Резултати от 1 до 7 от общо 7

Самсунг t28d310ew - отхвърля СА модула

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Сливен
    Мнения
    90
    #1

    Самсунг t28d310ew - отхвърля СА модула

    Здравейте, ще започна отдалече, дано съм достатъчно ясен, че да си обясня проблема. Та телевизора от заглавието го ползваме в кухнята вече 3 години, много си го харесваме, но преди няколко дни даде дефект, който е много дразнещ. Интернета и ТВ - то в къщи са от БЛИЗУ (вече М-тел) с кабел до всеки телевизор, но използвам СА - модули, (както се изразяват техниците) за мен са огромно предимство. Преди няколко дни при включване на ТВ-то изписа надпис за грешка и програмите не тръгнаха, най-лесно ми беше да превключа на аналогова телевизия и да продължа да си гледам (така е и до днес), сигнализирах М-тел, пратиха екип. Ровиха, ръчкаха, сменяха ТВ-то тръгна, и техниците си тръгнаха и всичко беше ОК, до следващия ден, пак надпис и пак без цифрова ТВ. Рестартирам изцяло телевизора (първоначална инсталация) и всичко се подрежда, но пак до утре....! Не мога да го държа постоянно включен, дразнещо е. Според вас дали е нещо софтуерно? Вече няма гаранция, пък тепърва да слагам приемник, кабели, дистанционни....!

    Отплеснах се, БЛАГОДАРЯ!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #2

    Отговор: Самсунг t28d310ew - отхвърля СА модула

    Какво точно изписва телевизорът?

    1. Да не са се окислили пинчетата на модула в телевизора и от там да не прави добра връзка с модула?
    Вкарай и изкарай модула 10-ина пъти и така да се почистят.

    2. Качи му последният наличен ъпдейт, и после му върни фабричните настройки.

  4. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #3

    Отговор: Самсунг t28d310ew - отхвърля СА модула

    Цитат Първоначално публикувано от valentyno Виж публикацията
    Здравейте, ще започна отдалече, дано съм достатъчно ясен, че да си обясня проблема. Та телевизора от заглавието го ползваме в кухнята вече 3 години, много си го харесваме, но преди няколко дни даде дефект, който е много дразнещ. Интернета и ТВ - то в къщи са от БЛИЗУ (вече М-тел) с кабел до всеки телевизор, но използвам СА - модули, (както се изразяват техниците) за мен са огромно предимство. Преди няколко дни при включване на ТВ-то изписа надпис за грешка и програмите не тръгнаха, най-лесно ми беше да превключа на аналогова телевизия и да продължа да си гледам (така е и до днес), сигнализирах М-тел, пратиха екип. Ровиха, ръчкаха, сменяха ТВ-то тръгна, и техниците си тръгнаха и всичко беше ОК, до следващия ден, пак надпис и пак без цифрова ТВ. Рестартирам изцяло телевизора (първоначална инсталация) и всичко се подрежда, но пак до утре....! Не мога да го държа постоянно включен, дразнещо е. Според вас дали е нещо софтуерно? Вече няма гаранция, пък тепърва да слагам приемник, кабели, дистанционни....!

    Отплеснах се, БЛАГОДАРЯ!
    Kолега,имам същия проблем,със същия телевизор в кухнята ,със същия оператор....решението е смяна на CA модула с нов,но не от тези на Близу дето ти ги дават по 20лв. а от магазина дето са леко по-скъпи и качествени....имам 4 телевизора с CA модули,и само единия ми е от Близу,и той прави тези проблеми....ако му поставя от другите телевизори модул с карта си работи без грешка....тъпото е че модулите на Близу работят само с картата която са ти дали те.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Сливен
    Мнения
    90
    #4

    Отговор: Самсунг t28d310ew - отхвърля СА модула

    Идвайки техниците, сменяха с няколко модула (различни номера), като същевременно ги слагаха на друг телевизор (тошибата ми в спалнята), там тръгваха всички. Пак ще им звъня, да идват да ги врътват докато захапе с правилния, нямам напротив да си купя и "по-скъп", но ако са кодирани само към БЛИЗУ, няма да има ефект. А относно надписа, най-общо пише, че има грешка и модула го няма или е поставен неправилно. Докато работи ТВ-то и го извадя, реагира веднага също и като го сложа, изписва да се изчака докато се проверява информацията и след минута.... пак същата грешка! А как да го преинсталирам или да го ъпдейтна, той няма wi-fi, друг начин има ли?

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #5

    Отговор: Самсунг t28d310ew - отхвърля СА модула


  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Сливен
    Мнения
    90
    #6

    Отговор: Самсунг t28d310ew - отхвърля СА модула

    ОГРОМНИ БЛАГОДАРНОСТИ, не съм и предполагал за ъпдейт през USB-то, направих го след това занулих настройките, но сега картата не тръгва, изписва грешка и до там. Ще викам техниците на БЛИЗУ да пробват пак, ако ли не ще го нося да го погледнат, може да има някакъв механичен проблем знам ли. Отново БЛАГОДАРЯ на отзовалите се!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Сливен
    Мнения
    90
    #7

    Отговор: Самсунг t28d310ew - отхвърля СА модула

    Днес виках техниците на БлиЗу, донесоха един куп с модули, влизайки в менюто на телевизора намират модула, разпознава всички данни, но телевизия няма. В един момент тръгна, но като изгасиха телевизора и при повторно включване пак същото... Ще го нося на сервиз да видим, явно няма друг начин!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. SONY WD 650 - не тръгва модула!
    От Daxy във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 17-09-16, 20:13
  2. Haier HSU-09H03/R2(DB) Изгорели елементи от SPDU модула...
    От _Technics във форум Климатици Haier
    Отговори: 7
    Последно: 03-03-14, 16:24
  3. Отговори: 11
    Последно: 22-11-11, 19:58
  4. Продавам ддр2 ------- 2 модула по 1 ГБ 533мхз
    От mxkolev във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 24-01-07, 21:50
  5. Продавам ддр2 ------- 2 модула по 1 ГБ 533мхз
    От mxkolev във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 15-01-07, 16:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе