Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16
Like Tree2Одобрявам

Монитор телевизор Samsung T24E390. Възможно ли е?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    19
    #1

    Монитор телевизор Samsung T24E390. Възможно ли е?

    Здравейте.
    Набързо ще се опитам да ви запозная с моя проблем и ще се радвам, ако някой може да помогне.

    Наскоро си закупих Монитор-телевизор(???!!!) Samsung T24E390EW. Идеята преди покупката бе, устройството да се ползва, като монитор.
    Оказа се (продавач-консултантът не ми каза за това), че за да го ползваш като пълноценен монитор, трябва да ползваш аналоговия вход.
    Няма да споменавам за дребните минусите при подобно свързване, предвид модерния апарат, само ще кажа, че само в този режим могат да се ползват основни енергоспестяващи функции в режим монитор.
    Ще обясня по-подробно. За да се използва функцията за автоматично изключване на монитора веднага след заспиване на компютъра, задължително видеосигнала трябва да се подава през D-SUB входа.
    Тази функция не съществува при подаване на цифров видео сигнал. При такъв сигнал има наличен таймер, който времево може да изключва апарата, но избора е между 15, 30 и 60 мин., след спиране на сигнала.
    С две думи ни така, ни така - тъпо е да използваш аналогов сигнал при наличието на прекрасно в техническо отношение устройство, но само така наистина се държи като монитор. Аналоговият сигнал има и куп недостатъци, като постоянно задаване на автоматична настройка след зареждане на ОС, иначе е някак неясно изображението, няма почти никакви настройки(дори и някои от стандартните за монитор) в аналогов режим и не на последно място - превключването е със забавяне, поради добре известния факт, че апарат обработва цифровия сигнал подаван от видеокартата в аналогов, за да го изобрази на екрана.

    Много ми се иска да ползвам пълните възможности на апарата, което е възможно само през HDMI, но ще се изключва минимум след 15 мин.,
    след това пък не може да се "събуди" при натискане бутоните на мишката или клавиатурата, а задължително трябва да се включва от дистанционното или бутона на самия апарат.

    Ето го и въпросът ми(надявам се да не съм ви отегчил с дългото обяснение):
    Възможно ли е в сервизното меню да се определят други времена (или още по-добре, да се настрои за моментално изключване) на таймера за изключване без сигнал?
    Минималните 15 мин. са твърде много. Какъв е смисълът от обозначението "А+"
    Ако няма решение на този проблем, ще се наложи да се разделя с чисто новия си... монитор.... телевизор.

    Благодаря предварително на отзовалите се.
    Този пост е редактиран от Ramiress; 26-04-16 в 10:00.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #2

    Отговор: Монитор телевизор Samsung T24E390. Възможно ли е?

    И защо не може да се ползва през HDMI входовете?

    Грешен въпрос. Какво ти пречи да го гасиш от power бутона, като приключиш с гледането?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    19
    #3

    Отговор: Монитор телевизор Samsung T24E390. Възможно ли е?

    Никъде не съм казал, че не може!
    Опитах се да обясня, че е неудобно да го включвам всеки път.
    Компютърът работи по цял ден и е настроен да изключва монитора 5 мин. след като не е ползван. Представи си какво включване ще падне за цял ден.

  5. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #4

    Отговор: Монитор телевизор Samsung T24E390. Възможно ли е?

    Този проблем не е типичен само за твоя модел. При мен също съм го забелязал понякога.
    Според мен по-скоро се дължи на софтуерен проблем с хибернацията, а не е от самия монитор.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    19
    #5

    Отговор: Монитор телевизор Samsung T24E390. Възможно ли е?

    Всъщност, преди да се реша да пусна този пост тук, потърсих "професионалната" помощ на Самсунг България.
    Отрязаха ме, като кисела краставица - "Такъв бил типа на продукта и нямали намерения за бъдещи софтуерни корекции в тази насока".
    С две думи: Ако е монитор може, ако е монитор-телевизор, не!
    Изключителна глупост!
    Бях се зарекъл да не си вземам втори път Самсунг, ама… Наистина ми допадна, като дизайн.
    Може би сглупих,че взех "мултифункционално устройство", но се подведох и по рекламата на Самсунг: "…Нашата линия продукти "Монитор-телевизори"".
    Този пост е редактиран от Ramiress; 26-04-16 в 10:22.

  7. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #6

    Отговор: Монитор телевизор Samsung T24E390. Възможно ли е?

    Направи си чист инстал на бозата. Инсталирай си важните ъпдейти и пак пробвай. Както казах, това не би трябвало да е проблем на монитора.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    19
    #7

    Отговор: Монитор телевизор Samsung T24E390. Възможно ли е?

    Както казах проблемът не е в ОС. Самите Самсунг казват, че този тип продукти са с такава функционалност. Цитирам по спомен съпорта на Самсунг: " Този тип продукти са софтуерно настроени по този начин. Ако устройството беше монитор, всичко ще е както трябва, но понеже е и монитор, е нормално да функционира така.

    Само да спомена, че естеството на работата ми е компютърни системи и електроника.
    Със сигурност няма проблем с бозЪта!
    Видеото картата е от последните модели на АМД R9 270X и са тествани няколко няколко монитора от други марки. При тях всичко е наред!
    Казваш, че при теб го прави понякога, но в моя случай софтуерът на телевизора си е настроен по този начин, затова зададох въпрос за сервизното меню.
    Ако е сигналът е през D-SUB, мога да включа или изключа настройката за "заспиване." Ако е през HDMI, тази настройка е неактивна.

  10. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #8

    Отговор: Монитор телевизор Samsung T24E390. Възможно ли е?

    Ясно. Сменяй монитора тогава. Не знам какъв друг съвет да ти дам. През сервизното меню може и да го оправиш, но е по-голяма вероятността да го развалиш още повече.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    19
    #9

    Отговор: Монитор телевизор Samsung T24E390. Възможно ли е?

    Мда, Momchil , прав си, има вероятност да променя някоя настройка, която не бива, затова питах дали е възможно.
    Имам принцип: първо питам, после пипам!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,168
    #10

    Отговор: Монитор телевизор Samsung T24E390. Възможно ли е?

    Ramiress , смени монитора. И аз имам два монитор-телевизори на Samsung и преди време и аз се борих с подобни проблеми---> без успех. Обаче,като телевизори са чудесни. Така,че по-добре го преквалифицирай в пълноценен телевизор.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    19
    #11

    Отговор: Монитор телевизор Samsung T24E390. Възможно ли е?

    emil vasilev, май за момента това е единственото решение.
    Ироничното в случая е, че във всяка стая (2 бр.) си имам телевизори, кой от кой по-голям и по-"смарт", но аз лично телевизия гледам изключително рядко.
    Имам два избора, или да го ползвам така, докато не ме изнерви тотално, или да го продам.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,168
    #12

    Отговор: Монитор телевизор Samsung T24E390. Възможно ли е?

    Изглежда понятието монитор-телевизор е маркетингов трик. Не знам как стоят нещата при подобните изделия на LG и Philips.
    Преди години се бях замислял върху комбинацията обикновен монитор + външен TV тунер на AverMedia. Но сигурно и във бъдеще може пак да помисля.

  16. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #13

    Отговор: Монитор телевизор Samsung T24E390. Възможно ли е?

    Няма никакви трикове, колега. Монитор с тунер, това е.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    19
    #14

    Отговор: Монитор телевизор Samsung T24E390. Възможно ли е?

    Momchil, да, така изглежда на пръв поглед - монитор с добавен тунер... да, ама не!
    Това си е чиста проба хубав телевизор с опция да включиш компютър. Между другото 98% от LCD телевизорите имат тази функционалност.
    Предполагам, че под думичката "монитор" са имали предвид не функционалността, а размера на екрана. И ако е така, то това си е чиста заблуда на потребителя или както е казал Emil Vasilev, маркетингов трик.
    За пореден път се убеждавам, че нищо универсално не е добро.
    emil vasilev одобрява това.

  18. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #15

    Отговор: Монитор телевизор Samsung T24E390. Възможно ли е?

    Като казвах, че няма маркетингови трикове, имах предвид че клиента е запознат какво купува - TV монитор.

    Идеална комбинация за хората с малък бюджет. Нескафе 3 в 1 не е кафе, нали?
    tanatos одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 29-08-13, 16:06
  2. Samsung TV свързване с интернет - възможно ли е?
    От ДесиДеси във форум Samsung телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 03-11-11, 00:01
  3. Отговори: 2
    Последно: 26-01-11, 21:22
  4. Възможно ли е изкарване на DTS звук на Samsung DVD CM350 от WD TV ?
    От gydi във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 4
    Последно: 18-05-09, 19:39
  5. Отговори: 16
    Последно: 26-08-08, 23:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе