Резултати от 1 до 9 от общо 9

Лифт м/у рамката е екрана Samsung

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    3
    #1

    Лyфт м/у рамката и екрана Samsung

    Здравейте, нормално ли е да има такъв луфт м/у екрана и рамката, има ли повод за притеснение?
    Прилагам снимки, телевизора е SAMSUNG UE-32T5372
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Роката; 22-11-20 в 15:41.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    247
    #2

    Отговор: Лифт м/у рамката е екрана Samsung

    Не е нормално,но явно вече на Самсунг им се превръща като запазена марка.На моят кюлед шеста серия също има луфт между матрицата и рамката и на тъмно се вижда как свети.Ако това не те дразни,няма проблем да си го гледаш така.Аз като натисна рамката към матрицата на места се прибира,но като му трия прахта отново се получава луфта.Абе боклуци май само правят.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #3

    Отговор: Лифт м/у рамката е екрана Samsung

    Направено е нарочно. При затягане болтовете държащи видеопанела към металната рамка, често се стига до усукване и от там, до изкривяване геометрията и неравномерна подсветка. Втората причина е че така да се обират вибрациите при трнспорта и да не пострада видеопанела. За това, болтовете не се притягат докрай.

  5. Novice
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    3
    #4

    Отговор: Лифт м/у рамката е екрана Samsung

    Благодаря за отговорите, ако събралият се прах с времето не е проблем за картината, ще го гледам така, ако ли не, ще мисля за смяна на марката . Още веднъж благодаря.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    247
    #5

    Отговор: Лифт м/у рамката е екрана Samsung

    Hristoslav2,дори да е направено както ти казваш,то подсветката пак не е равномерна и свети като коледна елха.Аз съм качвал снимки на моя телевизор.
    Според мен от Самсунг не им пука за бюджетните модели,нали алъш-вериша върви и отново са първи по продажби,защо трябва да променят нещо...
    След като от Самсунг смятат неравномерната подсветка за ефект,а не за дефект,за какво изобщо говорим.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #6

    Отговор: Луфт м/у рамката и екрана Samsung

    Цитат Първоначално публикувано от Роката Виж публикацията
    Благодаря за отговорите, ако събралият се прах с времето не е проблем за картината, ще го гледам така, ако ли не, ще мисля за смяна на марката . Още веднъж благодаря.
    Няма проблем да забърсваш праха от дисплея.

    Росен
    Рядко след проверка ще видиш LCD телевизор с равномерна подсветка..
    Коментираният луфт съм го виждал не само при Samsung, но и в LG, Philips, дори Sony.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 22-11-20 в 20:17.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    247
    #7

    Отговор: Лифт м/у рамката е екрана Samsung

    Нямам опит с телевизорите,но освен този Самсунг съм имал два LG,още един Самсунг и последно TCL,който върнах, при нито един от тях нямаше луфт между матрицата и рамката, и нито един от тях нямаше неравномерна подсветка.

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    3
    #8

    Отговор: Лифт м/у рамката е екрана Samsung

    Само за справка, в два магазина днес видях, че мострите от този модел изглеждат по абсолютно същия начин, луфт м/у рамка и матрица. Продавача ме уверяваше че това няма да се отрази на работата на телевизора. Това само времето ще покаже. Също така, въпросният продавач консултат каза че Самсунг са развалили далече качеството на ниските серии, и препоръча горещо Сони, но 500-600 лв за 32” - малко не си струва.

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    172
    #9
    Точно такъв ТВ си купих и аз в неделя, нали били на промоция 459лв. Технополис, така или иначе ми трябваше за трапезарията, но засега на обикновенна кабелна от близу е доста зле, кинескопа 14" го бие на картина. Не съм забелязал проблеми с рамката, но си личи, че е евтина пластмасата и израбатката, да видим и картината на цифровата тв и пусната плез лаптоп как ще е, но разликата с другия ми самсунг 8 серия от 2009 е очевидна. Чудя се дали ариели/краун за 190лв. нямаше ли да е същото...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Луфт между екрана и рамката Sharp 50 bl3ea
    От gary във форум Sharp телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 24-07-20, 13:33
  2. Проблем с рамката на Samsung F6500
    От trans във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 31-01-15, 18:59
  3. Проблем с екрана на LED Samsung UE46D7000LS
    От dimogochev във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 05-02-14, 18:47
  4. Samsung LE40S81B проблем с екрана
    От Linkestis във форум Samsung телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 30-12-11, 01:35
  5. ПОМОЩ! Samsung LE37C550 - екрана е на ивици???
    От istavrev във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 26-06-11, 21:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе