Резултати от 1 до 4 от общо 4

Samsung LE40D550-проблем с настройка на цифрови канали

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на stoqng76
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    205
    #1

    Samsung LE40D550-проблем с настройка на цифрови канали

    Здравейте на всички,от две седмици чета форума и не намерих решение на моя проблем и за това се реших да пусна една тема с няколко въпроса по моя проблем.
    Така ,от два месеца съм притежател на Samsung LE40D550 и не мога да намеря в менюто опция за добавяне на канали(цифрови)За да е по ясно,ще обясня малко по подробно.Гледам цифрова кабелна телевизия с декодер (пакета ми е цифрова, кабелна,интернет) но декодера може да се свързва с телевизора само чрез скарт букса и съответно качеството на картината пада,а и HD канали не може да се гледат(такъв е декодера) Но като вкарам кабела директно в телевизора,без да минава през декодера,със вградения цифров тунер хващам всичките програми с по добро качество (SD) ,и даже 20-на HD канала.Всичките са отключени от моя доставчик И ето и сега проблема,забелязвам ,че с декодера хващам 30 канала повече.Оказа се че това са 10 програми които вървят с по 1,2 или 3 часа на зад.Примерно BTV-1h;BTV-2h;BTV-3h;и така 10 програми,което си е супер екстра.И така никъде не намерих в менюто добавяне на канали или опресняване на списъка с канали.Понеже знам чистотите на тези канали,се опитах да ги добавя с ръчно търсене на цифров канал и като пусна да търси ми казва ,че е намерило 10 канала(тези дето са -1ч.) и ги е запаметило.И хоп проблем,вместо каналите да са с 10 повече,те са си пак толкова. Правя един бърз преглед и установявам,че вместо да ги добави,ги е заменил със същите които излъчват в реално време .Добре ,че си извадих списъка с канали във флашката,та като се сговняса нещо си връщам наредения списък ,с който си играх 3 часа първия път Интересно,защо не ги хваща като пусна пълно сканиране,а и после не мога да ги добавя ,а реално тунера ги лови.Дали защото се дублират имената или аз нещо съм куц А трябва да може ,защото комшията (с Панасоник) ги хваща,даже му изписва когато е добавен нов канал и го пита дали да го запамети.Възможно ли е Samsung да нямат такава опция Пробвах и със Canel List PC Editor,но не може да му се сложи 2 листа с канали и от тях да си събера 1.То телевизора си има вграден редактор на канали със същите функции.
    Възможно ли е при ровичкането да съм отметнал нещо и сега някое меню да не ми е активно и да трябва да се връщат заводските настройки?
    Ще съм благодарен,ако някой може да помогне,ще има и

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    193
    #2

    Re:Samsung LE40D550-проблем с настройка на цифрови канали

    От кабеларката е проблема. При мен беше така преди около година доста време, но ги оправиха. Май някакви данни на каналите се дублират и ето проблем.

  4. Member Аватара на stoqng76
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    205
    #3

    Re:Samsung LE40D550-проблем с настройка на цифрови канали

    Цитат Първоначално публикувано от boje
    От кабеларката е проблема. При мен беше така преди около година доста време, но ги оправиха. Май някакви данни на каналите се дублират и ето проблем.
    А при комшията защо не се дублират данни? Познавам много хора на същия доставчик и си хващат всичко.Е вярно ,някой канали се появяват след ден два (след пълното сканиране).Но и така да е пак добавят канали и им се опреснява листа с канали периодично,а телевизорите им са по стари .
    Според мен грешката е при мен,но пък знае ли се?

  5. Member Аватара на stoqng76
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    205
    #4

    Re:Samsung LE40D550-проблем с настройка на цифрови канали

    Няма ли кой да каже могат(и ако може КАК?) или не могат да се добавят канали на Самсунг?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Плоблем със цифрови канали
    От vyy във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 1
    Последно: 13-01-14, 23:37
  2. Цифрови канали на Samsung 32F5000
    От Ibr1975 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 24-07-13, 15:33
  3. Samsung LE40D550 или UE40C5000
    От LZ0 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 10-05-11, 15:48
  4. ръчна настройка на цифровите канали на Philips32PFL5404H/12
    От ceeckoomy във форум Philips телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 27-01-11, 18:32
  5. Проблем с приемането на цифрови канали
    От ivailoh във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 4
    Последно: 09-08-09, 18:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе