Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23

One connect box

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    22
    #1

    Lightbulb One connect box

    Здравейте,
    сдобих се с ТВ QE55Q7FAMT обаче му липсва One connect box.
    В нета видях уж BN91-19039X, в съпорта на Самсунг ми казаха BN91-19040S, в ибей видях да се продава BN91-19040W за QE55Q7F (същото ли е като QE55Q7FAMT?).
    От съпорта на Сасунг ми казаха да звънна в оторизиран сервиз да ми потвърдят, звъннах и там съвсем ме объркаха, отказаха да кажат съвместимост на модели, да съм бил отидел при тях, щели да ми сглобят бокс какъвто ми трябва и ще ми кажат колко струва, не пожелаха да ми кажат и приблизителна цена дори (българска му работа отвсякъде).
    Може ли едно рамо как да се ориентирам какъв бокс ми трябва?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #2

    Отговор: One connect box

    Купил си телевизора без външният тунер?

    Внасяният през 2017 в България и като общо в източна Европа е - Samsung QE55Q7FAMTXXH

    Буквата накрая вероятно е регионално предназначение
    BN91-19039R е за германските Q7FGMTXZG 2017 година
    BN91-19036T е за Q9FAM
    BN91-19040T е за великобритания QE55Q7FAMTXXA
    BN91-19040L е за Германия QE55Q7CGMTXZG
    BN91-19040V е за Италия
    BN91-19040D е
    BN91-19041
    BN91-19039W (nr A0051)
    BN91-19040W е за Германия
    BN91-19038B е за Великобритания
    BN91-19041B е за Великобритания


    Samsung QE55Q7FAMTXXH - 2017
    Samsung QE55Q7FNATXXH - 2018
    Samsung QE55Q70RATXXH - 2019

    За сервиза - отива се на място, а не се говори по телефона....Там на място могат да направят справка в сервизният сайт.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 17-06-19 в 18:07.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    22
    #3

    Отговор: One connect box

    Благодаря за бързият отговор! Т.е. да разбирам, че всеки от изброените боксове ще пасне интерфейсно и ще работи нормално plug&play? Не искам да се занимавам със сервиза, още по телефона ми оставиха лошо впечатление, за това се допитвам тук, ако някой знае, в нета инфото е оскъдно по въпроса.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #4

    Отговор: One connect box

    Почти всички ще съвпаднат като интерфейс, но не и като тунери и софтуер.
    Затова отиди в сервиза и там да направят справка в сервизният сайт кой точно модел ти трябва.

    Другият вариант е някой собственик на Samsung QE55Q7FAMTXXH да ти напише моделът на неговият One connect box

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    22
    #5

    Отговор: One connect box

    Не съм запознат с този тип телевизори с изнесена електроника, като се префлашва фърмуер кое може да се флашне - бокса, или корпуса с матрицата? Боксът като докинг само ли се явява, или и мейнборда е в него?

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #6

    Отговор: One connect box

    В бокса са Main board и Power board.
    Когато ъпдейтваш - обновяваш софтуера в Main board.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    22
    #7

    Отговор: One connect box

    Значи ако преговорим - картинката би трябвало да е горе-долу следната:
    - боксовете за q7 2017 би трябвало да са съвместими с разликата от регионалното предназначение и всичко да си върви по оптиката
    - би трябвало да може да се префлашват без проблем, като гледам .ром-а е един за серия q7f**

    Не ми е нужен тунера, трябва ми да стигна просто до работещи HDMI и OSD + setup/menu.
    Правилно ли съм разбрал?

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #8

    Отговор: One connect box

    Правилно си разбрал.
    Тунерите в различните страни понякога имат зададен различен обхват и стъпка на сканиране. Според употребата, в някои страни един от тунерите, може да е изключен софтуерно от сервизното меню и да липсва като избор в потребителското меню.

    BN91-19043S
    https://www.ebay.de/itm/292587426761
    за германският модел QE65Q7CGMTXZG и е с двойни тунери. Докато модела за България BN91-19040S е с единични тунери

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    22
    #9

    Отговор: One connect box

    Привет, дилемата ми се задълбочи... Купих следният one connect box + оптичен кабел:



    ...свързах всичко и ТВ тръгна ...почти.



    Част от беклайта има петна, първо реших, че има проблемни светодиоди, но се оказа, че не е така. Проверих лентовите кабели, не е в тях проблемът. В ТВ има 2 платки - едната е захранване+драйвер за подсвета, другата е мейнборд за матрицата и връзка към тунера (one connect box) през оптиката. Първата платка дава захранване на мейнборда и комуникира с него за активно управление на подсвета, като изключа управлението на подсвета (посочената букса), всички светодиоди сработват равномерно, но спира контрол от менюто на ТВ.



    После забелязах, че в менюто се показва 65'' ТВ, а това е 55 (втората снимка). Тук вече съмненията са раздвоени - дали е проблем на управлението на подсвета, или кодинга на one connect box (в случай, че търси повече светодиоди за 65'')? Информацията за такива ТВ в интернет е повече от оскъдна и нищо не открих. Успях да отворя сервизното меню, но не намерих подозрителна настройка, която да променя за размер на екрана, съответно и нищо не пипах вътре.

    Бих се радвал на предложения и мнения...
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    22
    #10

    Отговор: One connect box

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Правилно си разбрал.
    Тунерите в различните страни понякога имат зададен различен обхват и стъпка на сканиране. Според употребата, в някои страни един от тунерите, може да е изключен софтуерно от сервизното меню и да липсва като избор в потребителското меню.

    BN91-19043S
    https://www.ebay.de/itm/292587426761
    за германският модел QE65Q7CGMTXZG и е с двойни тунери. Докато модела за България BN91-19040S е с единични тунери
    Както се вижда, взел съм точно такъв...
    След многодневна битка, реших проблемът (уж, още не съм тествал всичко) с беклайта... Не питайте как. Успях да се сдобия с няколко съкровени страници от сервизно ръководство. Размених лентовите кабели за подсвета от ляво и отдясно (след като се убедих, че са еднакви) и установих, че петното се мести, което е добре - не е проблем със светодиодите. Мерих напреженията на филтровите кондензатори на драйвера на подсвета - бяха почти в норми - вместо 94 по сервизното ръководство - 105 волта всичките. Насочих се към комуникацията между мейнборда и платката със захранванията. Там установих, че PWM-напреженията са по-ниски на някои канали - вместо 1.84 - 0.4В,

    което прави петната (управлението ги варира между 0.5 и 3.3В според настройката по принцип). Накрая стигнах до извода, че всичко по ТВ е ОК, но one connect box командва неадекватно управлението на подсвета.

    Както се вижда на снимките в предишния пост - то е за curved (извит тв) и явно там подсвета се командва по различен начин за групите светодиоди. Върнах се към сервизното меню и успях да намеря къде се задава типа матрица, зададох я в съответното меню по едно от сервизните стикерчета, залепено от вътрешната страна зад матрицата,

    зададох ресет и воала... one connect box почна да управлява правилно по оптиката мейнборда, той съответно контролера на подсвета и екрана тръгна равномерно осветен.

    Това е съвсем съкратено обяснение.

    Погубих доста време...

    Сега остана да разбера дали е нормално изкривеното показване на тъмни тонове в градацията - дали е въпрос на настройки чрез изключване на дразнещи "подобряващи" функции от менюто, или от сървис менюто, или просто толкова си може QLED (имам и ОЛЕД ТВ и съм разглезен по отношение на картина ).

    Мерси за предложените решения
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    22
    #11

    Отговор: One connect box

    ...историята продължава - имам проблем с изображението. Трябва сериозна калибрация. Проблемите са най-вече при тъмните тонове:


    Предполагам, че настройките ADC/WB сe четат от one connect box и не се сменят, въпреки промяната на типа матрица и си остават по фабричната калибровка. На one connect box пише QE55Q7CGMTXZG, беше сетнато на QE65Q7FAM, а впоследстие (както писах) промених матрицата на 55L1MU0QM (AU Optronics) и си изписа моя модел:

    С червените стрелки показвам какво се промени и въпросът ми е нормално ли е да изписва тайминг контролерите така (непроменени - жълтата стрелка)?
    -=-=-=-=-
    Снимах всички настройки на ADC/WB и изгубих няколко дни в опити за поне грубо достигане на нормална картина - никакъв успех! Трябва ли да се прави/префлашва още нещо по one connect box? Опитах да намеря подходяща калибровъчна таблица за HDMI calibration, но за qled TV са я сменили и с тази не минава:


    по-скоро като тази - https://www.youtube.com/watch?v=_J_rR5qWN30
    но до средата на екрана.
    Не намерих в нета някой да е споделил ADC/WB настройки като за QLED, то няма и гаранция че ще съвпаднат с необходимите ми?
    Греда отвсякъде, вече ми се изпари желанието да се справя сам, най-вече поради липсата на всякаква достъпна информация. Готов съм и да си платя на сервиз, но не съм убеден дали и там могат да ми помогнат...
    Бих приел всякакви съвети и препоръки!
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от ogip; 22-08-19 в 15:05.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #12

    Отговор: One connect box

    На снимката виждам някаква комбинация от рентгеново изображения с постеризация. Всички LCD и някои OLED модели телевизори прилагат дизеринг(dithering) при тъмни сцени.
    Не знам каква е причината за този образ - добре е да се консултираш със сервиза.
    ADC/WB - това трябва да са разширени цветови настройки и баланс на бялото - желателно е да не ги пипаш. За тях трябва да има фабрични стойности изписани в сервизното ръководство.

    Поразгледай тази тема може би ще намериш нещо
    https://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=62:21091

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    22
    #13

    Отговор: One connect box

    Е аз и да ги пипам и да не ги пипам, one connect box е бил на друга (различна) матрица, така че със сигурност не са меродавни... Така ли е, или бъркам?

    Ей това ми изглежда подозрително:



    Защо показва 65'' и не се промени след смяната на панел тип?

    Да не би да се флашва отделно и да не управлява правилно матрицата?

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    • Тип файл: png d.png‎ (264.5 KB, 1272 Прегледи)
    • Тип файл: jpg re.JPG‎ (53.2 KB, 1305 Прегледи)

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #14

    Отговор: One connect box

    Не знам.
    Явно на монтажната линия мейн борда се програмира с настройки за определен размер видеопанел и типове матрици за съответният модел.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    22
    #15

    Отговор: One connect box

    Някаква идея как/къде мога да видя дефолтните настройки за ADC/WB за този панел? Готов съм да заплатя за сервизно ръководство, стига да го има някъде достъпно...
    Някой ако има такъв модел ако може да види неговите?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 5
    Последно: 24-03-17, 02:50
  2. Viera connect не работи!!!?
    От Bloop във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 24-09-12, 21:19
  3. Отговори: 8
    Последно: 10-01-12, 15:04
  4. БТК ADSL connect: No buffer space available
    От Shog0 във форум Технологии
    Отговори: 8
    Последно: 06-01-05, 17:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе