Резултати от 1 до 8 от общо 8

ТВ внос от Канада.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2018
    Мнения
    4
    #1

    ТВ внос от Канада.

    Здравейте....
    тук съм нов и още се мъча да се оправя със всичко...
    Прибирам се от канада след дълга имиграция...мисля да си натоваря контейнер със техника-бяла и електроники..
    Спирам се на Самсунг ТВ 65" QLED...чувам различни мнения по въпроса...Казват че за всичката техника ще ми трябват трансформатори....Може ли да се направят в Бг и ще имам ли проблеми с тях..ще работи ли нормално техниката....?
    Някой може ли да ми обясни каква систем трябва да е ТВ за да е компатибъл за БГ?..И какво бихте ми препоръчали от 65"....
    Благодаря
    РР

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #2

    Отговор: ТВ внос от Канада.

    Последните няколко години, вграденото в телевизорите електроимпулсно захранване е универсално.
    Проблемът при внос на телевизор от Канада и САЩ е, че те имат различни тунери(системата за броудкастинг там е ATSC, докато в Европа е DVB) и няма да можеш да приемаш телевизия в Европа. Може да го ползваш само като монитор.
    За да гледаш телевизия, ще трябва да си вземеш външен тунер. Това означава още едно устройство, дистанционно и свързващ кабел.
    Другият проблем е в смарт екстрите - те са регионално ограничени в сервизното меню. Вероятно ще може да се промени регионалната настройка, но не помня как ставаше.

    За аудио техниката няма да имаш проблем.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #3

    Отговор: ТВ внос от Канада.

    Ако е за търговски цели на митницата ще искат задължителните европейски енергийни етикети ,каквито тези модели нямат.

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #4

    Отговор: ТВ внос от Канада.

    Направо ме върна преди 89-а.Според мен няма смисъл от цялото изпълнение.
    Този пост е редактиран от edi1; 08-10-18 в 21:03.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    30
    #5

    Отговор: ТВ внос от Канада.

    Аз лично я правих тази гимнастика. Докарах си телевизора от Канада.
    Но! Аз имах купен хубав телевизор, който си ползвах. Да се купува наново, че да се транспортира е главоболие.
    Отделно ти трябва да си подсигуриш документи за безмитен внос. Опис на вещите и разправии.
    Проблема с тунера се решава, като се включиш на кабелна телевизия. Мтел (например съм ползвал аз) осигурява кутии, които ще работят ... С условието че Европейските телевизори (и настройки на тв кутията са на 50херца), а моят телевизор РАБОТИ САМО на 110 волта и 60 херца.
    Има други телевизори (и монитори), които работят и на 50 и на 60 херца. Също и на 110 и на 200 волта. 2та ми монитора, които докарах нямаха проблеми. Но телевизорът имаше.
    Съответно потърсих паролата на кутията в нета и влязох в настройките и. Тя поддържа изход 60 херца и реших проблема. Също и купих трансформатор на 110 волта, който тежи 10 кила. И все още го ползвам всеки ден (почти 3 години).
    Разбира се, можеш да избереш тв, което да работи на 220в и на 50 херца. Но пък е съмнително с гаранцията.
    Бтв, накрая платих и към 1500 лв предмитен склад в София. В допълнение на всички други разходи. Така че е доста съмнително дали изобщо си струва контейнера.
    Също и към 100ина лв платих за митнически агент, който има връзки и ми уреди нещата с безмитния внос. Който също си беше разправия.
    Също, на теория ще ти искат касови бележки, и да си притежавал вещите поне 6 месеца преди транспорта.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #6

    Отговор: ТВ внос от Канада.

    Танграта
    Голямо премеждие е било...За кой модел телевизор става въпрос? Пробва ли да го пуснеш директно в нашата ел мрежа от 220V ?
    Част от спесификациите на ATSC 2.0 съвпадат с тези на DVB-C, така че има вероятност, да може да приемаш кабелна телевизия без външен приемник.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #7

    Отговор: ТВ внос от Канада.

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Танграта
    Голямо премеждие е било...
    и сигурно пак е бил китайски

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    30
    #8

    Отговор: ТВ внос от Канада.

    Това е моделът:
    UN46D6050TFXZC
    Нещо не успях да намеря форумна настройка за резолюцията. И е малко големичка снимката.
    На 7 години е. Супер тънък и с прозрачна стъклена рамка.
    Разбира се, време му е да предаде щафетата. Тъкмо мисля да взема 65Q6 или 7. Или 8000. Затова и се регистрирах тук.

    https://www.samsung.com/ca/support/m...N46D6050TFXZC/


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Филм с извънземни, Канада, зима, военни
    От A.Angelova във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 6
    Последно: 07-12-13, 17:34
  2. За пазара на климатици в Канада
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 07-06-09, 06:13
  3. Помощ за внос от Китай (vertu)
    От gyurco във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 5
    Последно: 08-10-08, 03:45
  4. Внос на лек Автомобил след 1Януари2007?
    От CrossBlade във форум Автомобили
    Отговори: 1
    Последно: 10-12-06, 22:19
  5. инфо за внос на автомобили
    От Fg във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 34
    Последно: 09-07-06, 20:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе