Резултати от 1 до 4 от общо 4

Samsung UE55KS7002UXXH настройки на картина и др

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    2
    #1

    Samsung UE55KS7002UXXH настройки на картина и др

    Здравейте, от скоро съм горд(надявам се да остана горд) притежател на Samsung телевизор. Скочих на него направо от 32'' 8+ годишни sony и panasonic.
    Дали ще може да ми дадете няколко съвета как да настроя правилно картината на телевизора. Ъпдейтнах до най-новата възможна версия на софтуера, HDR+ е включен, HDMI Ultra HD Color също, правих струвах ама все ми се струва че нещата не са ок, червеното ми се струва твърде червено, зеленото ми се струва твърде зелено, сякаш някои цветове са много ярки, а съм намалил яркостта на 45%. Прави ми впечатление че картината насича, особено като гледам неща, които не са HD, да не говорим за телевизиите с по-гадно качество(ползвам Виваком), изтеглих един филм(единствения) 4k резолюция и дори на него ми се струва, че на моменти има накъсване, сякаш картината се движи с една идея по-бързо отколкото трябва. Не знам дали проблема е в настройките или в мен, затова дали ще може да кажете какви са оптималните настройки за всичко
    Да не говорим каква борба беше докато подкарам wi-fi и samsun smart view приложението. Оказа се че телевизора не може да се свързва към 11bgn мрежи, дори след като свалих вида на мрежата на 11bg и телевизора успя да се свърже с рутера, smartview-то не го намираше, а и исках да си ползвам всичките 100mbit на интернета, такаче накрая се оказах принуден да пъхна още един кабел отзад на tv-то и да го свържа директно към рутера, което реши всичките ми проблеми.
    Та след всичко, което изписах, за цветовете, това че картината сякаш се движи с една идея по-бързо от нормалното и тнт, дали ще може да кажете какви оптимални настройки да ползвам.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #2

    Отговор: Samsung UE55KS7002UXXH настройки на картина и др

    Пробвай тези, като отправна точка.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #3

    Отговор: Samsung UE55KS7002UXXH настройки на картина и др

    Цитат Първоначално публикувано от VasilStoilov Виж публикацията
    Та след всичко, което изписах, за цветовете, това че картината сякаш се движи с една идея по-бързо от нормалното и тнт, дали ще може да кажете какви оптимални настройки да ползвам.
    Поиграй си с настройките на функцията - Auto Motion Plus
    По спомен
    Меню - ок - стрелка надолу до Picture Option - слизаш надолу до Auto Motion Plus
    там вече избираш между няколко позиции - Off, Clear, Standard, Smooth, Custom, Demo



    Този пост е редактиран от hristoslav2; 08-10-16 в 18:06.

  5. Novice
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    2
    #4

    Отговор: Samsung UE55KS7002UXXH настройки на картина и др

    Мерси за отговорите! Сложих настройките от видео 1, което hristoslav2 е пуснал ще ги тествам за няколко дни, след това ще сложа настройките и от видео 2 и ще ви дам резултата, кое ми е допаднало повече.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Настройки картина PANASONIC TX-47AS750E 3D LED
    От ambrozia403 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 16-03-16, 01:48
  2. проблем със затъмнена картина LCD TV SAMSUNG LE40A557
    От jojobix във форум Samsung телевизори
    Отговори: 21
    Последно: 11-10-13, 17:41
  3. Настройка картина на Samsung UE-40EH5450
    От vini_71 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 07-08-12, 11:49
  4. Настройки картина на SONY-KDL40CX520
    От valio.80 във форум Sony телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 28-03-12, 14:07
  5. Настройка на картина на Samsung LE 37D550
    От boyan1980 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 22-12-11, 13:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе