Резултати от 1 до 10 от общо 10

Детайли на картината при HDR

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    133
    #1

    Детайли на картината при HDR

    Здравейте. Имам Philips 55PUS8807. Забелязах, че като пусна HDR филм или игра, картината сякаш няма достатъчно острота и детайл. При обикновени 1080p и 4к без HDR не е така, но пусна ли съдържание с HDR и веднага се губи детайла в изображението. При игри от PS5, които поддържат VRR автоматично пуска HDR сигнал и картината е все едно съм пуснал игра на PS3. Дори и при усилена острота изображението е мътно все едно гледам SD, а не HD. Аз ли пропускам някоя настройка в картината? Някакви идеи?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,401
    #2

    Отговор: Детайли на картината при HDR

    Oбщо взето телевизора е нисък клас и не очаквай кой знае какво. Пробвай разни настройки.

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,584
    #3

    Отговор: Детайли на картината при HDR

    ХДР при ПС5 си го настройте да е само когато играта е ХДР, а не ПС5 всичко да прави ХДР и ползвайте настройката в менюто на ПС5 за ХДР калибриране.
    Отделно ако е 120хц не всички игри вече са 4К и зависи колко добре е реализирана самата игра- винаги може да го изключиш и да си работи на 60хц
    Какъв режим ползвате при ХДР филми - кино или филммейкър обикновено са с прилични настройки?

  5. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,083
    #4

    Отговор: Детайли на картината при HDR

    Цитат Първоначално публикувано от HunterBG Виж публикацията
    Здравейте. Имам Philips 55PUS8807. Забелязах, че като пусна HDR филм или игра, картината сякаш няма достатъчно острота и детайл. При обикновени 1080p и 4к без HDR не е така, но пусна ли съдържание с HDR и веднага се губи детайла в изображението. При игри от PS5, които поддържат VRR автоматично пуска HDR сигнал и картината е все едно съм пуснал игра на PS3. Дори и при усилена острота изображението е мътно все едно гледам SD, а не HD. Аз ли пропускам някоя настройка в картината? Някакви идеи?

    Филипс има ужасен интерфейс и настройки за нагласяне на картината, имам 8807 и за HDR трябва да влезеш в настройките докато с в HDR режим и да си ги нагласиш защото по дефаулт са доста зле.

    Изключиш всички еко и сензори, но въпреки това пак при HDR едва ли ще видиш нещо което да не го видиш при SDR, дори напротив ! Тук на моя Samsung Q7F който има 1500 нита максимална яркост, колкото и да се мъча не мога да изкарам читав HDR на PS5-та или дори при РС-то не става и не става, все ще има нещо.. убито. Горе долу вградения YouTube app показва ОК при HDR но в SDR режим картината винаги ми е по ярка, с повече дълбочина и контраст.

    Не съм пробвал конзола на 8807-та защото е при майка ми.
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 06-01-24 в 14:28.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    133
    #5

    Отговор: Детайли на картината при HDR

    Настройките на телевизора що годе съм ги разучил.
    От PS5 съм съм спрял опцията да е винаги пусната към хдр. Даже се наложи да спра опцията на HDMI Ultra за да върви винаги на 60херца, че пусне ли се на 120 автоматично минава на HDR VRR и игрите изглеждат размазани без детайл.

    https://www.youtube.com/watch?v=LfAaBSP6NWI&t=15s
    Ето в този клип още в началото може да се види разликата в детайлите при главата на лъва. Не става въпрос, че няма достатъчно нитове, а няма достатъчно рязкост в образа. Един и същ филм го пускам на Филипса и стария ми LG 43UM7450. Там се вижда по зле в тъмните сцени заради по-малкото нитове, но в светлите сцени има повече детайли.

  7. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,083
    #6

    Отговор: Детайли на картината при HDR

    Цитат Първоначално публикувано от HunterBG Виж публикацията
    Настройките на телевизора що годе съм ги разучил.
    От PS5 съм съм спрял опцията да е винаги пусната към хдр. Даже се наложи да спра опцията на HDMI Ultra за да върви винаги на 60херца, че пусне ли се на 120 автоматично минава на HDR VRR и игрите изглеждат размазани без детайл.

    https://www.youtube.com/watch?v=LfAaBSP6NWI&t=15s
    Ето в този клип още в началото може да се види разликата в детайлите при главата на лъва. Не става въпрос, че няма достатъчно нитове, а няма достатъчно рязкост в образа. Един и същ филм го пускам на Филипса и стария ми LG 43UM7450. Там се вижда по зле в тъмните сцени заради по-малкото нитове, но в светлите сцени има повече детайли.

    Извинявай, сега забелязах че говориш за 8807, аз имам 8507.


    Просто трябва да намериш начин да спреш HDR-ра по някакъв начин.

    Иначе да на този клип се вижда, Сони-то има повече детайли и далеч по добре се справя с движенията, но те с това са си известни, залагат много на обработката на изображението и все пак са неоправдано скъпи.
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 08-01-24 в 10:32.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,584
    #7

    Отговор: Детайли на картината при HDR

    Май не видях да е писано кой точно режим на картината се ползва при ХДР ... щото ако е "динамик" или нещо от тоя род ... няма смисъл от насоки

    Аз на моя 43" не виждам споменатите "дефекти"

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    133
    #8

    Отговор: Детайли на картината при HDR

    На HDR филм се гледа. На динамичен беше само като излезе от кашона
    Явно ще се теглят филми 4к без HDR. Лошото е, че на HBO Max няма как да се спре HDR при 4к.

  11. tek
    tek е офлайн
    Senior Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    1,003
    #9

    Отговор: Детайли на картината при HDR

    Погледни си пак настройките на ТВ. Чак толкова лош да е HDR-a едва ли.
    The best Philips picture settings – explanation & recommendation
    Не мога да намеря настройките за точно този модел. Но, за по-високата серия препоръчват да са това.
    За по ниската серия Darko, препоръчва следните:
    Philips PUS7608 and 2023 TVs - recommended picture settings

    Philips 2022 models 8507,8807 and 807 info





  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,509
    #10

    Отговор: Детайли на картината при HDR

    Цитат Първоначално публикувано от HunterBG Виж публикацията
    Здравейте. Имам Philips 55PUS8807. Забелязах, че като пусна HDR филм или игра, картината сякаш няма достатъчно острота и детайл.
    Проблеми
    1. Матовото покритие на дисплея, което леко замазва текстурата на картината.
    2. ниската яркост на модела 474 cd/m и приблизителното следване и ранно изрязване кривата на EOTF в повечето режими
    3. Цветовете https://geex.x-kom.pl/recenzje/phili...test-recenzja/
    От своя страна средната грешка при възпроизвеждане на цветовете в режим HDR (при MaxCLL=1000; MaxFALL=400 cd/m^2) е 8.5, което е доста слаб резултат.
    Много важна и често пренебрегвана функция е HDR Premium . Това е, което инженерите на Philips използват, за да променят и оформят характеристиките на яркостта на телевизора (EOTF). Освен това има значително влияние върху тоналното картографиране, т.е. начина, по който телевизорът адаптира взискателно HDR съдържание, чиято яркост надвишава физическите възможности на подсветката към неговите нужди.

    Така HDR Premium в минималната опция подобрява видимостта на детайлите в светлините. Например, когато HDR Premium е изключен при сигнал с MaxCLL 1000cdm и 2000 cd/m^2, телевизорът показва повече подробности от необходимото. На свой ред, включването на HDR Premium в минималната опция кара телевизора да зачита метаданните, съдържащи се в изходния сигнал, т.е. показва изображение, което е по-подходящо за входния сигнал. От друга страна, HDR Premium влияе върху яркостта на средните тонове (хода на кривата на яркостта в средния диапазон) и този ефект не винаги е положителен.
    Телевизорът има потенциал, но за да виждаш повече детайли, трябва да се калибрира.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 08-01-24 в 23:05.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Настройка на картината
    От magic83 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 10-08-14, 14:53
  2. Отговори: 2
    Последно: 09-05-11, 08:50
  3. Отговори: 0
    Последно: 31-01-11, 08:13
  4. Шум в картината
    От rsvr във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 02-12-08, 00:50
  5. Kоя е картината?
    От Pat във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 4
    Последно: 30-07-04, 09:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе