Резултати от 1 до 14 от общо 14
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By krasykp

Проблем с връзване на PC към телевизор Samsung

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    18
    #1

    Проблем с връзване на PC към телевизор Samsung

    Здравейте,
    имам проблем с връзката на стационарен компютър с телевизор Samsung 65ru8002

    Вчера пуснах компютъра (закачен е с преходник DVI-HDMI), като така работи откакто имам телевизора и винаги е било без проблем, но този път телевизора не успя да разпознае устройството закачено на HDMI.

    Оитвах да сменям портове на който е закачен, да сменям различни кабели (100% работещи, да сменям имена на HDMI портове), рестартирах от тока и телевизора и компютъра ... без ефект.

    Първоначално реших, че имам проблем с компютъра, закачих друг .. и той не тръгна.

    Тогава закачих компютъра на стария ми и верен 48H6400 - там си работи перфектно (със същите кабели, с които го закачам за новия)

    Имам някакви съмнения, че този проблем може да е свързан с фърмуера на телевизора - 1356 (проверих, но няма по-нова версия според самия телевизор)

    На сайта на Samsung виждам опция за изтегляне само на по-стара версия *1351.3, но не знам дали е ОК да опитвам да върна към нея

    https://www.samsung.com/us/support/o...mart-tv-ru8000

    Та някой срещал ли е такъв проблем?

    Също така, добра идея ли е да опитам да сменя FW 1356 с 1351.3

    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #2

    Отговор: Проблем с връзване на PC към телевизор Samsung

    Аз имам някакви съмнения че си си опукал HDMI портовете.

  4. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    984
    #3

    Отговор: Проблем с връзване на PC към телевизор Samsung

    В преходника ти е проблема.
    Опитай с HDMI към HDMI кабел. Ако имаш наличен и портове също.
    Телевизора ти е . И за да получиш подобен сигнал, трябва видеокартата и кабела ( HDMI 2.0/2.1) да поддържат 4K 60 Hz.
    Ако имаш кабел който е HDMI 1.3/1.4, трябва поне да изкараш 1080p на 60 hz с него.
    Редакция: Преди свързването задължително уредите/устройствата се изключват от контакта.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    18
    #4

    Отговор: Проблем с връзване на PC към телевизор Samsung

    Кабелите са перфектни.

    Всички HDMI портове работят с други сутройства. Със същите кабели гледам без проблем 4k канали от сет топ бокса на A1, а също така и играем без проблем на PS4.

    Проблема не е в HDMI-HDMI кабела, нито в HDMI-DVI кабела (не ползвам преходници).

    До преди 2 седмици (когато последно съм връзвал компа) всичко работеше без проблеми (единствената разлика е версията на FW на телевизора)

    Отделно, при включване на компютъра, докато е в POST (Bios) частта, той със сигурност не работи на 4k, а на значително по-ниска резолюция.

  6. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    984
    #5

    Отговор: Проблем с връзване на PC към телевизор Samsung

    Опита ли със чист HDMI към HDMI кабел да го свържеш...не разбрах
    Компютъра "вижда ли" (разпознава ли го като модел) телевизора.
    Връщане на фабрични настройки на TV.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    18
    #6

    Отговор: Проблем с връзване на PC към телевизор Samsung

    С няколко различни HDMI-HDMI кабела съм опитал.

    Компютъра не вижда телевизора.

    Не съм ресетвал телевизора, но на този етап не мисля да го правя, защото тази процедура изисква после много настройки, което не е ОК.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    18
    #7

    Отговор: Проблем с връзване на PC към телевизор Samsung

    Колеги,
    мисля че открих решение на проблема. Пиша го тук, с идеята че може би ще помогна на някой в бъдеще със същия проблем.

    Според официалния форум на Samsung, много хора се оплакват от подобни проблеми. Решението е да се купи HDMI switch/hub който да стои между устройството и телевизора.

    Аз лично не съм го правил още (може би няма и да го направя, защото просто започнах да използвам другия ми телевизор когато е необходима връзка с телевизор), но според много хора във форума проблема им е решен точно по този начин.

    Ето и линк към една от темите (там коментират същия проблем, но с Amazon Fire Stick). Към момента тази тема е със 7 страници, което показва, че проблема е реален (предвид това, че първото мнение е от 2017г, явно няма да бъде решен)

    https://eu.community.samsung.com/t5/...ck/td-p/168691
    style34 одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2020
    Мнения
    21
    #8

    Отговор: Проблем с връзване на PC към телевизор Samsung

    Цитат Първоначално публикувано от krasykp Виж публикацията
    Колеги,
    мисля че открих решение на проблема. Пиша го тук, с идеята че може би ще помогна на някой в бъдеще със същия проблем.

    Според официалния форум на Samsung, много хора се оплакват от подобни проблеми. Решението е да се купи HDMI switch/hub който да стои между устройството и телевизора.

    Аз лично не съм го правил още (може би няма и да го направя, защото просто започнах да използвам другия ми телевизор когато е необходима връзка с телевизор), но според много хора във форума проблема им е решен точно по този начин.

    Ето и линк към една от темите (там коментират същия проблем, но с Amazon Fire Stick). Към момента тази тема е със 7 страници, което показва, че проблема е реален (предвид това, че първото мнение е от 2017г, явно няма да бъде решен)

    https://eu.community.samsung.com/t5/...ck/td-p/168691
    Благодаря за темата в линка, не бях попадал на нея, а уж рових много. Аз имам същия проблем с HDMI - работи ми само един бокс на Булсатком, Chromecast и Nvidia Shield не работят. Ще пробвам решението с switch-а и ще пиша дали работи.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    18
    #9

    Отговор: Проблем с връзване на PC към телевизор Samsung

    @Nikophin Радвам се, и се надявам да съм помогнал.

    Аз на този етап не мисля да купувам суич (а и нямам от къде да взема за проба), така че ще ми е интересно да разбера дали и при теб е заработило.

    На този етап аз няма да купувам, защото когато ми се наложи просто използвам другия ми наличен телевизор (но съм доста разочарован). Досега HDMI за мен беше нещо което слагаш и тръгва (а явно вече и на това не можем да разчитаме)

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2020
    Мнения
    21
    #10

    Отговор: Проблем с връзване на PC към телевизор Samsung

    Цитат Първоначално публикувано от krasykp Виж публикацията
    @Nikophin Радвам се, и се надявам да съм помогнал.

    Аз на този етап не мисля да купувам суич (а и нямам от къде да взема за проба), така че ще ми е интересно да разбера дали и при теб е заработило.
    Прегледах ги по българските магазини, но ми идват скъпи само, за да пробвам дали ще стане номера, затова си поръчах от aliexpress, надявам се да дойде до 2-3 седмици. Ще пиша отзиви после.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2020
    Мнения
    21
    #11

    Отговор: Проблем с връзване на PC към телевизор Samsung

    Цитат Първоначално публикувано от Nikophin Виж публикацията
    ... Ще пробвам решението с switch-а и ще пиша дали работи.
    Малък ъпдейт от мен - за съжаление не работи и със switch-a.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    18
    #12

    Отговор: Проблем с връзване на PC към телевизор Samsung

    Цитат Първоначално публикувано от Nikophin Виж публикацията
    Малък ъпдейт от мен - за съжаление не работи и със switch-a.
    Съжалявам да го чуя.

    Какъв е модела на суича който си взел?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2020
    Мнения
    21
    #13

    Отговор: Проблем с връзване на PC към телевизор Samsung

    Цитат Първоначално публикувано от krasykp Виж публикацията
    Съжалявам да го чуя.

    Какъв е модела на суича който си взел?
    Този модел.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    191
    #14

    Отговор: Проблем с връзване на PC към телевизор Samsung

    Случайно попадам в тази тема, само ще споделя че решението е HDMI Booster/Repeater/Extender. Като този например.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с телевизор Samsung LE26R86BDX/XEC
    От mitak88 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 11-11-17, 15:35
  2. Проблем с телевизор Samsung 32B650
    От hubavelko63 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 15-05-16, 21:52
  3. Проблем с телевизор Samsung
    От drumwize1 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-05-16, 16:02
  4. проблем с плазмен телевизор SAMSUNG
    От Metodi851 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 16-10-13, 19:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе