Резултати от 1 до 9 от общо 9
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By iveto

SAMSUNG UE-55JU6400 или SAMSUNG UE-55JU7000 или SONY KD-55X8507CSAEP

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    6
    #1

    SAMSUNG UE-55JU6400 или SAMSUNG UE-55JU7000 или SONY KD-55X8507CSAEP

    Здравейте,

    Искам да ви задам един въпрос. Предстои ми закупуване на нов телевизор и в момента разглеждам възможните варианти. Спрял съм се на:
    SAMSUNG UE-55JU7000 - Технoмаркет - онлайн магазин
    SAMSUNG UE-55JU6400 - Технoмаркет - онлайн магазин
    SONY KD-55X8507CSAEP - Технoмаркет - онлайн магазин

    Имам 2 въпроса.
    Първият е свързан с двата Самсунг-а. Знам, че 7ма серия е по-добре от 6та, но въпроса ми е заслужава ли си да се дават 1000лв отгоре. 3D-то не ме интересува, тъй като сегашният ми телевизор има 3D и съм го пускал всичко на всичко 5 пъти. Матрицата на 6тата серия много по-зле ли е от тази на 7мата, както и скарнирането.
    Другият въпрос е свързан с 7мата серия на Самсунг и Сонито от линка. Много изчетох и гледам, че доста го хвалят това Сони с андроида и Triluminos дисплея. Кой от двата е по-добър. Ходих на място в магазина и ми се струва, че Самсунга е с по-добра картина(в момента съм със Самсунг и не знам дали просто не съм свикнал). Телевизора ще се позлва главно за гледане на филми от външен хард и тук идва въпроса дали Сонито ще може да възпроизвежда всички формати. Питах в магазина и взеха да ми обясняват как като било с Андроид можело да си сваля различни player-и и със сигурност щяло да чете повече от Самсунга. Аз питах няма ли си вграден player и ми отговориха, че нямало. Това не ми се вярва, но не ми се занимаваше. Та според вас кой вариант е най- удавчният.
    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #2

    Отговор: SAMSUNG UE-55JU6400 или SAMSUNG UE-55JU7000 или SONY KD-55X8507CSAEP

    Цитат Първоначално публикувано от gpashev Виж публикацията
    Здравейте,

    Искам да ви задам един въпрос. Предстои ми закупуване на нов телевизор и в момента разглеждам възможните варианти. Спрял съм се на:
    SAMSUNG UE-55JU7000 - Технoмаркет - онлайн магазин
    SAMSUNG UE-55JU6400 - Технoмаркет - онлайн магазин
    SONY KD-55X8507CSAEP - Технoмаркет - онлайн магазин

    Имам 2 въпроса.
    Първият е свързан с двата Самсунг-а. Знам, че 7ма серия е по-добре от 6та, но въпроса ми е заслужава ли си да се дават 1000лв отгоре. 3D-то не ме интересува, тъй като сегашният ми телевизор има 3D и съм го пускал всичко на всичко 5 пъти. Матрицата на 6тата серия много по-зле ли е от тази на 7мата, както и скарнирането.
    Другият въпрос е свързан с 7мата серия на Самсунг и Сонито от линка. Много изчетох и гледам, че доста го хвалят това Сони с андроида и Triluminos дисплея. Кой от двата е по-добър. Ходих на място в магазина и ми се струва, че Самсунга е с по-добра картина(в момента съм със Самсунг и не знам дали просто не съм свикнал). Телевизора ще се позлва главно за гледане на филми от външен хард и тук идва въпроса дали Сонито ще може да възпроизвежда всички формати. Питах в магазина и взеха да ми обясняват как като било с Андроид можело да си сваля различни player-и и със сигурност щяло да чете повече от Самсунга. Аз питах няма ли си вграден player и ми отговориха, че нямало. Това не ми се вярва, но не ми се занимаваше. Та според вас кой вариант е най- удавчният.
    Благодаря предварително.
    Сонито чете всички аудио и видео формати.Вградения плеяр чете всичко.За картината,мисля че няма какво да се коментира....
    podredko одобрява това.

  4. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #3

    Отговор: SAMSUNG UE-55JU6400 или SAMSUNG UE-55JU7000 или SONY KD-55X8507CSAEP

    Сонито,
    по добра картина, повече плейъри, повече приложения, по бърз

    Пусни си 1 филм и на двата и си прецени, за мен сонито е с по добър дисплей съответно и с повече възможности за настройка

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #4

    Отговор: SAMSUNG UE-55JU6400 или SAMSUNG UE-55JU7000 или SONY KD-55X8507CSAEP

    Изчакай да навлязат новите модели...3 бона им е много в момента на тези модели.
    Ако бързаш, това Сони е същото...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    111
    #5

    Отговор: SAMSUNG UE-55JU6400 или SAMSUNG UE-55JU7000 или SONY KD-55X8507CSAEP

    И аз до преди месец бях пред същата дилема.И избрах Сони.И за миг не съжалявам за направения избор.Само че не знам какви са тия цени в момента. Аз моят KD-55Х8505C го купих точно със 700лв по малко.Изчакай великденските промоции.

  7. Novice
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    6
    #6

    Отговор: SAMSUNG UE-55JU6400 или SAMSUNG UE-55JU7000 или SONY KD-55X8507CSAEP

    Здравейте,

    благодаря за отговорите. Така съм го замислил и аз по Великден да го взема като се надявам да ги намалят. А иначе да ви попитам снощи ходих с един хард на място да видя как се справят телевизорите и Sony-то въобще не го разчете. Харда е 1TB WD, форматиран в NTFS. Свързахме го и като отворихме видео от менюто на телевизора, но не открихме нищо. Не знам дали и момчето, което беше в магазина не направи нещо както трябва. Според мен е така, защото малко се съмнявам да не може да го разчете. След това го свързахме на друго Sony, отворихме ES file manager-а, но отново не успяхме да отворим папката с филмите. Вие нямате такива проблеми предполагам?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #7

    Отговор: SAMSUNG UE-55JU6400 или SAMSUNG UE-55JU7000 или SONY KD-55X8507CSAEP

    Цитат Първоначално публикувано от gpashev Виж публикацията
    Здравейте,

    благодаря за отговорите. Така съм го замислил и аз по Великден да го взема като се надявам да ги намалят. А иначе да ви попитам снощи ходих с един хард на място да видя как се справят телевизорите и Sony-то въобще не го разчете. Харда е 1TB WD, форматиран в NTFS. Свързахме го и като отворихме видео от менюто на телевизора, но не открихме нищо. Не знам дали и момчето, което беше в магазина не направи нещо както трябва. Според мен е така, защото малко се съмнявам да не може да го разчете. След това го свързахме на друго Sony, отворихме ES file manager-а, но отново не успяхме да отворим папката с филмите. Вие нямате такива проблеми предполагам?
    Сонито няма никакъв проблем да чете външния хард диск,в магазина телевизора не го е разпознал защото не е с обновен фърмуер,иначе няма никакво значение в каква файлова система е форматиран диска

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,173
    #8

    Отговор: SAMSUNG UE-55JU6400 или SAMSUNG UE-55JU7000 или SONY KD-55X8507CSAEP

    Какво общо има обновяването на фърмуера с четенето на диска? Най-вероятно е от самия диск, някои натрупват грешки в System volume information и понякога не могат да се разпознаят от външни устройства , различни от PC. Някои ТВ-та искат да бъде разпознат харда при първо свързване през главното меню . Пробвай с друг диск или друг USB port.

  11. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #9

    Отговор: SAMSUNG UE-55JU6400 или SAMSUNG UE-55JU7000 или SONY KD-55X8507CSAEP

    Цитат Първоначално публикувано от bisval Виж публикацията
    Какво общо има обновяването на фърмуера с четенето на диска? Най-вероятно е от самия диск, някои натрупват грешки в System volume information и понякога не могат да се разпознаят от външни устройства , различни от PC. Някои ТВ-та искат да бъде разпознат харда при първо свързване през главното меню . Пробвай с друг диск или друг USB port.
    Преди 8 месеца,когато взех моя телевизор,външен хард диск не тръгваше изобщо...след 1 или 2 ъпдейта на системата,не помня точно колко..диска си тръгна без проблем(пробвах с четирите външни харда които имах,2 от които бяха чисто нови специално купени за телевизора)....ако го ползваш с удължител,пак няма да тръгне...напълно възможно е ако телевизора ,на който е пробван е от първите партиди,както беше моя,и не е обновявана системата да не го разпознае изобщо..при Сони тези неща са малко деликатни

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung UE-55JU7000
    От monstercatgg във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 10-07-21, 23:59
  2. Кое от двете? Sony/Samsung
    От diss във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 3
    Последно: 18-12-13, 09:20
  3. Продавам Sony Xperia tipo, SONY Xperia miro и SAMSUNG I5700
    От ekzidua във форум Продава
    Отговори: 5
    Последно: 06-11-12, 21:23
  4. SAMSUNG vs. SONY
    От batkisa във форум Samsung телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 08-12-11, 00:05
  5. Избор на ТV LCD - SONY VS. SAMSUNG
    От h.qnkov във форум Sony телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 27-11-11, 15:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе