Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17
Like Tree7Одобрявам

Philips 55OLED707/12 впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    71
    #1

    Philips 55OLED707/12 впечатления

    Здравейте, днес взех въпросния телевизор и първите ми впечатления не са особено приятни. Имах малко време да го настройвам и мисля че още не съм свършил.
    Първото нещо което ми направи лошо впечатление е разположението на половината входове-отстрани и отдолу.Ако телевизора се окачва на стена може и да са удобни тея отдолу но при положение че модела е с тристранен амбилайт, крачета колкото пръст и е ориентиран към разположение на шкаф е доста неудобно.
    Много трудно се свързва сателитен кабел с фконектор на резбата на тюнера. И тука се появи първия ми проблем за който търся решение. Телевизора сканира ефирната телевизия, но не иска да сканира сателит. Менюто с настройка на сателит е много смотано и не позволява ръчно сканиране. Има сигнал на сателита но не иска да извади нищо. Сканирането е с 0 канала и дори не може да се избере сателит. Не знам какъв е проблема
    Свързах PS5 на единия от 120hz HDMI и нещо не съм особенно очарован. Тая честота още не съм я подкарал.
    Като цяло за настройки са дразнещи и това в комбинация със зле проектирано дистанционно направо влудява.
    Вероятно когато всичко се настрои ще е по удобно.
    Някой ако има предложение за проблема със сателитния тюнер ще се радвам да даде съвет.Ако ъплоудна каналите от друг телевизор дали ще има резултат?
    Ще споделя повече утре когато имам повече време

    Изпратено от моят SM-T515 с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,571
    #2

    Отговор: Philips 55OLED707/12 впечатления

    Няма ли онлайн "хелп" меню/упътване за настройка?

    Нямам опит с настройките при Филипс, но за 4К120 вход от ПС5 ще трябва първо самата игра да поддържа режим 120хц и в самото и меню да го зададеш. При някои по-стари заглавия и това не помагаше и трябва в менюто на ПС5 да се избере приоритет на "перформънс" (по подразбиране е на авто или каквото е приоритетно зададено за заглавието/играта) и чак тогава става активна настройката в самото заглавие.

    Имай предвид, че в режим 120хц повечето заглавия минават в режим 1080р.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,455
    #3

    Отговор: Philips 55OLED707/12 впечатления

    Има HDMI кабели с "чупещи" конектори.
    https://www.technopolis.bg/bg/Kabeli...3-0-M/p/354451

    Има вероятност, сателитният тунер да е "заключен" към определени сателити. Попитай Филипс България
    https://tv-sound-monitors.philips.co...ly=tv&reason=2

    How do I turn on 120Hz on my TV?
    Setup the TV to support a 4K 120Hz signal from another device
    Select Settings → Watching TV → External inputs → HDMI signal format.
    Select the input that the device is connected to (either HDMI 3 or HDMI 4), and then change the setting to Enhanced format. Note: Do not choose Enhanced format (Dolby Vision).

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    137
    #4
    Цитат Първоначално публикувано от Aries Виж публикацията
    Здравейте, днес взех въпросния телевизор и първите ми впечатления не са особено приятни. Имах малко време да го настройвам и мисля че още не съм свършил.
    Първото нещо което ми направи лошо впечатление е разположението на половината входове-отстрани и отдолу.Ако телевизора се окачва на стена може и да са удобни тея отдолу но при положение че модела е с тристранен амбилайт, крачета колкото пръст и е ориентиран към разположение на шкаф е доста неудобно.
    Много трудно се свързва сателитен кабел с фконектор на резбата на тюнера. И тука се появи първия ми проблем за който търся решение. Телевизора сканира ефирната телевизия, но не иска да сканира сателит. Менюто с настройка на сателит е много смотано и не позволява ръчно сканиране. Има сигнал на сателита но не иска да извади нищо. Сканирането е с 0 канала и дори не може да се избере сателит. Не знам какъв е проблема
    Свързах PS5 на единия от 120hz HDMI и нещо не съм особенно очарован. Тая честота още не съм я подкарал.
    Като цяло за настройки са дразнещи и това в комбинация със зле проектирано дистанционно направо влудява.
    Вероятно когато всичко се настрои ще е по удобно.
    Някой ако има предложение за проблема със сателитния тюнер ще се радвам да даде съвет.Ако ъплоудна каналите от друг телевизор дали ще има резултат?
    Ще споделя повече утре когато имам повече време

    Изпратено от моят SM-T515 с помощта на Tapatalk
    На първо време си прочети инструкцията.
    Ако, искаш да излезнат повече настройки на сателита не влизаш директно през настройки а първо отиваш на сорса и най - горе маркираш гледане на сателит, от там отиваш на инсталиране и ще ти изкара всички ръчни и необходими настройки от който се нуждаеш.

    За ps5 по - горе са ти посочили, но на 1 - време си вземи един хубав кабел 48gb/s има ги на Хама и не са скъпи.От там на сетне си влез в настройките на конзолата и си задай необходимите параметри и най - важното самата игра до колко подържа.
    Ако желаеш по контрастна картина си изключи опцията комфорт на очите.
    Боравил съм точно с този модел и съм нямал никакви проблеми.
    За класа си е много приличен, ако искаш нещо по - добрo се замисли за OLED807.

    Поздрави,
    Aries одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    71
    #5

    Отговор: Philips 55OLED707/12 впечатления

    Сега имах повече време да прочета някой неща от упътването. Това което ме посъветвахте го направих, има някой тънкости и се надявам утре да успея с настройките. За 2-3 часа успях да сложа еон тв, нво макс , пуснах 1 филм дето му излязоха субтитрите на маймуняци, но това знам как да го оправя....Картината я разбутах малко но ще я оправя...
    Благодаря, после ще пиша повече впечатления

    Изпратено от моят SM-T515 с помощта на Tapatalk

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,571
    #6

    Отговор: Philips 55OLED707/12 впечатления

    Няма нужда от друг HDMI кабел - тоя в комплекта на ПС5 си е напълно достатъчен .

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    137
    #7
    Цитат Първоначално публикувано от Aries Виж публикацията
    Сега имах повече време да прочета някой неща от упътването. Това което ме посъветвахте го направих, има някой тънкости и се надявам утре да успея с настройките. За 2-3 часа успях да сложа еон тв, нво макс , пуснах 1 филм дето му излязоха субтитрите на маймуняци, но това знам как да го оправя....Картината я разбутах малко но ще я оправя...
    Благодаря, после ще пиша повече впечатления

    Изпратено от моят SM-T515 с помощта на Tapatalk

    За настройка на картината ползвай на дистанционното горе най - ляво бързия бутон ( меню) мисля, че се падаше под нетфликс бутона. От там си задаваш често използвани настройки - стил картина. Така ще разбереш най - бързо какво искаш да постигнеш като картина, а ако желаеш ръчните настройки отново бързия бутон, често ползвани - всички настройки - картина.

    Поздрави,

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    71
    #8

    Отговор: Philips 55OLED707/12 впечатления

    Нещата взеха пълен обрат.Оправих някой работи.Всичко с телевизора е наред, просто трябва повече време и търпение за настройките. Ако има интерес ще напиша малко повече накрая. И пак народната мъдрост че " хубавите работи стават бавно" или "бързата работа..... и т.н.
    Поздрави!

    Изпратено от моят SM-T515 с помощта на Tapatalk

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    71
    #9

    Отговор: Philips 55OLED707/12 впечатления

    В някой от другите теми (мисля при LG телевизорите) се споменаваше работата на Плекс сървъра.
    При този телевизор работи чудесно.Използвам Qnap NAS и докато стария ми телевизор Самсунг Ф серия, отказваше да декодира някой формати а при други засичаше , тук Андроида се справя чудесно.

    Изпратено от моят SM-T515 с помощта на Tapatalk

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    71
    #10

    Отговор: Philips 55OLED707/12 впечатления

    Вече може да се каже, че приключих с ръчкането.Всичко работи , но както колегата от другия пост отбеляза това с градиентите е видимо в някой по контрастни настройки на изображението

    Изпратено от моят SM-T515 с помощта на Tapatalk

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    71
    #11

    Отговор: Philips 55OLED707/12 впечатления

    След около 2 седмици ползване мога да кажа, че съм доволен от телевизора. Въпреки всичко качеството в крайна сметка зависи от самият източник и съдържание. През сателитния тюнер настроих виваком с кам модул.Никакви проблеми с модула. Изображението е отлично.Малко е неудобна настройката, но като се направи веднъж , всичко е точно. Пуснах си и малко от немските канали от Астра 19Е - ZDF HD, KIKA, Servus....качеството е покъртително. НВВТ работи и с цветните бутони си отваряте разни екстри. ЕОН ТВ приложението, работи безпроблемно на Андроида , както и НВО Макс като там се разпознава ХДР вида на съдържанието.Друго което ме зарадва много беше гладката работа на Плекс. Ползвам qnap nas и възпроизвеждането ставаше гладко и без насичания в оригиналния формат на записа. PS5 работи на 120hz стига играта да го има в настройките.Пусках и 4К сателитен приемник през 2.1 входа. И там нещата бяха наред.

    Сега това което не ми хареса:
    Подредбата и иформацията на сканираните канали е неудобна.Просто не е удобно извикването на фейвърит листите да речем с един бутон. За проблеми с тези неща помага програмката за РС - ChanSort.
    Капака, който служи да закрие кабелите и портовете, закрива и юсб-тата. Тоест ако примерно си правил запис от някоя програма или искаш да включиш флашка трябва постоянно да го сваляш и слагаш. Този проблем може да се реши ако се включи едно удължение към 30-40см на юсб порта.
    Друг минус е дистанционното.В едно ревю доколкото разбрах телевизора поддържа войс команди , но това дистанционно няма микрофон.Казваха в ревюто че дистанционното от 807 модела ставало.....дребна работа, но ако е така, защо са я спестили. Гласовите команди биха били удобни за гугъл асистента.
    Не съм проверявал пиксели и т.н. и не всички останали функции.Безжични слушалки се свързват без проблем....
    Веднъж след като го пуснах нямаше звук, но след рестарт на Андроида се оправи.
    Това е последно което мога да кажа за този телевизор.Дано Андроида издържи по дълго без бъгове!

    Изпратено от моят SM-T515 с помощта на Tapatalk
    hristoslav2, svetlio1 и avelion харесват това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    71
    #12

    Отговор: Philips 55OLED707/12 впечатления

    Последно преди световното по футбол, картината от сателита на виваком е с прилично за възможностите качество.

    Изпратено от моят SM-T515 с помощта на Tapatalk
    avelion одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #13

    Отговор: Philips 55OLED707/12 впечатления

    За USB портовете, аз ползвам НАМА USB 3.0 хъб, хем и по-лесно ги мушкам, хем и 2-3 флашки при нужда (аз държа външен HDD и при нужда и флашка). Хъба има и захранване, не съм го ползвал (отделно се купува).
    avelion одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    137
    #14
    706 и 707 никога не са имали войс.Последно имаше 705,на 706 не позволяваше да се сложи войс дори и чрез друго дистанционно което има. За 707 не съм убеден, че пак ще стане. Трябва да се пробва. Подреждането на каналите не е ново нещо от Филипс.Винаги подреждането е било мъка през тв.
    Колкото до картината аз лично ги харесвам как предават или по специално Оледите. Всъщност Филипс до преди 10 г бяха буквално в дъното, благодарение на TPV нещата вече са съвсем различни. С течение на времето успяха да се върнат на пазара с доста добри тв и самочувствието, че могат и знаят как да правят тв.
    Колкото до тв с здраве да си го ползваш
    enkov одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2019
    Мнения
    109
    #15

    Отговор: Philips 55OLED707/12 впечатления

    Поддържа се войс-а, само трябва подходящо дистанционно и програмка от типа на shortcut maker.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Philips 50PUS7354 преки впечатления
    От Eriko във форум Philips телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 24-09-20, 08:37
  2. Отговори: 3
    Последно: 22-07-19, 09:45
  3. PHILIPS 42PFL7603D/12 - Първи впечатления (LCD vs. Plasma)
    От roumen68 във форум Philips телевизори
    Отговори: 72
    Последно: 12-12-10, 21:37
  4. системи за домашно кино-PHILIPS HTS-6100/12,PHILIPS HTS-8100/8140
    От maddog9 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 24-09-09, 12:13
  5. Отговори: 0
    Последно: 16-08-06, 16:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе