Резултати от 1 до 4 от общо 4
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By tek

Блутут Samsung 55NU7402

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2019
    Мнения
    8
    #1

    Блутут Samsung 55NU7402

    Здравейте,свързвам въпросния телевизор с телефон чрез блутут...но като пусна клип ми излиза само аудиото.видео няма...аз ли бъркам нещо или телевизора не е в ред.
    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    983
    #2

    Отговор: Блутут Samsung 55NU7402

    Блутута е за свързване само на аудио стриймване, или данни (например прехвърляне/копиране на информация), свързване с устройства с цел тяхното контролиране, и не "пренася" видео.
    ospamox одобрява това.

  4. Novice
    Тук е от
    Mar 2019
    Мнения
    8
    #3

    Отговор: Блутут Samsung 55NU7402

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    Блутута е за свързване само на аудио стриймване, или данни (например прехвърляне/копиране на информация), свързване с устройства с цел тяхното контролиране, и не "пренася" видео.
    Благодаря.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #4

    Отговор: Блутут Samsung 55NU7402

    Ти бъркаш - имаш очаквания, които са несъвместими с устройствата.

    https://bg.wikipedia.org/wiki/Bluetooth

    Блутуут е все едно вид кабел, само че е безжично. Има различни кабели - за голям ток, за интернет - LAN кабел, телефонен кабел, кабел за принтер, кабел за тон-колони, оптичен кабел и др. Всичкото е "кабел", но не по всеки кабел можеш да правиш всичко. И блутуут е същото - това че има блутуут, не значи че можеш да правиш каквото ти хрумне, а само това, което поддържа самото устройство. В случая - двете устройства поддържат помежду си само пренос на аудио-данни (мултимедия) - профил "A2DP", затова чуваш само звук.

    За да предадеш видеоклип от телефон към телевизор, трябва да имаш DLNA-сървър на телефона, а на телевизора - DLNA-клиент.

    https://www.dlna.org/

    Някои телефони имат вградени сървъри, с които още от стоковата "галерия" можеш директно да "изпратиш" клипа към телевизора, но ако телефонът няма - трябва да му инсталираш, например "Bubble UPnP". Има и маркови, на Сони, на Самсунг, на Ямаха... но всеки си има специфични особености. От страна на телевизора, трябва да имаш DLNA клиент, само че не съм се интересувал какви има, защото всичките ми телевизори си имат вградени.

    -----

    Ако погледнеш телевизорите в профила ми, единият е 3Д, другият има гласово дистанционно. И двата ТВ имат блутуут, но не мога да ползвам очилата от 3-Д Самсунга на Сонито, защото Сонито не е 3-Д и не поддържа профил за 3-Д синхронизация на очила. Също - не мога да свържа дистанционното от Сонито на Самсунга, защото Самсунга няма профил за гласово дистанционно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Настройки на Samsung 55NU7402
    От ospamox във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 22-04-19, 10:54
  2. Помогнете да избера ТВ с блутут
    От krumiliev във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 26-06-16, 00:49
  3. радио или блутут
    От dufo във форум Mp3 плеъри, слушалки
    Отговори: 1
    Последно: 17-02-10, 20:17
  4. драйвери за блутут джойстик
    От billi във форум ИГРИ
    Отговори: 3
    Последно: 26-11-09, 19:26
  5. Проблем при блутут у-во
    От billi във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 21-09-09, 09:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе