Резултати от 1 до 11 от общо 11
Like Tree3Одобрявам
  • 1 Post By radoi
  • 1 Post By radoi
  • 1 Post By cosera

Въпрос за 4к HDR

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    65
    #1

    Въпрос за 4к HDR

    Здравейте, днес докато рових из каналите реших да си пусна 4к (А1 и Булсат фюжън) и установих, че картината при тях е чувствително по-тъмна от HD каналите, пробвано е на 49pus8303 и 55oled855. Нормално ли е да е така и има ли как да се направи по ярка картината

    Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    137
    #2
    Цитат Първоначално публикувано от koprio Виж публикацията
    Здравейте, днес докато рових из каналите реших да си пусна 4к (А1 и Булсат фюжън) и установих, че картината при тях е чувствително по-тъмна от HD каналите, пробвано е на 49pus8303 и 55oled855. Нормално ли е да е така и има ли как да се направи по ярка картината

    Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk
    Привет,

    Когато отидеш на 4к (hdr) канал натисни на дистанционното бутона, който е горе в ляво зъбно колело с писмо, след това маркирай Често използвани настройки и отиваш на стил картина и му задай hdr ярко.

    При въпроси пиши
    koprio одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    65
    #3

    Отговор: Въпрос за 4к HDR

    Много ти благодаря, получи се [emoji846] а дали ще има проблем с Оледа, в смисъл прегаряния, ала бала....

    Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    137
    #4
    Цитат Първоначално публикувано от koprio Виж публикацията
    Много ти благодаря, получи се [emoji846] а дали ще има проблем с Оледа, в смисъл прегаряния, ала бала....

    Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk
    Гледай смело, както ти е кеф. Нищо няма да му стане. При нагар и петна софтуера ще те информира за да се изчисти и не го гаси никога от контакта и всичко ще е ок.
    koprio одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    65
    #5

    Отговор: Въпрос за 4к HDR

    Само, че има една малка греда, единия телевизор ползва приложението на булсат фюжън и когато натисна бутона за настройка на стил на картина, телевизора излиза от приложението и съответно не мога да го наглася

    Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    74
    #6

    Отговор: Въпрос за 4к HDR

    Отвори клип в "youtube" и след това следвай стъпките.Незабравай че клипа трябва да е сниман в HDR.Аз на моя така го настроих,но не очаквай чудеса с картината на Булсатком.
    koprio одобрява това.

  8.  
     
  9. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #7

    Отговор: Въпрос за 4к HDR

    Дайте линк към този клип че и аз използвам приложението и ми стана любопитно какво може да се подобри при HDR.

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #8

    Отговор: Въпрос за 4к HDR

    Приложението си е бъгаво и явно има проблем със по-старите модели и не може да зададе правилният режим за ХДР (HLG за каналите) за по-стари модели тв, а също така и те изхвърля ако искаш да настройваш картината .
    При мен си е така на старото Сони (2015г) и Евроспорт 4К е с бледа и смотана картина, при новите 2021г. си детектва правилно и картината си е в ХДР.
    Но Панасоник (2017) не излиза изобщо в списъка Евроспорт 4К (и другите 4К канали), то пак добре, че изобщо го има и работи за тях приложението.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    65
    #9

    Отговор: Въпрос за 4к HDR

    Цитат Първоначално публикувано от vencifcl Виж публикацията
    Дайте линк към този клип че и аз използвам приложението и ми стана любопитно какво може да се подобри при HDR.
    https://youtu.be/LXb3EKWsInQ

    Ето на този клип стана, направих картината HDR AI и стана както трябва

    Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk

  12. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #10

    Отговор: Въпрос за 4к HDR

    Е аз с YouTube нямам кахъри там картината ми е перфектна, мислих че има някакъв клип с обяснение как се настройва при приложението на Булсат ама ..... За един канал няма да го правим на проблем другите са си добре .

    svetlio1 - При мен го разпознава HDR и превключва в такъв режим но не мога да влезна в настройките и да настроя картината при HDR, абе както казваш добре че го има и работи щото сателита им за нищо не става

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    65
    #11

    Отговор: Въпрос за 4к HDR

    Сега като нагласих на HDR AI картината е по ярка и цветна спрямо преди това, иначе и аз на ютуб нямах проблеми с по бледите цветове
    П.С на А1 също на имаше проблем с бледите цветове на травел 4к

    Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе