Резултати от 1 до 12 от общо 12

Проблем със субтитри - NAS WD My Book LIve 3Tb и Samsung UE-46D6500

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    5
    #1

    Проблем със субтитри - NAS WD My Book LIve 3Tb и Samsung UE-46D6500

    Здравейте, не намерих никъде решение за това пускам тема. Субтитрите тръгват (на Samsung UE-46D6500) от флашка или от PC през AllShare, но не и от HDD (WD My Book LIve 3Tb)... има звук и картина, но не и субтитри. Оказва се, че не мога да ползвам HDD-то за основното за което го взех.
    Моля помогнете!

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re:Проблем със субтитри - NAS WD My Book LIve 3Tb и Samsung UE-46D6500

    Ще се опитам да позная. NAS-a си го вързал през DLNA? Ако отговора е "Да" търси "проблема" във настройките на NAS-a. Преди няколко месеца един приятел ме извика да видя защо ТВто му 40д6000 не показва субтитри през DLNA. Оказа се, че програмата Serviio беше тръгнала с Generic DLNA функционалност. Та смених от Generic na Samsung D Series и субтитрите тръгнаха. Та рови се из настройките на NAS-a.

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #3

    Re:Проблем със субтитри - NAS WD My Book LIve 3Tb и Samsung UE-46D6500

    Едва ли НАСА позволява да му инсталираш подобен сървър с подобни настройки.

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Re:Проблем със субтитри - NAS WD My Book LIve 3Tb и Samsung UE-46D6500

    Разбира се ,че няма възможност за инсталиране, но пък има модели с вградена DLNA подръжка. Просто давам идея къде да рови

  6. Novice
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    5
    #5

    Re:Проблем със субтитри - NAS WD My Book LIve 3Tb и Samsung UE-46D6500

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    Ще се опитам да позная. NAS-a си го вързал през DLNA? Ако отговора е "Да" търси "проблема" във настройките на NAS-a. Преди няколко месеца един приятел ме извика да видя защо ТВто му 40д6000 не показва субтитри през DLNA. Оказа се, че програмата Serviio беше тръгнала с Generic DLNA функционалност. Та смених от Generic na Samsung D Series и субтитрите тръгнаха. Та рови се из настройките на NAS-a.
    Ситуацията е следната, имам рутер (Linksys) през който са вързани по между си посредством кабел: PC, TV и HDD (WD My Book LIve). Ако това означава, че са вързани през DLAN значи е така. Няма проблем със субтитрите на телевизора (при възпроизвеждане на същото съдържание от PC чрез AllShare или директно от USB Flash), освен когато видео файлът е на HDD. Ако видео файла който възпроизвежда телевизора се намира на HDD-то събтитрите не тръгват.
    И така, не намирам нещо в настройките на HDD-то което мога да променя, остава въпроса може ли да се направи нещо друго? Едва ли съм единственият с този проблем ... все трябва да има решение! Ако знаете нещо, моля помогнете.

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #6

    Re:Проблем със субтитри - NAS WD My Book LIve 3Tb и Samsung UE-46D6500

    През All Share или друг сървър, инсталиран на компютъра е възможно да ти тръгнат субтитри, но не и през мрежовия диск. Няма и как да инсталираш All Share на диска.
    Може да се поровиш и да се опиташ да сложиш TVersity, но дали става и как работи не мога да ти кажа.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    13
    #7

    Re:Проблем със субтитри - NAS WD My Book LIve 3Tb и Samsung UE-46D6500

    Защо не го знаесеш директно в някой добър сервиз, трябва да е в гаранция все още нали? Мисля, че ще е най-лесно така. Ако ти дойде някоя идея, пробвай я. Ако го оправиш сам няма да ти се налага да чакаш резултата на техниците, който може да дойде след повече от месец.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #8

    Re:Проблем със субтитри - NAS WD My Book LIve 3Tb и Samsung UE-46D6500

    Цитат Първоначално публикувано от zeus87
    Защо не го знаесеш директно в някой добър сервиз, трябва да е в гаранция все още нали? Мисля, че ще е най-лесно така. Ако ти дойде някоя идея, пробвай я. Ако го оправиш сам няма да ти се налага да чакаш резултата на техниците, който може да дойде след повече от месец.
    Проблема няма нищо общо с хардуера и не е за сервиз !!!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    80
    #9

    Re:Проблем със субтитри - NAS WD My Book LIve 3Tb и Samsung UE-46D6500

    колега ако закачиш NAS-а през USB като външен хард и не би трябвало да ти прави проблеми със субтитрите. поне при мен е така с телевизор самсунг и хард ЛЖ и Лацие. така обаче се губи удобството на мрежови хард, защото при закачено юесби към тв не се вижда от компа и реално не можеш да прехвърляш филми в този дял от харда.

  12. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #10

    Re:Проблем със субтитри - NAS WD My Book LIve 3Tb и Samsung UE-46D6500

    Колега Gulliver намери ли начин да подкараш субтитрите по мрежата от NAS-a или софтуера не позволява? Понеже съм се насочил и аз да си купувам такъв диск... През USB ясно че ще стане но ме интересува чрез DLNA дали си успял?

  13. Novice
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    5
    #11

    Re:Проблем със субтитри - NAS WD My Book LIve 3Tb и Samsung UE-46D6500

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo
    Колега Gulliver намери ли начин да подкараш субтитрите по мрежата от NAS-a или софтуера не позволява? Понеже .....
    Все още не съм решил проблема, изглежда че няма и лесно решение. Относно носенето в сервиз, не виждам какво биха ми помогнали там, та все пак си е изправен от гаранционна гледна точка. През USB и да искамняма как да го вържа защото има само LAN порт.
    Ако трябва да допълня съм разочарован и от още нещо - начина по който се достъпва от мобилни устройства с андроид ... app на WD е много нефункционален (през него дори не могат да бъдат подкарани голяма част от форматите които стандартно телефона отваря (.mkv и др.) ...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    14
    #12

    Отговор: Re:Проблем със субтитри - NAS WD My Book LIve 3Tb и Samsung UE-46D6500

    Здравейте,
    отскоро и аз имам WD Book Live 2 TB HDD (с WD Liva Media Player 2011). И при мен не тръгват субтитрите, НО това което съм забелязал е че тене вървят при mkv филми, но при avi-та субтитрите излизат. Също забелязах, че при музикалните файлове, не излизат малките cue, които съдържат плей-листата, докато при прочит от usb абсолютно всичко се вижда и върви.
    Казали са ми че евентуална смяна на медията на NAS-а с miniDLNA (в момента е с Twonky Media и iTunes) може би ще оправи проблема. Аз обаче не съм запознат с тези неща, но ми се струва резонно медията инсталирана на NAS-a да не подава към плеъра субтитри когато филма е mkv и тези помощни cue файлове.
    Повдигам отново темата, защото не видях да се е разрешил проблема със субтитрите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Въпрос за два оператора на TV Samsung 46D6500
    От Trentatre_ във форум Samsung телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 10-05-13, 22:28
  2. Проблем със SAMSUNG UE 46D6500 - mkv и субтитри
    От nikolav във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 19-03-12, 09:19
  3. Samsung 46D6500 пускане на активни тонколони 2.1 ???
    От Trentatre във форум Samsung телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 06-03-12, 00:57
  4. Продавам: чисто нов външен/мрежов хард WD my book Live 2TB
    От balinoff във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 02-12-11, 10:38
  5. Проблем със субтитри с DVD - SAMSUNG DVD-P380
    От Sampras във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 1
    Последно: 16-03-09, 12:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе