Резултати от 1 до 6 от общо 6

Монитора се изключва и изключва за секунда, когато включвам Samsung J6300

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    73
    #1

    Монитора се изключва и изключва за секунда, когато включвам Samsung J6300

    Здравейте!
    Забелязах нещо странно, нещо което не се случваше със предишният ми телевизор (UE40F6400).
    Новият телевизор е свързан към компютъра, посредством HDMI кабел.
    Всеки път когато натискам бутона за включване на телевизора, монитора мига веднъж или по-точно казано се изключва и включва за секунда и след това всичко всичко продължава нормално.
    Това нормално ли е или има някаква настройка в телевизора?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #2

    Отговор: Монитора се изключва и изключва за секунда, когато включвам Samsung J6300

    И при други модели телевизори се е случвало.
    Вероятно причината е в CEC протокола вървящ по HDMI кабела. При включване на телевизора, той подава сигнал по HDMI кабела за стартиране устройството на другият му край. Съмнявам се видеокартата да има инсталиран такъв протокол и поради това се обърква и рестартира монитора.

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #3

    Отговор: Монитора се изключва и изключва за секунда, когато включвам Samsung J6300

    Изключи си телевизора от настройките на видеокартата и няма да ти примига. Това е нормално. Не зависи от телевизора а от видеото на компютъра.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    73
    #4

    Отговор: Монитора се изключва и изключва за секунда, когато включвам Samsung J6300

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Изключи си телевизора от настройките на видеокартата и няма да ти примига. Това е нормално. Не зависи от телевизора а от видеото на компютъра.
    Понеже не се сещам каква е тази настройка, ще се радвам да ме упътваш.

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #5

    Отговор: Монитора се изключва и изключва за секунда, когато включвам Samsung J6300

    Taм където настройваш резолюцията, , цвета, и др. подобни настройки. Къде точно - зависи с каква карта си.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    73
    #6

    Отговор: Монитора се изключва и изключва за секунда, когато включвам Samsung J6300

    Видеокартата ми е GTX660, ако можеш да ми обясниш къде са тези настройки, щото аз не намирам такива настройки

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 25-02-15, 21:00
  2. приемника се изключва
    От eagel24 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 3
    Последно: 08-01-13, 08:57
  3. Отговори: 0
    Последно: 14-01-11, 13:37
  4. Отговори: 0
    Последно: 10-06-09, 09:27
  5. PC-то ми се изключва само...
    От olileli във форум Общ - хардуер
    Отговори: 27
    Последно: 22-05-06, 18:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе