Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 32
Like Tree5Одобрявам

Pus8536

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    137
    #16
    Цитат Първоначално публикувано от bastard Виж публикацията
    Има ли го още проблема с приложението на А1 с последния фърм на ТВ-то?
    П.с.при мен не виждам никъде а1 експлор. Има ли значение
    Локацията,че в бързината дадох юк?
    Има го в Philips collection, ако го търсиш в play store няма да го откриеш
    Все още с последния фърмуер не бачка а трябваше да е наличен вече новия.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2022
    Мнения
    102
    #17

    Отговор: Pus8536

    И в колекшън го няма. Търсих го. Странна работа. И още
    Един въпрос. Има ли начин за даунгрейд към предния
    Фърм, че се е ъпдейтнал през нощта. Забравил съм да
    Махна ауто ъпдейта. Благодаря
    Този пост е редактиран от bastard; 22-09-22 в 08:46.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    137
    #18
    Цитат Първоначално публикувано от bastard Виж публикацията
    И в колекшън го няма. Търсих го. Странна работа. И още
    Един въпрос. Има ли начин за даунгрейд към предния
    Фърм, че се е ъпдейтнал през нощта. Забравил съм да
    Махна ауто ъпдейта. Благодаря
    С 8536 ли си ?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2022
    Мнения
    102
    #19

    Отговор: Pus8536

    Да. Ресетнах го и с регион България се появи. Но ми дава грешка при логина защото е с последния фърм. Явно ще се чака да го оправят. Благодаря за информацията

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    146
    #20

    Отговор: Pus8536

    За да не отварям нова тема, да споделя впечатления от този телевизор след 1 месец ползване.
    1. За мен АндроидТВ не става за телевизор! Това е ОС за медия плейър. При телевизора основата е ефирната/кабелната телевизия, а при АндроидТВ усещането е, че телевизията е някак си добавена към телевизора. Така го чувствам и леко ме дразни. Имаме и Самсунг с Тисен, и там приложенията са точно това, което са и като дума - "приложения", нещо приложено към друго, т.е. добавки.
    2. На Андроида доста често му забиват разни телевизионни функции. Вчера, за едни ден, на 2 пъти ми се налага да му дърпам щепсела от контакта за да се рестартира. Например: пускам телевизора и няма картина, а само звук. Натискам home бутана и отивам в мейдия плейръа, пускам там нещо - всичко работи, превключвам пак на телевизия - само звук! Хайде щепсела! Телевизионните канали се подреждат единствено чрез съставяне на списък "любими" канали, обаче много често при пускане, зарежда пълния списък с канали с безумното си подреждане по честота, като за да избера списъка с "любими" се натискат последователно 3 бутона и от там се търси в меню!!! Жената още не може да го запомни и през ден ме вика да й намеря каналите на кабелната, че пак "телевизора ги е разместил". На стария 10 годишен Самсунг и по-новия 3 годишен НИКОГА не съм имал проблеми с каналите и с функцията на телевизора да бъде телевизор.
    3. Всичко останало е наред. Картината е прекрасна, процесора преобразува великолепно SD картина в 4K, обаче...
    4. в HBOMax, при гледане отново на Игра на тронове" цветовете са толкова тъмни, че през деня, дори при дръпнати пердета, чувството ми е, че не виждам половината от детайлите в тъмните сцени. В настройките на картината има какво ли не, но не и нормално увеличаване на яркостта, пък макар и със загуба на плътния черен цвят.
    5. Амби лайта, каквото и да ви говорят, е безсмислена екстра. Радват му се децата, става и за цветомузика, и толкова. Като гледате филм, никога не искате отзад стената ви да свети, защото така губите усещането за плътен черен цвят, което е плюсът на MVA матрицата.
    Не че хич не става, картината е хубава в повечето случаи, обаче ако продължава да ме принуждава да го рестартирам от контакта или да му търся през ден любимите канали, ще търся да предприема нещо за рекламация.
    kaloman одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2022
    Мнения
    102
    #21

    Отговор: Pus8536

    Не ползвам кабелна или ефирна тв и не мога да кажа. Досега никога не са ми забивали и не съм рестатирал (имам два). За нбо като пуснеш хдр или долби вижън има други настройки. Виж ги. В настройките има увеличение на яркостта. Явно не си го видял. Амбилайт е супер и не води да загуба на черно, а напротив - засилва го. Не напразно хората си слагат лед ленти когато го нямат. Въпреки всичко телевизора е въпрос на лично усещане. Явно при вас нещо не се получава. Бъдете здрави
    enkov одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    146
    #22

    Отговор: Pus8536

    Амби-лайта е последния проблем! Настройките на яркостта не са достатъчни, както и тези в HBO - в тъмните сцени, дори и на затъмнена дневна светлина, детайлите са много малко. Но и това е малък проблем.

    От предния пост до снощи, т.е. за 9 дни, съм дърпал контакта още 3 пъти за да ми се появи телевизията! Рекламация трудно ще проработи, защото проблема се появява когато си иска и трябва някой да си го вземе в къщи за 1 седмица, за да засече проблема. Много, много тъпо!
    Чудя се дами има къде да пиша на Филипс, защото това е нещо софтуерно според мен.

  10. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #23

    Отговор: Pus8536

    Цитат Първоначално публикувано от cristo Виж публикацията
    За да не отварям нова тема, да споделя впечатления от този телевизор след 1 месец ползване.
    1. За мен АндроидТВ не става за телевизор! Това е ОС за медия плейър. При телевизора основата е ефирната/кабелната телевизия, а при АндроидТВ усещането е, че телевизията е някак си добавена към телевизора. Така го чувствам и леко ме дразни. Имаме и Самсунг с Тисен, и там приложенията са точно това, което са и като дума - "приложения", нещо приложено към друго, т.е. добавки.
    2. На Андроида доста често му забиват разни телевизионни функции. Вчера, за едни ден, на 2 пъти ми се налага да му дърпам щепсела от контакта за да се рестартира. Например: пускам телевизора и няма картина, а само звук. Натискам home бутана и отивам в мейдия плейръа, пускам там нещо - всичко работи, превключвам пак на телевизия - само звук! Хайде щепсела! Телевизионните канали се подреждат единствено чрез съставяне на списък "любими" канали, обаче много често при пускане, зарежда пълния списък с канали с безумното си подреждане по честота, като за да избера списъка с "любими" се натискат последователно 3 бутона и от там се търси в меню!!! Жената още не може да го запомни и през ден ме вика да й намеря каналите на кабелната, че пак "телевизора ги е разместил". На стария 10 годишен Самсунг и по-новия 3 годишен НИКОГА не съм имал проблеми с каналите и с функцията на телевизора да бъде телевизор.
    3. Всичко останало е наред. Картината е прекрасна, процесора преобразува великолепно SD картина в 4K, обаче...
    4. в HBOMax, при гледане отново на Игра на тронове" цветовете са толкова тъмни, че през деня, дори при дръпнати пердета, чувството ми е, че не виждам половината от детайлите в тъмните сцени. В настройките на картината има какво ли не, но не и нормално увеличаване на яркостта, пък макар и със загуба на плътния черен цвят.
    5. Амби лайта, каквото и да ви говорят, е безсмислена екстра. Радват му се децата, става и за цветомузика, и толкова. Като гледате филм, никога не искате отзад стената ви да свети, защото така губите усещането за плътен черен цвят, което е плюсът на MVA матрицата.
    Не че хич не става, картината е хубава в повечето случаи, обаче ако продължава да ме принуждава да го рестартирам от контакта или да му търся през ден любимите канали, ще търся да предприема нещо за рекламация.
    На крива ракета, Космоса и крив....
    Не Android TV а Телевизора ти е виновен колега....
    Няма яркост.....
    https://www.trustedreviews.com/revie...lips-58pus8506
    The Philips also suffers from a lack of overall peak brightness for HDR (Vivid measures 418 nits on a 10% window)
    Това болднатото е супер глупост как въбще го измисли.... точно обратното е....Колкото и да е добра VA матрицата на тъмно без локално си предава нещо различно от черно.

  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2022
    Мнения
    4
    #24

    Отговор: Pus8536

    Малко извън дискусията ,но някой собственик на модел от серия 85хх със MVA панел дали би споделил настройки на картина и звук.

    В друга тема имаше линк към чужд форум където има pdf файл на който последните две колонки със ден и нощ настройки са за моделите от серията със MVA ,които за HDR са по-добре от фабричните ,но при SDR положението е трагично.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    13
    #25

    Отговор: Pus8536

    Цитат Първоначално публикувано от cristo Виж публикацията
    За да не отварям нова тема, да споделя впечатления от този телевизор след 1 месец ползване.
    1. За мен АндроидТВ не става за телевизор! Това е ОС за медия плейър. При телевизора основата е ефирната/кабелната телевизия, а при АндроидТВ усещането е, че телевизията е някак си добавена към телевизора. Така го чувствам и леко ме дразни. Имаме и Самсунг с Тисен, и там приложенията са точно това, което са и като дума - "приложения", нещо приложено към друго, т.е. добавки.
    2. На Андроида доста често му забиват разни телевизионни функции. Вчера, за едни ден, на 2 пъти ми се налага да му дърпам щепсела от контакта за да се рестартира. Например: пускам телевизора и няма картина, а само звук. Натискам home бутана и отивам в мейдия плейръа, пускам там нещо - всичко работи, превключвам пак на телевизия - само звук! Хайде щепсела! Телевизионните канали се подреждат единствено чрез съставяне на списък "любими" канали, обаче много често при пускане, зарежда пълния списък с канали с безумното си подреждане по честота, като за да избера списъка с "любими" се натискат последователно 3 бутона и от там се търси в меню!!! Жената още не може да го запомни и през ден ме вика да й намеря каналите на кабелната, че пак "телевизора ги е разместил". На стария 10 годишен Самсунг и по-новия 3 годишен НИКОГА не съм имал проблеми с каналите и с функцията на телевизора да бъде телевизор.
    3. Всичко останало е наред. Картината е прекрасна, процесора преобразува великолепно SD картина в 4K, обаче...
    4. в HBOMax, при гледане отново на Игра на тронове" цветовете са толкова тъмни, че през деня, дори при дръпнати пердета, чувството ми е, че не виждам половината от детайлите в тъмните сцени. В настройките на картината има какво ли не, но не и нормално увеличаване на яркостта, пък макар и със загуба на плътния черен цвят.
    5. Амби лайта, каквото и да ви говорят, е безсмислена екстра. Радват му се децата, става и за цветомузика, и толкова. Като гледате филм, никога не искате отзад стената ви да свети, защото така губите усещането за плътен черен цвят, което е плюсът на MVA матрицата.
    Не че хич не става, картината е хубава в повечето случаи, обаче ако продължава да ме принуждава да го рестартирам от контакта или да му търся през ден любимите канали, ще търся да предприема нещо за рекламация.

    Колега, извинявам се обаче с доста от нещата не съм съгласен. За мен Андроид ТВ това е ТВ. Tizen и WebOS са извращения. на WebOS приложението на А1 отнема цяла вечност да се зареди. При мен ТВ гледам все още през CAM модула. Нито за миг не ми е забивал за каквото и да било. Сравнявам го с едно Сони 120Hz модел 2021 за 1800лв и искам да ти кажа, че картината на Сонито е.....еми сори ама не става, какво ли не съм му пипал. Истината е че Philips настройките на картината при вадене от кашона са покъртителни. В AV foruma намерих един екселски файл който е направен професионално, въвеждаш си стойностите на тв-то и ти казва таблицата спрямо твоите изисквания какви настройки да направиш. Искам да ти кажа, че черното е брутално след настройки. Upscale му е чудесен, чак не съм очаквал. Амбилайта според мен е до лично виждане, аз вече не мога без него, очите ми не се натоварват когато гледам вечер.
    Относно каналите, ДА прав си малко тъпо е направено. Но пък си свалих мобилното приложение на Philips настроих си каналите там и готово, нямам драма вече. За мен лично бюджет до 1000лв 50pus8536 е повече от чудесен.
    За сега търся вариант да му увелича вградената памет защото КОДИ отнема около 1,1ГБ HBO, EON, Solid Explorer и още 2 3 неща и край, няма памет което ме дразни. Мисля за едно SSD да му сложа.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Ring Виж публикацията
    Малко извън дискусията ,но някой собственик на модел от серия 85хх със MVA панел дали би споделил настройки на картина и звук.

    В друга тема имаше линк към чужд форум където има pdf файл на който последните две колонки със ден и нощ настройки са за моделите от серията със MVA ,които за HDR са по-добре от фабричните ,но при SDR положението е трагично.

    Колега потърси в AVForuma има тема за модела и линк към екселския файл.

  13. Novice
    Тук е от
    Nov 2022
    Мнения
    4
    #26

    Отговор: Pus8536

    Точно към същия форум беше линка. Изтеглих го и както беше казано въведох стойностите от последните две колонки. HD и UHD съдържанието вече са ОК ,но проблема e със SDR.

    Освен нещо да съм объркал ,но ги проверих няколко пъти.

    Вие стойностите от кои колонки въведохте?

    пп На мен ми трябват такива за 50PUS8506

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    13
    #27

    Отговор: Pus8536

    Цитат Първоначално публикувано от Ring Виж публикацията
    Точно към същия форум беше линка. Изтеглих го и както беше казано въведох стойностите от последните две колонки. HD и UHD съдържанието вече са ОК ,но проблема e със SDR.

    Освен нещо да съм объркал ,но ги проверих няколко пъти.

    Вие стойностите от кои колонки въведохте?

    пп На мен ми трябват такива за 50PUS8506

    Идеята е първо Вие да си въведете данните в таблицата и тогава таблицата пресмята стойностите.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2022
    Мнения
    47
    #28

    Отговор: Pus8536

    Дайте този линк, само за конкретния модел ли е?

    Изпратено от моят H4113 с помощта на Tapatalk

  17. Novice
    Тук е от
    Nov 2022
    Мнения
    4
    #29

    Отговор: Pus8536

    Мерси за упътването ,но нещо не ми се получава. Въвеждам във маркираната със оранжево колона стойностите ,които при мен са 127,105,80,0,0,0 ,но нищо не се променя.

    Повече от час я мъча без успех.

    Линка казват е за цялата серия PUS85XX моделите от 2020-2021 години.

    Може би пробвам със грешен файл. Там има няколко като в случая иде реч за този:

    https://www.avforums.com/attachments...d-xls.1732505/
    Този пост е редактиран от Ring; 17-11-22 в 01:01.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    146
    #30

    Отговор: Pus8536

    Кратка добавка след още 2 месеца използване:
    Ето това:
    Цитат Първоначално публикувано от cristo Виж публикацията
    Например: пускам телевизора и няма картина, а само звук. Натискам home бутана и отивам в мейдия плейъра, пускам там нещо - всичко работи, превключвам пак на телевизия - само звук! Хайде щепсела!
    всъщност се дължи на загубата на настройката на предпочитаните канали, което се случва ВИНАГИ след използване на мултимедийните функции, т.е. на Андроид приложенията. Например, след HBO Max, минавайки в режим на телевизия, винаги съм ОТНОВО на неподредени канали и понеже първият такъв канал при мен беше нещо без картина, мислех че телевизора е блокирал. То всъщност блокиране има, но то е в тъпия софтуер на Андроид ТВ, а не в хардуера на телевизора. Това преминаване към пълния списък с канали нямаше да е проблем, ако избора на списъка не ставаше с натискането на 3 бутона на дистанционното в идиотска последователнсот, после избор на "предпочитани", и потвърждение. После децата пускат HBO Max и хайде пак същото... Майка ми като дойде да гледа децата и не може да си пусне да гледа телевизия, защото той винаги е на пълния списък с канали (подредени стандартно по азбучен ред), където има какво ли не.
    Такава простотия при собствените операционни системи на Самсунг и LG, та дори и старата опростена система на Филипс, просто няма как да стане!
    Този пост е редактиран от cristo; 04-12-22 в 16:00.
    jonny33 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе