Резултати от 1 до 9 от общо 9

Дистанционното на 50TU8502 лагва

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2019
    Мнения
    8
    #1

    Дистанционното на 50TU8502 лагва

    Здравейте,
    след известна чуденка какъв телевизор да си взема, купих Самсунг 50 инча TU8502 и уж трябваше да съм доволен, но мисля, че от тази марка вече нищо няма да си купя...

    Проблемите започнаха с инсталиране на HBO GO - работи, но от време на време забива и имаше дори период от два дни, в които не тръгваше, а показваше само черен екран.
    Драми има и с AirPlay функцията, работи, но от време на време ме изхвърля или не показва телевизора като устройство за сдвояване на телефона ми.
    А най-гнусният проблем, който имам, е, че дистанционното сякаш работи когато си иска - смених му батериите, но нищо не се промени - телевизора реагира забавено, ако въобще реагира на ш*баното дистанционно и ако искам да превъртя 20 секунди напред, често сменям на следващ епизод или апликация/настройка в менюто...



    Моля споделете забелязали ли сте подобни проблеми с вашите телевизори от модела?


    ПП Купен е от Техно-тата, като го тествах в магазина с друго дистанционно, си работеше нормално, а и с това от кутията понякога работи... Ясно, че решението ще е външен player, но за мен Самсунг приключиха като марка. Forever.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    7
    #2

    Отговор: Дистанционното на 50TU8502 лагва

    50 8072 от технополис смарт дистанционното, нямат проблеми нашите. Хбо гледат но рядко и няма ядове. Аирплей не ползват.

    Mi 10t pro

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #3

    Отговор: Дистанционното на 50TU8502 лагва

    В повечето случай е другаде проблема , я приложение, я мрежа, я свързано външно у-во
    - какво има свързано към тв
    - скоро рестартирал ли си го + изключване от захранване за 5-10 мин.

  5. Novice
    Тук е от
    Jul 2019
    Мнения
    8
    #4

    Отговор: Дистанционното на 50TU8502 лагва

    Свързано няма нищо, не гледам телевизия, а само HBO GO и от време на време по HDMI пускам филми от компютъра.
    Връзката с домашната мрежа беше първоначално безжична, но в последната седмица-две е по кабел директно в рутера - гигабитов TP-Link Archer.
    Точно с фабричното "смарт" дистанционно има тези ефекти, но започвам да мисля, че проблема е в ОС на телевизора - иначе не виждам логика понякога да работи, а друг път не.

    Относно рестарт - не съм, от както е инсталиран и включен ТВ, не съм го изключвал от мрежата.

  6. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,392
    #5

    Отговор: Дистанционното на 50TU8502 лагва

    Опитай с рестарт. Ако нищо не стане ресет.
    Този пост е редактиран от sony 1; 23-01-21 в 16:35.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #6

    Отговор: Дистанционното на 50TU8502 лагва

    ТВ-то е гаранционно, предполагам?
    Дистанционните са с 6м гаранция, освен ако Самсуняк не ги водят заедно с батериите като консуматив.

    отиди с твоето дистанционно в магазина, откъде си купил ТВ. Обаждаш се предварително на охраната, за да нямаш проблеми после.
    Отиваш на рекламации или направо при някой консултант. Искаш да проверите как се държи самото дистанционно на същия модел и диагонал ТВ.
    Естествено, HBO GO едва ли ще можеш да гледаш, но пробвай някоя smart функция през нета или твоя телефон.
    Ако дистанционното работи нормално, просто заявяваш повреда на телевизора, съгласно гаранционните му условия.
    Успех!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    188
    #7

    Отговор: Дистанционното на 50TU8502 лагва

    8072 75 инчов работи отлично със смарт дистанционното. Няма лаг в нито едно приложение или меню. Явно има проблем при теб, не се отказвай да го решиш.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    26
    #8

    Отговор: Дистанционното на 50TU8502 лагва

    При нас 43ТU8072 също имаше лека драма само, че с в връзката към бокса на Булсата. При автоматични настройки хващаше двоен клик, но след ръчно настройване за сега всичко е наред.

  11. Novice
    Тук е от
    Jul 2019
    Мнения
    8
    #9

    Отговор: Дистанционното на 50TU8502 лагва

    Поиграх си доста с дистанционното в последните дни и открих, че то се свързва и по bluetooth с телевизора - като се задържат за няколко секунди бутоните back и play.
    След ресетване или работи нормално известно време, или не го открива и трябва да го ресетвам отново т.е може би имам някакви смущения вкъщи и за това да не захапва коректно или нещо трябва да му настроя на проклетото дистанционно...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Дистанционното бъгва!
    От lari16 във форум Sony телевизори
    Отговори: 20
    Последно: 29-08-20, 16:29
  2. проблем с дистанционното ...
    От georgimv във форум Samsung телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 12-06-15, 19:15
  3. Точна ли ви е Т на дистанционното?
    От marian1 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 4
    Последно: 07-01-14, 15:56
  4. Проблем с дистанционното на LG
    От ida във форум LG телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 23-08-13, 21:49
  5. Телевизор NEO, код на дистанционното
    От sorrowsad във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 07-05-09, 16:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе