Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 68
Like Tree52Одобрявам

Тема за разпускане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,611
    #46

    Отговор: Тема за разпускане

    Само да не вали, да не пускаме климатик, фарове, че може и повечко :D
    Gena_bs и CubanLinx харесват това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    640
    #47

    Отговор: Тема за разпускане

    ако си зареждаш електромобила вкъщи би трябвало да ти излиза 36ст. киловата

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #48

    Отговор: Тема за разпускане

    Повечето ЕМ се зареждат вкъщи и най-вече нощем. Левче/киловат на публични станции няма отдавна. Масово са под 80 стотинки.
    Комбинирано зареждане - домашно/публични - излиза 5-6 пъти по-евтино от бензин/дизел. Отделно се пести от обслужване на двигателя, ремонти на други системи свързани с този тип автомобили.
    Масово се купуват Тесла защото са на добри цени и доста добър разход. Като коли не са нищо особено и има доста недомислици.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,298
    #49

    Отговор: Тема за разпускане

    И като се гътне само една клетка на батерията всичката "икономия" отива за нейния ремонт/ замяна.
    Отделно проблеми с електроника и електрическото задвижване.
    CubanLinx одобрява това.

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #50

    Отговор: Тема за разпускане

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    И като се гътне само една клетка на батерията всичката "икономия" отива за нейния ремонт/ замяна.
    Отделно проблеми с електроника и електрическото задвижване.
    Всъщност практиката не показва масово такъв проблем, а и повечето модели батерии подлежат на не скъп ремонт, дори в България.
    Като добавим дългия срок на гаранцията върху батерията, това не бих го броил като недостатък.
    ronnie72 и berpan харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,298
    #51

    Отговор: Тема за разпускане

    След малкия пробег с едно зареждане, това им е основният проблем.
    Относно евтиният ремонт - сменят само 1-2 повредени клетки. За да може след някое време пак да "цоцат" за следващите.
    При това има доста съпътстващи дейности, като демонтаж, например. Които в нашите условия "добавят" допълнителна звукова атмосфера към идващата от завода.
    Колко струва да се смени цялата батерия? Дори с рециклирана.

    Относно гаранцията - не съм запознат с конкретните гаранционни условия. Но си мисля, че те се отнасят само за първия собственик.
    Пък за БГ това понятие е обект на тълкуване от страна на продавача.
    CubanLinx одобрява това.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #52

    Отговор: Тема за разпускане

    Гаранцията си е гаранция и там няма тълкувания. Условията са едни и същи както за ЕМ, така и за ДВГ.
    Тя важи както за първия, така и за всеки следващ собственик.
    Статистика колко често дефктират батерии има и те не са фактор. Както и деградацията й във времето, която е пренебрежимо малка.
    Не искам да го играя защитник на технология, към която и аз имам резерви спрямо моя начин на употреба, но няма нужда и излишно да ги очерняме.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,298
    #53

    Отговор: Тема за разпускане

    Vehicle Warranty | Tesla Support Other Europe
    "Does the New Vehicle Limited Warranty transfer to the new owner if I sell my vehicle?
    Yes. Your New Vehicle Limited Warranty will follow your vehicle and be transferred to the new owner when a vehicle ownership transfer is performed through Tesla."

    [/COLOR]
    Това е за щатите:
    Tesla отказа ремонт по гаранция на Model S, повредена от дъжд - AУТОМЕДИЯ (investor.bg)

    Tesla намали гаранцията за употребявани автомобили от четири години на една - Lider.bg
    Tesla монтира дефектни части в нови коли и не признава гаранция ᐉ Новини от Fakti.bg - Авто | ФАКТИ.БГ
    За територийката е още по-зле. Даже не фигурираме на сайта им

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #54

    Отговор: Тема за разпускане

    За щастие има доста варианти за избор освен Тесла.
    Който си е купил кола без регионално представителство не мога да го мисля.
    Макар те да си имат гаранция и опция за сервиз в съседни държави.
    Gena_bs одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,882
    #55

    Отговор: Тема за разпускане


    Днес се разходих до Варна с един приятел, който е от 30+г в Щатите. Та от дума на дума - има Тойота Кемри 7-8годишна и е решил да я сменя.
    Разминаваме се с една Тесла (ударението е на а-то ) и му викам - що не вземеш такава.
    А, не вика - няма добра инфраструктура за зареждане ( - там), т.е. не им стигат зарядните, и отделно бая закъсвали - не стигали до зарядна понеже на Тесла софтуеъра лъжел за оставащия пробег.Тръгващ да караш - и хоп милите поизчезвали с по 10-15% изведнъж в началото и последните примерно 50 мили се оказвали 10.
    Сега - дотук иди-дойди.
    Обаче в същото време ми звъни друг приятел да ме чуе за празниците и м/у другото се похвали с чисто нова (на 2 седмици) Тесла модел 3 лонг рейнж/дуал мотор.
    Тръгнал от София за Търново за празника и да я пробва как е дълъг път.
    Е, викам как е?
    ”Заредих я на 100% - като за дълъг път, обаче като излезнах от София 50-60км изведнъж изчезнаха. Иначе съм доволен.”
    Този в моята кола - “американчето” умря да се хили - “аз нали ти разправям” вика, “кажи му и с последните км. да внимава”.
    Вън 19С - идеално за батериите..
    Та щял да взема Тойота Сиена хибрид там, в никакъв случай Тесла.
    Седя и си мисля - щом онея не са доволни от инфраструктурата за зареждане, де сме ние тръгнали “с чифте пищови на гол тумбак” .

    п.с. Сега, ако ще се ползва само за градска кола, живееш в голям град, имаш гараж и има нощна тарифа - иди-дойди.
    Ама много “ако”-та.
    Този пост е редактиран от ccankov73; 04-05-24 в 22:05.

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,581
    #56

    Отговор: Тема за разпускане

    Да не забравяме, че разстоянията там са ... леееекинко по-различни от при нас
    Иначе миналото лято познати идваха от Пловдив до морето с Хюндай Кона - 20-25лв, заредихме я в къщи, че наоколо единствената станция за зареждане на паркинг на близък магазин била заета...
    Преди 2 години бях в Будапеща и ми направи впечатление, че имаше много електрички... ама на почти всяка улица (поне в централната част задните улички, където бяхме) има и зарядна ... и те така

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,882
    #57

    Отговор: Тема за разпускане

    Преди две седмици бях в Брюксел - броя на електричките е съвсем съпоставим със София и Варна например.
    “На око” естествено, но хич не са много в “сърцето” на Европа.
    Друго ми направи впечатление - така зареждат ел. автобусите на начална/крайна спирка :

    Пред него имаше 3 дизелови автобуса, стоейки си със отворени врати и запалени двигатели да не им е студено на шофьорите…..
    Е, де му е екологията…
    На центъра, 5-600 метра от Европарламента става това.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #58

    Отговор: Тема за разпускане

    Всъщност, инфрааструктурата на България е на едно от най-високите нива. преизпълнили сме плановете до ниво 2030 според очаквания брой ЕМ.
    Страната ни е една шепа, населението ни е събрано в няколко големи града, имаме няколко пътни артерии, на които има достатъчно на брой бързи зарядни.
    Нека не търсим проблем, където няма.
    Това с оставащия пробег си е въпрос на моментен разход.
    С бензина е същото. Тръгвам от нас с пълен резервоар и на база разхода от предния ден в трафика ми показва 600км пробег. Карам по околовръстното с 80-90 и почва да показва 900км. Стъпвам на магистрала, вдигам 150-160 км/ч и изведнъж вече е 500.
    Проблемите с ЕМ са най-вече цената и допълнително все още ниския пробег и донякъде скоростта на зареждане.
    ronnie72 и berpan харесват това.

  17. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,076
    #59

    Отговор: Тема за разпускане

    Преди година и нещо бях в Италия, Сицилия, и пътищата им бяха в потресаващо лошо състояние, да не говорим че нямаше здрава кола която да не е ударена или обелена
    Дори си направихме игра, кой първи ще види ЗДРАВА кола, която която няма никакъв дефект по нея, мисля че никой не спечели, може и да греша.
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 05-05-24 в 01:41.

  18. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,882
    #60

    Отговор: Тема за разпускане

    Да не забравяме, че разстоянията там са ... леееекинко по-различни от при нас
    Ставаше въпрос за ежедневните пътувания, за междущатските тея с Теслите си имали и по една нормална кола.


    Това с оставащия пробег си е въпрос на моментен разход.
    С бензина е същото. Тръгвам от нас с пълен резервоар и на база разхода от предния ден в трафика ми показва 600км пробег. Карам по околовръстното с 80-90 и почва да показва 900км. Стъпвам на магистрала, вдигам 150-160 км/ч и изведнъж вече е 500.
    Да, да всички караме с ДВГ връзката м/у моментен разход и оставащи километри ни е ясна. Но както ми обясни моя приятел, като я подкараш с 90 по околовръстното, километрите не се “връщали”, както и последите също мистериозно изчезвали и било пълно със закъсали.
    Работата му е свързана с това, че е постоянно по пътищата….
    Сигурен съм, че там той има много повече познати с Тесла (които са били с ДВГ преди това) и опита им е по-богат от нашия тук.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 11-02-14, 20:26
  2. Тема за вицове!
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 01-12-13, 20:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе