Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

SHARP LCD TV 2009

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    10
    #1

    SHARP LCD TV 2009

    Здравейте!

    От доста време се лутам в избора на LCD TV 32 инчов, 100Hz.
    Ще се използва за игри, кабелна телевизия, филми от PC-то, и най-важното - спортни предавания, затова търся 100Hz.
    Основно съм се спрял на Sharp LC-32DH77EV за 1660лв. Пристрастен съм към Sharp, но все пак търся съвет...
    Колебая се какво да избера - Sharp, Sony или Samsung. Виждам, че основната разлика е в цената и в контраста.

    Спял съм се на: Sharp LC-32DH77EV, Sony KDL-32W5500, Samsung LE-32A550 /не знам дали е 100Hz/ или подобен...

    http://www.sharpbg.com/index.php?itemID=303&group=1

    http://www.sony.bg/product/t32-w-series/kdl-32w5500

    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09039295

    Някой може ли да ми каже какви са предимствата и недостатъците им?
    Какви са впечатленията от тез TV-та?
    Информацията много би ми помогнала за крайния избор?!
    Благодаря, предварително!!!



  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #2

    Re:SHARP LCD TV 2009

    Sharp LC-32DH77EV го гледах преди 2 седмици в мол Варна
    аналогичен на серията XL8 много добра картина и на SD и на HD
    има DVB-T HDTV (MPEG4, H.264) тунер но няма кабелен DVB-C /за разлика от сонито/
    с видео процесор -Trident - 10-bit Signal Processing
    вярно има разлика в контраса по документ но не и видимо
    Contrast ratio 2000:1/Dynamic Contrast Ratio 30000:1
    това е така заради подсветката- Brightness (cd/m2) 450 която е достатъчна
    докато при Сони е Brightness (cd/m2) 500 и за това при неиното изчисляване се получава по-голяма стойност

    разликата е малка помежду им
    сонито има DLNA Ethernet , Dolby® Digital ,5.1-канален аудио изход ,1HDMI вход в повече-4 /3 при Шарпа/
    нямаш никакви проблеми при връзка с комп-при шарпа понякога се налага смяна на драйвърите за да го подкараш на 1920/1080

    Samsung LE-32A550 е 2 нива по надолу в качество на картината спрямо двата по-горе -освен това няма 100hz

    лично аз бих взел Sharp LC-32DH77EV но нека това не те подвежда-отиди на място виж ги-тествай ги с лаптоп










  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    10
    #3

    Re:SHARP LCD TV 2009

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Sharp LC-32DH77EV го гледах преди 2 седмици в мол Варна
    аналогичен на серията XL8 много добра картина и на SD и на HD
    има DVB-T HDTV (MPEG4, H.264) тунер но няма кабелен DVB-C /за разлика от сонито/
    с видео процесор -Trident - 10-bit Signal Processing
    вярно има разлика в контраса по документ но не и видимо
    Contrast ratio 2000:1/Dynamic Contrast Ratio 30000:1
    това е така заради подсветката- Brightness (cd/m2) 450 която е достатъчна
    докато при Сони е Brightness (cd/m2) 500 и за това при неиното изчисляване се получава по-голяма стойност

    разликата е малка помежду им
    сонито има DLNA Ethernet , Dolby® Digital ,5.1-канален аудио изход ,1HDMI вход в повече-4 /3 при Шарпа/
    нямаш никакви проблеми при връзка с комп-при шарпа понякога се налага смяна на драйвърите за да го подкараш на 1920/1080

    Samsung LE-32A550 е 2 нива по надолу в качество на картината спрямо двата по-горе -освен това няма 100hz

    лично аз бих взел Sharp LC-32DH77EV но нека това не те подвежда-отиди на място виж ги-тествай ги с лаптоп
    това, че няма кабелен DVB-C, дали ще е проблем, да не означава, че няма да мога да гледам през кабела?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    10
    #4

    Re:SHARP LCD TV 2009

    Мн6го съм ти благодарен за отговора.
    Аз също бих и го избирам Sharp LC-32DH77EV, просто каквото е направено в Япония си е качествено, да не кажа вечно.
    Това би ми била втората придобивка от самурайските острови за последните 2 месеца.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #5

    Re:SHARP LCD TV 2009

    Цитат Първоначално публикувано от sonyer6969

    това, че няма кабелен DVB-C, дали ще е проблем, да не означава, че няма да мога да гледам през кабела?
    няма да можеш да гледаш цифрови програми-иначе аналогови ще можеш

    Цитат Първоначално публикувано от sonyer6969
    Аз също бих и го избирам Sharp LC-32DH77EV, просто каквото е направено в Япония си е качествено, да не кажа вечно.
    Това би ми била втората придобивка от самурайските острови за последните 2 месеца.
    частите са изработени в Япония-но къде е зглобен не знам-или в Испания или в Полша
    законодателството на някои европейски страни определя къде е направен телевизора по това къде е произведена преобладаващата част от компонентите- ане къде е зглобен
    единственият произведен и зглобен в япония е XS1

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2002
    Мнения
    126
    #6

    Re:SHARP LCD TV 2009

    Цитат Първоначално публикувано от sonyer6969
    Аз също бих и го избирам Sharp LC-32DH77EV, просто каквото е направено в Япония си е качествено, да не кажа вечно.
    Не се заблуждавай, в БГ няма нещо правено в Япония.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #7

    Re:SHARP LCD TV 2009

    АКо този Шарп наистина е аналог на XL8, то би бил наистина добра конкуренция на Сони-то /Самсунга го забрави/. Не знам само защо е толкова по-евтин от XL8 обаче.
    Sony 32W5500 е прекрасен телевизор, но доста скъп за момента. Щом си фен на Шарп взимай го. Или този модел или золожи на сигурното Xl8.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    172
    #8

    Re:SHARP LCD TV 2009

    Sony 32W5500K-1,899.05лв.
    SAMSUNG 32B650-1,576.05лв.

    ако аз си избирам бих дал малко повече пари за 40", според мен си заслужава разликата, иначе Сони-то е с безумно висока цена, погледни и този самсунг В650-652

    Пиши какво си взел и отзивир успех!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    10
    #9

    Re:SHARP LCD TV 2009

    Привет! Поръчах TV-о, до няколко дни трябва да го получа това Sharp-че.


  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    10
    #10

    Re:SHARP LCD TV 2009

    И сега идва друго.... Какво да взема Western Digital WD TV HD или POPCORN Hour A-110, или нещо друго...?!
    Ще видя да отворя тема по въпроса...

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #11

    Re:SHARP LCD TV 2009

    Цитат Първоначално публикувано от sonyer6969
    И сега идва друго.... Какво да взема Western Digital WD TV HD или POPCORN Hour A-110, или нещо друго...?!
    Ще видя да отворя тема по въпроса...
    Честито за ТВ-то
    Нали щеше да го ползваш за игри и филми от ПС ?
    Иначе аз съм с XL8 и тези дни ще го захраня с AZBOX HD, но не съм решил Премиум или Елит. И сат.система с моторче де

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    10
    #12

    Re:SHARP LCD TV 2009

    Привет! ТВ-о го взех малко със закъснение... но иначе си е супер.
    В събота го докараха в магазина и там го изпробвах. Момчетата го извадиха и включиха, малко ги мързеше, но... както и да е. Пуснаха му кабелната/некачествена/, в началото малко се стреснах, 'щото имаше толкоз сежинки....., че щях да изпадна в депресия. Но вкъщи като му пуснах кабеларката, картината е в пъти по-добра, няма снежинки и трептения.
    Иначе като цяло телевизорчето си е много добро, дизайн, лесно меню/поне за мен/, кристална картина...
    Пуснах му през лаптопа един DVD филм/Марли и аз/, после HD клипче, картината наистина е много добра. Много реално предаване на цветовете, поне по мое мнение. Много съм доволен то покупката си.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    10
    #13

    Re:SHARP LCD TV 2009

    Цитат Първоначално публикувано от oldgraf
    Честито за ТВ-то
    Нали щеше да го ползваш за игри и филми от ПС ?
    Иначе аз съм с XL8 и тези дни ще го захраня с AZBOX HD, но не съм решил Премиум или Елит. И сат.система с моторче де
    Благодаря!
    За игрите и филмите през PC... ДА, ще го използвам за тез и за други работи щом ТВ-о позволява. Мисля да използвам пълния му капацитет.... Но за първо време - кабелна и филми от лаптота. A като посъбера пари тогава ще умувам какво следва, може да взема Western Digital WD TV HD, POPCORN Hour A-110, EGREAT EG-M32B или AZBOX HD и т.н., и т.н. Ще видим. Не съм много наясно с тези машинки.
    AZBOX HD - нещо не разбирам какво праи, не мога да му хвана спатиите... Да кажем, че го взимам/AZBOX HD/, и ко правя по-нататък? Трябва ли да плащам на ITV Partner за да гледам ТВ? За използването на AZBOX HD, друго оборудване нужно ли е /сат. система/?

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #14

    Re:SHARP LCD TV 2009

    AZBOX HD е Медия плеяр и сателитен ресийвър в едно устройство. За да гледаш сат.телевизия ти трябва и антена - още по-добре моторизирана. Дали ще плащаш за ITV или друг оператор си е твое решение - разгледай сат.форумите .

  18. VPM
    VPM е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Живее в
    София
    Мнения
    159
    #15

    Re:SHARP LCD TV 2009

    Здравейте!
    Имам тв SHARP LC-32D65E. Използвам DVI изхода на видео карта ASUS GeForce 6200, като с кабел DVI-HDMI го свързвам с HDMI входа на телевизора.

    1. Проблемът е, че не мога да извадя резолюция, по-голяма от 1366х768 - къде е проблемът?;
    2. И малко лаишки въпрос - как и какво ми е нужно да се възползвам от цифровия тунер (в София съм)?

    Някакви идеи?
    Много благодаря предварително!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Формула 1 2009
    От Smurfa във форум Спорт
    Отговори: 2
    Последно: 08-08-09, 22:50
  2. Инсталиране на ECA VRT DVD 2009
    От Gogo273706 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 08-05-09, 14:30
  3. PES 2009
    От pettiofi във форум ИГРИ
    Отговори: 0
    Последно: 28-02-09, 15:17
  4. LG - модели 2009
    От pantsiani във форум LG телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 24-01-09, 13:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе