Резултати от 1 до 13 от общо 13

Мнениея за Philips 42pfl4606h

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    161
    #1

    Мнениея за Philips 42pfl4606h

    Гледам че характеристиките му не са лоши.На мен ми трябва за кабелна ТВ и за игри ,и по малко вероятно ако си прекарам цифрова телевизия.Интересува ме страничното мнение на професионалистите ? Бюджета е до 1000лв. И мисля че това е най удачния избор

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    96
    #2

    Re:Мнениея за Philips 42pfl4606h

    Добър телевизор от нисък клас. От евтините модели на Филипс е за предпочитане но не очаквай чудеса.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    15
    #3

    Re:Мнениея за Philips 42pfl4606h

    В момента е на безлихвена промоция в технополис.Преди време бях задал въпрос за сони сх520 но не успях да се организирам и не го купих.Сега този телевизор ми привлича погледа.Бях чел тук за него добри мнения и , че е по-добър от 5606, но за около час ровене не можах да ги открия.USB плеъра добре ли работи и показва ли бг субтитри.Освен това , понеже в брошурата е точно до един плазмен с много добра цена - самсунг 43D450, може ли някой експерт да им направи нещо като сравнение между двата с + и - за всеки от тях.Мисля , че ще е полезно за много хора.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #4

    Re:Мнениея за Philips 42pfl4606h

    Не съм специалист, но съм собственик и ще споделя.

    За първи път имам собствено LCD и съм много доволен. Но най вече заради размера. За това го и купих. Картината на мен ми е супер, но като гледам какво казват по-разбиращите по високите серии имат много по-хубава картина. Ама аз като не разбирам, на този етап съм си ОК.

    Но ти не смяташ да гледаш цифрова Тв. Мисля, че тогава картината ще си една и съща и на тази серия и на по висок клас телевизор.

    Не съм пробвал USB-та и прочие. Ползвам го само за телевизия. Дано съм бил поне малко полезен.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    161
    #5

    Re:Мнениея за Philips 42pfl4606h

    Цитат Първоначално публикувано от ckaiyokar
    В момента е на безлихвена промоция в технополис.Преди време бях задал въпрос за сони сх520 но не успях да се организирам и не го купих.Сега този телевизор ми привлича погледа.Бях чел тук за него добри мнения и , че е по-добър от 5606, но за около час ровене не можах да ги открия.USB плеъра добре ли работи и показва ли бг субтитри.Освен това , понеже в брошурата е точно до един плазмен с много добра цена - самсунг 43D450, може ли някой експерт да им направи нещо като сравнение между двата с + и - за всеки от тях.Мисля , че ще е полезно за много хора.
    И аз съм чувал "уж" хубави неща за този модел....За тези пари,този размер....едва ли някой друг модел би бил по добър от него

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    15
    #6

    Re:Мнениея за Philips 42pfl4606h

    защо "уж" и то в кавички?
    много ми се ще бъдещия ми телевизор освен хубава картина да има и добър USB плеър.вярно че купувам телевизор , а не плеър и както някой бе казал като купуваш S класа няма да я караш с газ , ама все пак държа да е с климатроник а не с климатик.Плазмата много ме притеснява с необходимоста от правилна"разработка" иначе съмсунга е много привлекателен.Преди малко попаднах на някакви диаграми за черното , което изсветлявало на всеки 500 часа но нещо никак не ги проумях.Дано някой , който разбира скоро се отзове с компетентно мнение.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    161
    #7

    Re:Мнениея за Philips 42pfl4606h

    Казвам 'уж' защото всеки различно казва.Малко са хората които ще ти кажат истината.И за това искам тук професионалистите - така да се каже да споделят мисленето си

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #8

    Re:Мнениея за Philips 42pfl4606h

    Много се спекулира по форумите и това е съвсем очаквано. Затова всички мнения от форумите аз си ги проверявам лично. "Уж" бързо лъсва.

    В случая с 42PFL4606 няма "уж" - виждал съм го и съм го разцъквал предостатъчно дълго и като за 1000 лв. картината е много добра. Това, което много хора го изтъкват като проблем (твърде много острота на картината) аз го виждам (в смисъл с очите си) даже леко в плюс. Впрочем то е типично да не кажа въобще (защото не съм им виждал абсолютно всички модели) за Филипс, но при Sharpness на нула артефакти почти няма.
    Пропуск е, че не съм го пробвал с SD телевизия, но това е почти невъзможно в магазин.

    Недей да чакаш само на компетентни или "компетентни" мнения - отиди си го виж ти самия. Всеки може да прецени за себе си дали му харесва или не му харесва това, което вижда - няма нужда от компетентност за целта.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    15
    #9

    Re:Мнениея за Philips 42pfl4606h

    Благодаря ланслинк, а какво ще кажеш за плазмата на самсунг 43D450 и друго: вървят ли филми и бг субтитри на филипса?

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #10

    Re:Мнениея за Philips 42pfl4606h

    И нея (43D450) съм я гледал даже още по-обстойно. Цената няма възражения, разбира се, но пък някой неща са доста очевадни. Най-ключовото е, че ме дразни кафявия панел. Из интернет им мерят стойностите на MLL (minimum luminance level; най-слабо светене), тоест колко черно е черното, като изключително ниски (разбирай добри), но това, което виждам в магазините, си е съвсем кафявичко, тоест освен ако не се гледа в тъмна стая, има потенциал да дразни (мен много). Другото е, че резолюцията е все пак само 1024х768 и ако се гледа под 2 метра се забелязва (според мен). Това се отнася за 43-инчовия, а интересното е, че същото разстояние важи и за 51-инчовия, явно малко по-високата хоризонтална резолюция е в полза (1366х768). И накрая - липсата на какъвто и да е филтър, означава огледало, ако в помещението не е контролирано осветлението.
    Класация на дразнителите:
    1. Кафявото черно (ако не се гледа на тъмно) - основната моя забележка, защото не гледам само вечер
    2. Огледалния панел
    3. Ниската резолюция (този проблем не е толкова фатален като горните, за мен)

    И все пак повече ми харесва от който и да е Панасоник или LG от ниските серии (Panasonic U,UX, C,CX) (LG PT, PJ)

    Тези забележки са мои, има премного предоволни собственици на такива плазми из форумите, така че най-важното е човек да отиде да си я види лично.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    15
    #11

    Re:Мнениея за Philips 42pfl4606h

    Днес бях в техномаркет Търговище и двата бяха свършили, плазмата я взели няколко часа по-рано.Продавача много похвали и двата.Филипса ме разочарова че не чете субтитрите.както и да е не видях нито единия но видях 32" вариант на филипса и 51" на плазмата.Плазмата я сравних с панасоник и предпочитанията ми са за самсунга , панасоника видимо зеленее, жалко че не прочетох коментара по-рано, че да обърна внимание дали кафенее самсунга.Филипса беше всред LG, сони и панасоник и други филипси 56хх и 36хх 32" и определено се отличаваше с добрата си картина.Продавача каза , че не е от настройките.Жалко наистина за плеъра

    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1322947880[/time]_________________________________________________

    сега си измерих разстоянието отново , около 2,5 метра е, т.е. повече от 2,5 и по-малко от 3 метра.Плазмата дали няма да е голяма- 43"?
    а другото какви са тези насичания при филипса и подозренията за недостатъчна памет?, при интензивни сцени- какво точно означава това?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #12

    Re:Мнениея за Philips 42pfl4606h

    Цитат Първоначално публикувано от ckaiyokar
    какви са тези насичания при филипса и подозренията за недостатъчна памет?, при интензивни сцени- какво точно означава това?
    Според мен абсолютно нищо, за което да се тревожиш. Аз съм го гледал с блурей, от това по-висок битрейт здраве му кажи и никакви насичания нямаше. Сега, ако тунера нещо е калпав (което няма как да проверя)....

    43 инча ще дойде доста добре за 2.5-3 м, а 51 - още по-добре.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    15
    #13

    Re:Мнениея за Philips 42pfl4606h

    на 51 инчовата плазма отблизо картината не ми хареса бе някак- не знам правилния телмин но може би пикселизирана- някак на снежинки или зърниста.Продавача каза , че сигнала е добър , а това е от близкото разстояние.Когато се отръпнахме на 4-5 метра нещата си дойдоха на мястото.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonik TX-L42ET5E vs. Philips PHILIPS 40PFL5507K
    От sasa във форум Philips телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 21-09-12, 19:42
  2. PHILIPS 32PFL4606H или PHILIPS 32PFL5606H?
    От taralion във форум Philips телевизори
    Отговори: 38
    Последно: 25-05-12, 12:27
  3. Проблем с Philips 42PFL4606H с Булсатком
    От spiritch във форум Philips телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 08-12-11, 21:50
  4. Избор на LCD - PHILIPS 37PFL4606H или PHILIPS 37PFL5405H
    От dodido във форум Philips телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 04-11-11, 09:22
  5. системи за домашно кино-PHILIPS HTS-6100/12,PHILIPS HTS-8100/8140
    От maddog9 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 24-09-09, 13:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе