Резултати от 1 до 5 от общо 5

Проблем със Samsung LCD - може би матрица

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    22
    #1

    Проблем със Samsung LCD - може би матрица

    Здравейте. Получи ми се проблем със Самсунг LCD ТВ на около 4 год. ( не мога да кажа модела точно сега, ако е фатално ще го изровя) - появи се хоризонтална черта през целия екран с ширина 1 пиксел. Въпросната лента/черта е бяла (на тъмни сцени) или е черна (на светли участъци), на един и същи екран с различни участъци е различна( светла и тъмна). пончкога не се вижда цялата, а само часттс, над която е логото на телевизията (канала). Има лии някакви шансове за оправяне ии е за нова матрица т.е. нов телевизор?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    50
    #2

    Отговор: Проблем със Samsung LCD - може би матрица

    Цитат Първоначално публикувано от rossenboy Виж публикацията
    Здравейте. Получи ми се проблем със Самсунг LCD ТВ на около 4 год. ( не мога да кажа модела точно сега, ако е фатално ще го изровя) - появи се хоризонтална черта през целия екран с ширина 1 пиксел. Въпросната лента/черта е бяла (на тъмни сцени) или е черна (на светли участъци), на един и същи екран с различни участъци е различна( светла и тъмна). пончкога не се вижда цялата, а само часттс, над която е логото на телевизията (канала). Има лии някакви шансове за оправяне ии е за нова матрица т.е. нов телевизор?
    Хардуерен проблем. Бих предложил да се опитате да се свържете с оторизиран сервиз на Samsung за постигане на желаните резултати. Препоръчвам да не се вземе решение, докато нямате окончателното становище, сертифицирано от производителя.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    22
    #3

    Отговор: Проблем със Samsung LCD - може би матрица

    Лошото е, че една диагностика е 50 лв., а не ми се дават само да ми кажат: ами нова матрица=по-добре нов телевизор. Та затова питам, ако някой може да се ориентира по така описаните симптоми, да каже има ли смисъл да ходи на сервиз.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    48
    #4

    Отговор: Проблем със Samsung LCD - може би матрица

    Не,няма!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    18
    #5

    Отговор: Проблем със Samsung LCD - може би матрица

    Да не отварям нова тема, от няколко дни и на мен ми се появи подобен проблем на LG LH 4000, но при мен чертите са много и са през 5 мм по целия екран (по хоризонтала) Като позагрее ТВ-то и от 2та края почи изчезват, но в средата си личат. Според мен проблема е на кофти спойка, но нека по учените да кажат. И да препоръчат добър сервиз за София.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 25
    Последно: 14-02-14, 17:57
  2. Матрица за лаптоп 15,4 " Samsung
    От kotarankat във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 15-04-13, 23:20
  3. Как да разбера каква матрица има Samsung 32EH5000
    От momimo във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 02-02-13, 22:14
  4. Търся матрица samsung
    От vanini във форум Купува
    Отговори: 4
    Последно: 26-07-12, 10:15
  5. Отговори: 0
    Последно: 04-06-12, 18:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе