Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 42

Проблеми с чисто нов телевизор 55PUS-7100/12

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    15
    #1

    Проблеми с чисто нов телевизор 55PUS-7100/12

    Преди 5 дни купих нов телевизор Philips 55 PUS 7100/12 , с андроид 5.1 . Платих 2500 лева с идеята да не ползвам телевизора само за телевизия но и примерно за стийминг на клипове от Youtube и други глезотийки които са в рекламата на изделието от сайта на производителя му.
    Какво се получава на практика обаче... Телевизора е супер бавен из менютата, дистанционното не изпълнява добре командите, а работи с известно забавяне и не рядко изпълнява командите по два пъти, което е супер дразнещо, а уж е с 4 ядра, и в рекламата е супер бърз и мощен, дори и за игри.Това мога да го преглътна, ще взема булсатком и ще го ползвам като монитор и няма да се дразня защото ще ползвам дистанционното на телевизора само да го включа, но не мога да се съглася с това че не мога да гледам клипове от YOUTUBE и да ми се смеят приятелите че дадох над 2000 лева за телевизор и той да предава така:


    https://www.dropbox.com/s/x1ps5wupkn...12515.mp4?dl=0 или https://youtu.be/s5Hn6_10YsE

    При стриймване на клипове от телефона на телевизора той започва да предава така както съм го снимал.И единственото решение е измъкване на щепсела от контакта. От Комисия за защита на потребителя ми казаха че не мога да го върна защото е купен от Техномаркет а не онлайн.Да то е така, но в магазина не може да тестваш всички опции на телевизора.Там ти тестват само че работи и ти го връщат в кашона.

    Някой имал ли е подобен проблем, и как да процедирам с това, супер тъпо и гадно е да дам над 2000 лева и да имам това насреща.
    Този пост е редактиран от bulgaran; 28-11-15 в 09:54. Причина: допълване Youtube линк

  2.  
     
  3. Member Аватара на novla
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    316
    #2

    Отговор: Проблеми с чисто нов телевизор 55PUS-7100/12

    Сваляй го от стената и го носи в магазина, от който си го взел и да го взимат за ремонт.
    Нормално е да не можеш да го върнеш. Щом е взет от магазина имаш право в 3 работни дни да го върнеш, а при онлайн е 14 работни дни. Това обаче не означава, че на по-късен етап няма да можеш. Имаш гаранционни условия, които ще трябва да спазиш и ако продължава да има проблем ще можеш да го върнеш и да поискаш да ти върнат парите.

  4. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #3

    Отговор: Проблеми с чисто нов телевизор 55PUS-7100/12

    Ъпдейт на системата направи ли?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    15
    #4

    Отговор: Проблеми с чисто нов телевизор 55PUS-7100/12

    С последен фърмуер е ъпдейтнат от магазина. Опитах през USB да го кача наново но ми изписва че е качена същата или по нова версия и спира инсталацията.Преинсталирах го няколко пъти ефекта е нулев.

    Взех го в Неделя и в понеделник го натоварих в кашона и бях в Техномаркет оттам ми казаха че не мога да го върна да отида в сервиза отзад на магазина. От сервиза казаха че не поддържат Филипс, той бил към сервиза на Сони който е в другия край на града. Занесох го в Деком, там го гледаха и казаха че всичките са такива, бъгави, бавни, и си го прибрах.Преди това този проблем сниман на клипа ми беше се случил само веднъж, но сега всеки път като влизам в Youtube се получава.
    Все по често взе да ми излизат един съобщения от сорта на :


    Недовършен и недоизмислен ми се струва този телевизор, и не виждам изход от ситуацията. Ще ми стои като украшение на стената и ще си гледам стария телевизор.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от bulgaran; 28-11-15 в 12:45.

  6. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #5

    Отговор: Проблеми с чисто нов телевизор 55PUS-7100/12

    Яко са те пуснали по пързалката още от магазина. Ти с кого имаш договорни отношения за покупно-продажба? С Техномаркет. Толкова. Правилно си постъпил като си го занесъл там, но не разбирам защо си допуснал да те размотават по толкова нелепи начини. Вече си пропуснал 3-дневния срок, за който ти споменаха горе, и за съжаление нямаш протокол за това, че са ти отказали замяна, така че няма как да ти го сменят веднага. Сега отиваш пак при тях, казваш им, че нямаш никакви отношения с друг, освен с тях ( с никакви сервизи) и им го стоварваш да се оправят. След това си гледаш стария телевизор 1 месец. И да, Philips са с бавен софтуер/хардуер, за това можеше да се поинтересуваш предварително, защото специално тук е дискутирано многократно, и никъде в официалната документация не е описано колко точно бързи или бавни са, но пък за сметка на това, за бъгави от сервиза нямат оправдания - щом нещо не работи според спецификациите, значи трябва да го оправят, независимо как (не е твоя работа). Ако не могат, да ти го сменят или възстановят сумата.
    Не знам какво е това примиренческо поведение - позволяваш да те размотават и в магазина, и в сервиза и накрая казваш, че ще си гледаш стария телевизор?!
    Успех!

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,559
    #6

    Отговор: Проблеми с чисто нов телевизор 55PUS-7100/12

    Направили му връщане към заводски настройки + "студен рестарт" - изключен от захранване за поне 20-30 мин. (като си извадил и всички свързани към него кабели) ?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    15
    #7

    Отговор: Проблеми с чисто нов телевизор 55PUS-7100/12

    Ами освен да го пробвам този студен рестарт и ако не в понеделник пак в кашона и в сервиза.

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,559
    #8

    Отговор: Проблеми с чисто нов телевизор 55PUS-7100/12

    Преди това направи връщане към заводски настройки - щом си го разнасял по сервизи/магазини вече си правил "студен рестарт"
    Ако не се оправи - в кашона и в магазина да го оправят/сменят , а после минаваш и през КЗП да си пуснеш едно "профилактично" оплакване (като и в магазина казваш , че ще посетиш КЗП ).

  11. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #9

    Отговор: Проблеми с чисто нов телевизор 55PUS-7100/12

    Една статия, която би била полезна в случаи като този - Как да отправите рекламация за дефектна стока?

  12. Member Аватара на novla
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    316
    #10

    Отговор: Проблеми с чисто нов телевизор 55PUS-7100/12

    Направи точно, както ти е написал колегатаShmi. Не го носи в сервиз, а го занеси в Техномаркет! Телевизора има явен дефект и нямат абсолютно, никакво прави да ти откажат да го вземат. Ако все пак се опитат да ти откажат се обаждаш на КЗП! Очевидно Техномаркет имат доста голям проблем с Philips... един колега беше писал подробно, какво се е случило при него и как ги е осъдил.
    Пак да ти го напиша. Носиш го в Техномаркет и никъде другаде! Те да се оправят. Ще ти напишат протокол с проблема, който трябва да си вземеш.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #11

    Отговор: Проблеми с чисто нов телевизор 55PUS-7100/12

    Цитат Първоначално публикувано от bulgaran Виж публикацията
    Ами освен да го пробвам този студен рестарт и ако не в понеделник пак в кашона и в сервиза.
    От видяното в клипа имам някакви съмнения относно качеството на сигнала и кабелите.
    Този изкачащ надпис е интересен...явно пак има проблем с договорките от страна на Филипс.

    Прочети внимателно премеждията на колегата
    https://forum.setcombg.com/%D1%87%D0...%B8%D0%B7.html



    Защо телевизорът е монтиран до тавана + висящи кабели? Да не говорим за светлинните ефекти в озвучителната уредба....Баси кича...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #12

    Отговор: Проблеми с чисто нов телевизор 55PUS-7100/12

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    ......... Да не говорим за светлинните ефекти в озвучителната уредба....Баси кича...
    Тези Филипси нямат ли отзад фабрични ленти със светодиоди?

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #13

    Отговор: Проблеми с чисто нов телевизор 55PUS-7100/12

    Имат, но за киноманите при гледане на филм не е желателно да има друго странично засветяване от светещо лого, стендбай диоди....

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    15
    #14

    Отговор: Проблеми с чисто нов телевизор 55PUS-7100/12

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    От видяното в клипа имам някакви съмнения относно качеството на сигнала и кабелите.
    Този изкачащ надпис е интересен...явно пак има проблем с договорките от страна на Филипс.



    Защо телевизорът е монтиран до тавана + висящи кабели? Да не говорим за светлинните ефекти в озвучителната уредба....Баси кича...


    Кабели които ползвам към телевизора е коаксиален за телевизия от аналогова кабеларка засега, чакам булсатком за да монторат фюжън бокс, аудио изход към стерео уредба, един MHL кабел към HDMI само веднъж го пробвах, но стои включен и захранващия кабел 220 V за телевизора.
    В момента на клипа телевизора предава картина от Youtube през WiFi- няма съмнения за качеството на интернета, то е перфектно.
    Телевизора не е на тавана, просто помещението е ниско и така изглежда, но дори и да е на тавана има ли значение за нормалната му работа ?

    Пускам музикална нишка в Youtube с дистанционното и излизам, след половин час предава така както съм го снимал на клипа.

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #15

    Отговор: Проблеми с чисто нов телевизор 55PUS-7100/12

    Мани я тази аналогова, пусни го на ефирна цифрова и пиши как е.
    Пусни му един Lan кабел към рутера и пак пробвай с You Tubе.

    Колко е височината на помещението?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам 3D Телевизор Samsung UE-55F7000 чисто нов неразпечатван
    От ogiclub във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 07-03-14, 21:33
  2. Телевизор Elite 51 и проблеми със субтитри
    От Victoria Cvetkova във форум Други телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 09-11-13, 21:36
  3. Проблеми с цвета на LCD телевизор свързан към PC
    От erolchy във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 3
    Последно: 14-03-12, 23:32
  4. Отговори: 7
    Последно: 23-01-12, 20:54
  5. Продавам сателитен приемник Opticum 7100 CXE PLUS
    От rosssyy във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 04-02-11, 18:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе