметър). Под тях ли са отворите?
    Този пост е редактиран от Bojidar_Iliev; 05-12-16 в 14:33.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    136
    #4

    Отговор: Закрепване на тежка плазма Panasonic ТХ 46PY80P към стена

    Ами не помня точно, много отдавана е монитран на стената, но може и да бяха тези. Махнете капачките и трябва да има място за доста сериозни болтове.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #5

    Отговор: Закрепване на тежка плазма Panasonic ТХ 46PY80P към стена

    Цитат Първоначално публикувано от steftzo Виж публикацията
    Ами не помня точно, много отдавана е монитран на стената, но може и да бяха тези. Махнете капачките и трябва да има място за доста сериозни болтове.
    Колега, мерси. Аз мислех, че тези капачки са декоративни. Друго място за захващане не виждам. Ако отдолу са отворите, излиза, че в ТВ има доста сериозна метална конструкция, за да издържи общото тегло от около 40кг.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #6

    Отговор: Закрепване на тежка плазма Panasonic ТХ 46PY80P към стена

    взимаш си 4 дюбела с кукички ,шпилка и уши за ТВ-то оразмеряваш внимателно отворите за дюбелите и за 4-5 лв си я монтирал и то много близо до стената което е невъзможно с която и да е стойка .. моя 42 инча плазма стои така вече доста годинки

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,431
    #7

    Отговор: Закрепване на тежка плазма Panasonic ТХ 46PY80P към стена

    Bojidar_Iliev
    Всеки телевизор отговаря на VESA стандартите за монтаж на стена.
    Махни 4-те пластмасови капачки отзад. Така ще откриеш монтажните отвори с резба. В комплекта на телевизора, трябва да имаш 4 болта, които са специално за целта.
    https://olxpl-ring11.akamaized.net/i...ic-_rev002.jpg
    тази трябва да стане
    Технoмаркет - онлайн магазин

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #8

    Отговор: Закрепване на тежка плазма Panasonic ТХ 46PY80P към стена

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Bojidar_Iliev
    Всеки телевизор отговаря на VESA стандартите за монтаж на стена.
    Махни 4-те пластмасови капачки отзад. Така ще откриеш монтажните отвори с резба. В комплекта на телевизора, трябва да имаш 4 болта, които са специално за целта.
    https://olxpl-ring11.akamaized.net/i...ic-_rev002.jpg
    тази трябва да стане
    Технoмаркет - онлайн магазин
    Махнах капачките и отдолу видях отворите. За съжаление съм загубил оригиналните болтове, но отворите ми приличат на Ф5мм. Като го гледам ще трябва болта да е дълъг около 5 см. Може би ще трябва да взема някакви шайбички, за да "запълня" луфта между края на резбата в ТВ и главата на болтовете. Ако знае някой какви са болтовете, ще ми бъде много полезно.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Живее в
    В.Търново
    Мнения
    188
    #9

    Отговор: Закрепване на тежка плазма Panasonic ТХ 46PY80P към стена

    Болтове може да е нямало в комплекта но ако пазиш книжкие на тв.то трябва да има точните рамери.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с плазма Panasonic TH-46PY80P
    От cec във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 18
    Последно: 01-03-15, 12:46
  2. Проблем с плазма Panasonic
    От jovko във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 26-05-13, 21:42
  3. Помощ за Panasonic TH-46PY80P
    От cec във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 04-03-11, 10:52
  4. PANASONIC TH-46PY80P - назъбени ръбове?
    От Krassy във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 24-07-09, 19:54
  5. Коя е по добрата плазма PANASONIC TX-P42X10E или PANASONIC TH-46PY8P?
    От tattoo777 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 21-05-09, 11:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе