Резултати от 1 до 11 от общо 11

Проблем с HDMI входа на SAMSUNG WS-32Z419T

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    6
    #1

    Проблем с HDMI входа на SAMSUNG WS-32Z419T

    Здравейте имам телевизор SAMSUNG WS-32Z419T от 4 години и ползвам HDMI входа с DVD recorder SAMSUNG без проблеми.Трябваше ми HDMI кабела и го изключих при изключен с дистанционното телевизор.На следващия ден не можах да включа телевизора от дистанционното прещра
    ках бутона на телевизора изключих и включих щепсела след което го включих с дистанционното.Оказа се че настроените канали са изтрити и
    направих настройките на ново.В менюто за тв входовете липсваше HDMI
    входа и не ми се влючва този режим не зависимо че е включен кабела.
    Другите входове работят нормално. Помогнете предварително Благодаря.
    Руслан Званов

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #2

    Re:Проблем с HDMI входа на SAMSUNG WS-32Z419T

    вземаш дистанционото на тв и при изключен тв натискаш в последователна комбинация следните бутони -iNFO /MENU /MUTE/POWER като се включи тв ще си влязъл в сервизното меню и погледни там какво пише за този вход Ако е изключен го промени на вкл.Запомняш ако те пита и излизаш през изход.Предполагам нещо софтуерно е станало щом са ти изтрити и каналите-обаче не ми става много ясно както си го обяснил.Рекордера бил ли е изключен и той или само тв.

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    6
    #3

    Re:Проблем с HDMI входа на SAMSUNG WS-32Z419T

    Благодаря проблема се оправи от съвета но без да искам разбутах настройките на екрана и картината е деформирана моля помогнете със стойности на заводски настройкил.

  5. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #4

    Re:Проблем с HDMI входа на SAMSUNG WS-32Z419T

    Ааа ей това не трябваше да става.За жалост тук не мога да ти помогна понеже модела ти е доста стар и нямам такъв под ръка ,а и не помня как точно изглежда сервизното му.Ако измисля нещо ще ти пиша тук в темата.Ако не те затруднявам да влезеш пак в сервизното и да го снимаш но без да променяш нищо този път.Може да излезеш от него и директно като изкл.тв от power бутона.Ако видя точно какво си разбутал може и да успеем.Другият вариант е да намериш някой с подобен тв и да ти разреши да погледнеш на неговия,или в сервиза да го занесеш обаче си е тежък знам

  6. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    6
    #5

    Re:Проблем с HDMI входа на SAMSUNG WS-32Z419T

    Не мога да разбера как да сложа снимки в отговора.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    14
    #6

    Re:Проблем с HDMI входа на SAMSUNG WS-32Z419T

    Качи снимката някъде и пусни адреса тук

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    6
    #7

    Re:Проблем с HDMI входа на SAMSUNG WS-32Z419T


  10. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #8

    Re:Проблем с HDMI входа на SAMSUNG WS-32Z419T

    Днес ходих да погледна в друг 32 инчов модел настроиките обаче е малко по стар и се оказа че и сервизното не изглежда по същия начин като твоето за съжеление.Така ,че не ти върши работа-не смея да ти ги напиша за да не го скапем още повече и да отворим много работа на сервизните работници.За това питай тук http://forum.eshop.bg/

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #9

    Re:Проблем с HDMI входа на SAMSUNG WS-32Z419T

    Какъв по-точно е проблема ?Защото ако е геометрията ,то почти няма начин да е добре /не казвам идеална ,защото в тоя тип ТВ това е невъзможно/,аз се борих с моя сума ти време и накрая се отказах- невъзможно е! Освен това след няколко години проблема се задълбочава -мисля че има елементи за подмяна.

  12. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #10

    Re:Проблем с HDMI входа на SAMSUNG WS-32Z419T

    Геометрията със сигурност им е проблем.Те слим фитовете идваха още от завода така,дори потребителското меню бе криво.Имах чуството ,че намаления обем на кинескопа допринася за тези изкривявания.Но човека както сам каза е базикнал и нещо друго в настройките на сервизното за да му помогне.Нека и той да каже точно какъв е проблема с картината понеже мен ме интересуваше как изглежда менюто на снимките му само.А ти svetlio1 ако имаш такъв модел все още и не ти е проблем може да погледнеш в твоя после.

  13. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    6
    #11

    Re:Проблем с HDMI входа на SAMSUNG WS-32Z419T

    За геометриата на екрана става въпрос.Когато влизах за първи път всервизното меню ,геометрията е първа по ред и когато съм влизал е възможно докато пробвам с кои бутони се работи да съм променил някои параметри,за което не съм сигурен но като го включих след това образа беше деформиран в кра-
    щата.Възможно е просто да има дефектирали елементи.След това вече умишлено правих промени и е
    малко по добре но тънки и вертикални елементи севиждат криви .

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем със SAMSUNG T28C570EW - през HDMI не заспива
    От bily във форум Samsung телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 15-03-14, 10:34
  2. Samsung anynet+ hdmi проблем
    От mjechev във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 26-12-13, 14:58
  3. ТВ LCD JVC не ми излиза HDMI входа
    От plkochev във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 08-03-11, 22:54
  4. Дали си изгърмях HDMI входа?
    От spritable във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 11-02-11, 20:57
  5. Проблем със SAMSUNG LE-26C450 и HDMI
    От mitkosoft във форум Samsung телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 16-01-11, 11:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе