Резултати от 1 до 9 от общо 9
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By Gena_bs

Помощ за поставяне на саундбар Q990D

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    102
    #1

    Помощ за поставяне на саундбар Q990D

    Здравейте.
    1. Саундбара е на чамов шкаф и стърчи от двете страни по 20 см. Мога да купя плот, ако трябва да е изцяло легнал! Може и на стената. Къде е най-добре заради качеството на звука?
    2. Отзад на 15 см EON box и на 20 см рутер. Някакъв проблем, заради близоста им? Но и на стената да е саундбара ще е същото. Кабелите им позволяват само поставяне зад шкафа, а не местене в друга част на стаята!
    3. Лампата която е с дистанционно, като ползвам дистанционното на ТВ или на саундбара, гасне или светва! ТВ започна да спира за секунда две изцяло и да тръгва сам! Преди да се свържат с саундбара нямаше такова нещо!!! ТВ мигваше за секунда преди, когато изключвах усилвателя си, който изгоря и затова си купих саундбар системата. Преместих ТВ в друг контакт и спря мигването. Идва ел. техник и каза че нищо и няма на мрежата и бушоните макари стари. Сега саундбара и суббуфера са отделно отново, но защо чак и изключва ТВ???
    4. Суббуфера така както е на снимката или обърнат към шкафа? Разстояние че трябва да има отзад, знам!
    5. Имам една колона точно зад мен на която опира леглото ми. На нея ли да закача тонколоната която ще е на 15 см от главата ми, а другата на 2м от мен и под климатика за да е зад мен, Или на стената до прозореца/ ленти могат да се махнат от щората/ където ще има малко разстоянието 35 см може би за страничният и звук и той ще е към вратата за терасата, а пред нея е колоната на 80 см, която не я покрива изцяло?
    Видях в нета върящи се стойки! Другата наравно с климатика. Гледах клипове в нета и повечето са на стойки, но аз не искам че на 1 000% ще бутна някоя, защото стаята е всекидневна!
    6. Фатално ли че едната ще е по-близо от другата до мен, а другата близо до климатика и ще са включени към бушона в който е и неговият/в момента климатика не работи. Икономията икономична, дело на всеки./ контакт и на хладилника??? Контакта в който са саундбара и суббуфера и той е към тях! В другият до мен с разклонител са рутера, еон, компа и зареждане на мои устройства.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. tek
    tek е офлайн
    Senior Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    1,028
    #2

    Отговор: Помощ за поставяне на саундбар Q990D

    Първо задължително е техниката, която се свързва към ТВ, (било то аудио саундбар, IPTV приемник(еон) да е вкл. в един контакт
    Или в най лошият случай в няколко, но на един токов кръг (един предпазител/бушон).
    Саундбар-а го закачи под ТВ на подходяща височина (на равнището на ушите (седнал на "слушателкото място" срещу ТВ).
    Стига височината да не прекалена, тогава смени шкафа с подходящ (по голям)
    Кабелите може да ги скриеш в кабелен канал.
    Сателитите се монтират зад слушателското място или директно на стената със скоби (направи си сам)може и под градус, или на подови стойки (DIY) или нови.
    Мястото на субуфера , може да се промени в зависимост къде ще получиш по добри ниски честоти от слушателското място.
    https://www.dolby.com/en-in/about/su...speakers-setup
    Този пост е редактиран от tek; 15-06-24 в 11:33.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    102
    #3

    Отговор: Помощ за поставяне на саундбар Q990D

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    Първо задължително е техниката, която се свързва към ТВ, (било то аудио саундбар, IPTV приемник(еон) да е вкл. в един контакт
    Или в най лошият случай в няколко, но на един токов кръг (един предпазител/бушон).
    Саундбар-а го закачи под ТВ на подходяща височина (на равнището на ушите (седнал на "слушателкото място" срещу ТВ).
    Стига височината да не прекалена, тогава смени шкафа с подходящ (по голям)
    Кабелите може да ги скриеш в кабелен канал.
    Сателитите се монтират зад слушателското място или директно на стената със скоби (направи си сам)може и под градус, или на подови стойки (DIY) или нови.
    Мястото на субуфера , може да се промени в зависимост къде ще получиш по добри ниски честоти от слушателското място.
    https://www.dolby.com/en-in/about/su...speakers-setup
    Имам още две гнезда на раклонителя. Включих вече саундбара и субуфера, но стават 6 устройства и при мен на леглото за зареждане на устройства! На бушона пише 2.5V
    Саундбара както е сега е точно на нивото на ушите ми! Гледам легнал. По-важно е пречи ли му за звука че стърчи от двете страни, за да купя плот! На стената ще е малко по-високо
    но ако на нея ще свучи по-добре отколкото на шкафа, ще го монтирам. Кабелите че се виждат не ме дразни!!! Сателитите дали че са нови или... миришат на бакелит, дори из стаята! Свирят слабо за мен или само са за ефектите в филмите? На стената ще са зад мен, но на два метра едната, а другата още повече! Може и до главата ми на см зад мен едната. Другата пак на 2м! И те ли да са на нивото на ушите? Гледах клипове в нета. Лява и дясна са! Страничните говорители се падат един към друг, а в клиповете ги поставят с страничните навън, лявата на мястото на дясната се пада...? Моите ли са дефектни? Нямаше и стикер на саундбара като в клиповете. Имам още време за подмяна! Отваряха го пред братовчеда!
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от skaiuokar; 15-06-24 в 12:19.

  5. tek
    tek е офлайн
    Senior Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    1,028
    #4

    Отговор: Помощ за поставяне на саундбар Q990D

    Best Rear Speaker Placement For Soundbars and Home Theatres Субуфера

    Samsung Q990C Soundbar Set-Up Part- 2
    *активирай субтитрите на BG, за да разбереш настройките за звука на саундбар-а

    Субуфера, щом е безжичен, както и сателитите, е възможно да се включат и в друг контакт. Но, да са на един токов кръг.
    Провери за настройки за усилване на сателитите (+1 или повече dB), от аудио настройките, щом е висок клас саундбар.
    ...Или ги изтегли по-близо до "слушателското място" на по малко от 1 м. (50-60 см)
    Все пак това са малки ОТ, и не може да се очаква много. Но, би трябвало да имаш опции за настройка.
    Тестови файлове демо за съраунд може да си дръпнеш от тук: HD/object-based Audio Test Clips
    П.П. в тубата има вече и видеа (не са всичките) със съраунд саунд (5.1), но качеството не е като на сваления файл:
    Dolby Atmos: "Conductor" | Trailer | Dolby

    8K HDR IMAX | Target -02:15.00 (Top Gun Maverick) | Dolby 5.1

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    102
    #5

    Отговор: Помощ за поставяне на саундбар Q990D

    Благодаря. За всичко си има поотделно настройка! Но не долавям голяма промяна. Ще си играя още защото сигурно не е за силата на звука тъй като има и скала с минус. Сателитите няма ли да им пречи, че са на един токов кръг с климатика и хладилника??? На снимката преведено с Гугъл уж регулиране звука на всеки говорител. Това TDP не знам какво е. 5,6,7 са на 6-макс а колонката бе на ухото ми, а и слиза до -6 и не усетих фрапантна разлика, да не кажа никаква. А бе уж хи рес запис. Както писах ще се мъча още. Моля само за колонките и климатика ще се търпят ли на една верига!!!

    - - - - - - - - - -
    Този пост е редактиран от skaiuokar; 15-06-24 в 15:25.

  7. tek
    tek е офлайн
    Senior Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    1,028
    #6

    Отговор: Помощ за поставяне на саундбар Q990D

    По принцип не е добре да има вкл. друга техника, освен климатика. Но, ако няма друг вариант ( с удължител) ...
    Относно TDP, нямам представа за какво става въпрос. Но усилването на каналите (front, rear и т.н.) има връзка параметъра dB (напр. +1).

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,898
    #7

    Отговор: Помощ за поставяне на саундбар Q990D


    от тук усили ли ги на 6?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,405
    #8

    Отговор: Помощ за поставяне на саундбар Q990D

    Купи си един разклонител с 10 или повече контакти. Има такива, които са за лайсни, кабелни канали и закрепване на стена.
    Стават и за под. Но са чувствително по-скъпи. Продават се и само модулите с контактите, така, че можеш да си сложиш кабел с точната за теб дължина.
    Както си ги "навързал" с тези 3-ни разклонители ще ти създадат проблеми. А и заемат прекалено много място.
    tek одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    102
    #9

    Отговор: Помощ за поставяне на саундбар Q990D

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    По принцип не е добре да има вкл. друга техника, освен климатика. Но, ако няма друг вариант ( с удължител) ...
    Относно TDP, нямам представа за какво става въпрос. Но усилването на каналите (front, rear и т.н.) има връзка параметъра dB (напр. +1).
    Браво. Това ми трябваше! Наистина няма къде. И другият свободен е в тази верига. С удължител ще станат осем устройства без телефонаи ... на два разклонителя в този контакт от снимката! Ще издържи ли бушона , или контакта да не нагрява, защото всички ще работят!!! Е само компа и рутера са нон стоп де.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията

    от тук усили ли ги на 6?
    Благодаря!
    Не! От дистанционното ги "наглясях". Днес слушах, местих до мен, назад колонките има разлика, но мята стая и аз, не сме за стойки!!! Решено е, на стената ще са закачени, каквото стане. Лентата си остава на шкафа, стърчаща. Не искам повече дупки. Буфера го местих и него. В среда, в дясно, без разлика или по-скоро, аз не я долавям. За мен звучи идеално, особено филмите, може би защото не съм слушал такова нещо досега.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ при избор на домашно кино или саундбар
    От gopeto_86 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 105
    Последно: 09-02-19, 10:47
  2. Помощ при избор на домашно кино или саундбар
    От gopeto_86 във форум Аудиотехника
    Отговори: 4
    Последно: 16-07-18, 07:39
  3. Поставяне на чип на PS2 ?
    От LudZaVrazvane във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 10-11-10, 18:47
  4. закупуване на PS2 и поставяне на чип
    От anchev_ab във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 09-01-08, 19:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе