Резултати от 1 до 7 от общо 7
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By hristoslav2

Проблем с тв 37PFL5604H/12

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2021
    Мнения
    3
    #1

    Проблем с тв 37PFL5604H/12

    Здравейте имам този модел 37PFL5604H/12 тв Филипс от ноември 2018 г, до миналата седмица си работеше идеално, обаче сега явно матрицата или емисията на екрана, (ако може така да се иразя) , се развали.

    https://www.philips.bg/c-p/37PFL5604...-pixel-plus-hd

    Гледал съм го да кажем активно около 8 години, по-около 3-4 часа средно на денонощие.

    Проблема е , че сега картината е много "тъмна" , контрасността и яркостта , "изчезнаха" , вече много са слаби.
    Давам настройка от дистанционното до края (ниво 100 ) и картината пак си е тъмна, и клони и към червения цвят.
    При тъмна сцена , почти не се вижда, просто изчезна силата на яркостта и контраста.
    Моля, за съвет може ли по някакъв начин да се ремонтира или замени някой модул, не ми се изхвърля тв приемника. / матрицата може би е изхабена вече /
    Доста години ми служи редовно, ако може съвети ще бъда благодарен.


    И още един въпрос има ли някъде ориентировъчна справка колко горед долу е експлоатационния живот на чисто нов филипс тв. ( като работни часове, преди да се развали матрицата )

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #2

    Отговор: Проблем с тв 37PFL5604H/12

    Не се заяждам, но 8 години от 11.2018? Моделът е от 2008/2009.

    Иначе, вижте в CSM менюто колко часа е навъртял, ако има такова - 123654 на дистанционното. в 1.3 са изброени.

    Щом виждате изображение, не е платка или матрица, по-скоро е някоя от лампите (телевизора е с луминесцентни лампи) или съответния ѝ инвертор. Ако светнете в тв-то със силно фенерче - вижда ли се по-добре картината?

    Сменят се лампи и/или инвертор, не е проблем. Но кой и на каква цена, не знам.

    Колко часа кара лампата е Божа работа, но средно 60 000 часа им даваха гаранция преди, макар че зависи от модела.

    Все пак трябва в сервиз да се види реалната ситуация.

  4. Novice
    Тук е от
    Jul 2021
    Мнения
    3
    #3

    Отговор: Проблем с тв 37PFL5604H/12

    Извинявам се от ноември 2008 г , го имам тв-то, благодаря за отговора колега, ценен съвет, мислех че е заминала матрицата и да го хвърлям. Телевизора 2008 г, беше 1700 лв, с двд филипс комплект. Още си ми харесва, тогава бяха още новост, гледах го със захлас
    А да знаете къде да търся сервиз , за този проблем ?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от enkov Виж публикацията
    Не се заяждам, но 8 години от 11.2018? Моделът е от 2008/2009.

    Иначе, вижте в CSM менюто колко часа е навъртял, ако има такова - 123654 на дистанционното. в 1.3 са изброени.

    Щом виждате изображение, не е платка или матрица, по-скоро е някоя от лампите (телевизора е с луминесцентни лампи) или съответния ѝ инвертор. Ако светнете в тв-то със силно фенерче - вижда ли се по-добре картината?

    Сменят се лампи и/или инвертор, не е проблем. Но кой и на каква цена, не знам.

    Колко часа кара лампата е Божа работа, но средно 60 000 часа им даваха гаранция преди, макар че зависи от модела.

    Все пак трябва в сервиз да се види реалната ситуация.
    Благодаря за отговора, да от ноември 2008 г, просто грешка правописна

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #4

    Отговор: Проблем с тв 37PFL5604H/12

    Зависи къде сте? Трябва да звъннете на няколко сервиза и да сравните. Обяснете, че може да е инвертор или лампа, те ще кажат. Трябва и диагностика все пак някаква първо.

    Иначе аз на един Филипс 32PF5331/12 от 2006 го имах подобен проблем, още си работи - на вилата на един приятел е сега, изгоря едната лампа само и седи една кафява лента 7-8 см горе, но те си го гледат така. Явно при вас е целият екран, макар че щом все пак свети, не са всички лампи (ако е от лампите).

  6. Novice
    Тук е от
    Jul 2021
    Мнения
    3
    #5

    Отговор: Проблем с тв 37PFL5604H/12

    Цитат Първоначално публикувано от enkov Виж публикацията
    Зависи къде сте? Трябва да звъннете на няколко сервиза и да сравните. Обяснете, че може да е инвертор или лампа, те ще кажат. Трябва и диагностика все пак някаква първо.

    Иначе аз на един Филипс 32PF5331/12 от 2006 го имах подобен проблем, още си работи - на вилата на един приятел е сега, изгоря едната лампа само и седи една кафява лента 7-8 см горе, но те си го гледат така. Явно при вас е целият екран, макар че щом все пак свети, не са всички лампи (ако е от лампите).
    В гр. София съм, ако ми препоръчате някой сервиз за този проблем, той като цяло няма отделни тъмни сектори, а просто намлена сила на светене, по-тъмен е образа. Освен това когато намаля и цветността, пак стои, по-червнена картината, тя пък не се намалява един вид.
    И забелязвам, че когато превключа на друг канал, остава информациата от предния канал ( инфо лентата за канала, със външен сет-топ-бокс съм за цифрова кабелна тв ). После се изчиства.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #6

    Отговор: Проблем с тв 37PFL5604H/12

    Ако е така, може и софтуерно или в някоя платка да е проблема. Интересен ефект.
    Пробвайте по HDMI/SCART друг източник или ефирен сигнал?

    Не съм от София и не знам сервизите в София.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #7

    Отговор: Проблем с тв 37PFL5604H/12

    Satio
    Да не би проблема да идва от настройките за картина от външният set-top-box ?
    Разкачи го и тествай как е картината на ефирна телевизия.
    enkov одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе