Резултати от 1 до 11 от общо 11
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By Rakeem

Въпрос за топла вода, ТЕЦ и бойлер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2024
    Мнения
    7
    #1

    Въпрос за топла вода, ТЕЦ и бойлер

    Здравейте!

    Имам малко странен, може би, проблем с топлата вода, и понеже не са ми ясни нещата, искам да попитам за съвет и решение тук.
    Живея в блок с ТЕЦ, за моментите, когато има профилактики имам малък бойлер. Като спре топлата вода, я спира с крана, след това пускам от един кран студената да пълни бойлера и от друг пускам от бойлера да отива към апартамента. Предполагам до тук всичко е стандартно и нормално.
    Тук идва проблема. Цяла зима се случва едно така, че сутрин и вечер (явно в натоварените часове), както си се къпеш и водата става ледена. Това може да продължи достатъчно време, че да те откаже от къпането. Идва човека, който отговаря за района и каза - "къса връзка, някой ви пълни топля кръг със студена вода". Няма как да го докажа или опровергая това. Но проблем си го има и е още по-зле като се случи с децата.
    Проблема разбира се е само при 2-3 апартамента и на никой не му се занимава.
    Какво мога да направя аз за себе си, за да си реша проблема? Няколко неща ми минават през главата. Най-лесното може би е да седна и да смятам, колко и дали ще ми по-скъпо да мина постоянно на ток, евентуално с по-нов бойлер, че стария не се знае колко е стар точно. Някакъв сложен вариант, където да пълня бойлера с топла вода от ТЕЦ-а, след това да я пускам обратно към апартамента, с цел да ми е вид буфер, като дойде студената струя, като през това време при желание да я подгрявам още малко и да съм сигурен, че няма да излезе извън апартамента. Това последното не зная може ли да се направи и дали няма да е още по-скъпо. Все пак ако отида някъде за няколко дни, целия бойлер ще се охлади и губя едни 20л вода да речем.

    Благодаря предварително за всички насоки!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,542
    #2

    Отговор: Въпрос за топла вода, ТЕЦ и бойлер

    Някои смесители правят байпас между студената и топлата вода, ако са нагласени на междинна настройка, за това и вървят с екстрентици с възвратни клапани.
    Играл съм го и беше голяма чуденка защо ми тече студена вода от друг смесител през топлата, при спряна входяща топла.
    Ако това е в твоя случай, значи на някой съсед му върти водомера през този момент и би било стимул за съдействие, пък и лесно ще се хване.
    espace одобрява това.

  4. Novice
    Тук е от
    Apr 2024
    Мнения
    7
    #3

    Отговор: Въпрос за топла вода, ТЕЦ и бойлер

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Някои смесители правят байпас между студената и топлата вода, ако са нагласени на междинна настройка, за това и вървят с екстрентици с възвратни клапани.
    Играл съм го и беше голяма чуденка защо ми тече студена вода от друг смесител през топлата, при спряна входяща топла.
    Ако това е в твоя случай, значи на някой съсед му върти водомера през този момент и би било стимул за съдействие, пък и лесно ще се хване.
    Предполага се, че това е проблема. До колкото пробвах при мен и си знам смесителите, не е при мен проблемът.
    При който и да е, явно не му клати сметката до такава степен, че да си признае, а въпроса се бистри вече половин година. За това и не питам за решението му.
    Когато няма съдействие, е трудно. Просто искам да си реша проблема, колкото да не ми настиват децата и да ги водя по лекари, пък и като вляза в банята да мога 10 мин на спокойстиве да имам

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,542
    #4

    Отговор: Въпрос за топла вода, ТЕЦ и бойлер

    Колко плащаш за ТЕЦ на месец?

  6. Novice
    Тук е от
    Apr 2024
    Мнения
    7
    #5

    Отговор: Въпрос за топла вода, ТЕЦ и бойлер

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Колко плащаш за ТЕЦ на месец?
    За съжаление, най-бързата информация дето намерих е за 2022 година. Лятото гледам, че ми е излизало по около 40 лв на месец, т.е. това е само за вода. За същите месеци тока ми е бил към 80 лв на месец средно.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    312
    #6

    Отговор: Въпрос за топла вода, ТЕЦ и бойлер

    Не се разбира проблема кога се проявява - като ползвате вода от тец-а или от бойлера?

    Изпратено от моят SM-S911B с помощта на Tapatalk

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Apr 2024
    Мнения
    7
    #7

    Отговор: Въпрос за топла вода, ТЕЦ и бойлер

    Цитат Първоначално публикувано от joro_kem Виж публикацията
    Не се разбира проблема кога се проявява - като ползвате вода от тец-а или от бойлера?

    Изпратено от моят SM-S911B с помощта на Tapatalk
    Проблемът се появи началото на изминалта зима и го има в момента. Има го само когато топлата вода идва от ТЕЦ-а. Ако се паднат дълги почивки и блокът се изпразни има голям шанс проблемът също да замине на някъде

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,313
    #8

    Отговор: Въпрос за топла вода, ТЕЦ и бойлер

    Намираш кой е правил ремонт по това време и си приказвате.
    Може и той да не знае, че съществува такъв проблем.
    Ако не иска - с домоуправителя и комисия от блока.

  11. Novice
    Тук е от
    Apr 2024
    Мнения
    7
    #9

    Отговор: Въпрос за топла вода, ТЕЦ и бойлер

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Намираш кой е правил ремонт по това време и си приказвате.
    Може и той да не знае, че съществува такъв проблем.
    Ако не иска - с домоуправителя и комисия от блока.
    Опитал съм по-този начин не един и два пъти - не става.
    ПП - За това питам за техническо решение в собствената си територия. Другите, които изпитват проблема или не питат, че е по-лесно или нямат деца и не им е чак толкова важно.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,542
    #10

    Отговор: Въпрос за топла вода, ТЕЦ и бойлер

    Цитат Първоначално публикувано от miroshi Виж публикацията
    За съжаление, най-бързата информация дето намерих е за 2022 година. Лятото гледам, че ми е излизало по около 40 лв на месец, т.е. това е само за вода. За същите месеци тока ми е бил към 80 лв на месец средно.
    На ток ще ти е около 60лв., в зависимост от консумацията, поне при при мен с толкова падат сметките лятото, когато съм на слънце.
    Смятам, че 20-30лв. повече на месец си струва за комфорта.

  13. Novice
    Тук е от
    Apr 2024
    Мнения
    7
    #11

    Отговор: Въпрос за топла вода, ТЕЦ и бойлер

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    На ток ще ти е около 60лв., в зависимост от консумацията, поне при при мен с толкова падат сметките лятото, когато съм на слънце.
    Смятам, че 20-30лв. повече на месец си струва за комфорта.
    Може би си заслужава да опитам, най-малко за това не се изисква никакво усилие, освен да завъртя два крана.
    Благодаря!

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 03-07-21, 18:41
  2. Лаишки въпрос за абонатна станция и топла вода
    От kod във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 4
    Последно: 24-05-10, 21:18
  3. Проблем с топла вода от бойлер
    От cocoatea във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 6
    Последно: 08-02-10, 04:50
  4. Въпрос за топла вода от бойлер
    От veskob във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 14
    Последно: 06-08-09, 08:30
  5. топла вода
    От radko във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 17-01-07, 23:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе