Резултати от 1 до 6 от общо 6

LG 47LA790 или Sony 47W805

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    325
    #1

    LG 47LA790 или Sony 47W805

    Здравейте, в момента съм в дълбок размисъл кой от двата да избера, става дума за 47" вариант.

    До какъв извод стигнах:

    LG LA790:
    +5г. гаранция без доплащане
    + сменяли са ми телевизор за един дефектирал пиксел
    - висок инпут лаг, от порядъка на 30~50ms
    - наличие на DSE (варира от бройка до бройка)
    - наличие само на magic дистанционно
    ? не се знае по какъв начин се контролира подсветката

    Sony W805
    + PWM free (не използват ШИМ за контрол на подсветката)
    + нисък инпут лаг (10 до 20ms)
    + наличие на две дистанционни
    - лотария при панелите (IPS и VA)
    - DSE при IPS, за VA панела не съм открил ревюта
    - за 5г. гаранция ще трябва да доплащам

    Какво ще се гледа на ТВ-то и какво търся?

    - задължително IPS панел, телевизора се гледа в голямо помещение и ми трябва телевизор с по-широки ъгли, имал съм VA и не съм доволен.
    - в голяма част от времето ще се използва за гледане на филми и сериали, като за целта ще е свързан по HDMI с компютър
    - ще се гледат футболните мачове от българското първенство и ШЛ/ЛЕ. Други предавания по ТВ не гледам.
    - Липсата на DSE е важен фактор, така че ще съм капризен с тестването преди покупка.
    - Има шанс за в бъдеще да взема една PS4 конзола, от време на време може и да се разцъкват игри и на РС-то, като се използва телевизора. Играл съм на тв с 30ms input lag и не ми създаваше проблеми, та ако на LG-то са успели да го редуцират с ъпдейти до около 30ms ще е добре.
    - възможно е понякога да се използва и за монитор
    - контрола на подсветката също е желателно да е PWM free

    Цената на Сонито по груби сметки ще излезе около 2150лв с доплащането или там някъде.
    LG-то е 1999лв в момента.

    W905 ще ми дойде доста скъп, иначе се замислих и за него, че гледам го пишат телевизор на годината и има много хвалби за него, но с доплащането той ще се доближи доста до 3к, което ми е много.

    Какво бихте ме посъветвали? Ако и двата телевизора са с IPS, предполагам картината ще е със сходни качества.
    Този пост е редактиран от aldokalcone; 15-12-13 в 10:38.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #2

    Отговор: LG 47LA790 или Sony 47W805

    Сравнение на място и тест с материал на клиента и ....избор .

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    325
    #3

    Отговор: LG 47LA790 или Sony 47W805

    Не виждам смисъл в тест на мостри, след като всички знаем, че качеството варира от бройка до бройка. Никой няма да ми позволи да се отворят 2 нови телевизора и да си избера един от тях.
    А и не вярвам двата телевизора да са с кой знае какви разлики що се отнася до качеството на картината, след като използват една и съща матрица, а софтуера едва ли ще направи чудеса.

  5. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #4

    Отговор: LG 47LA790 или Sony 47W805

    Е, явно няма нужда да питаш тогава . Все пак няма аз да ти гледам новия телевизор - аз моя избор съм си го направил . Успех !

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #5

    Отговор: LG 47LA790 или Sony 47W805

    В България W805 е с IPS панел - това съм видял в магазините.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    325
    #6

    Отговор: LG 47LA790 или Sony 47W805

    LG LA790:
    38ce6bc27b8f32e3a4824d439c160612_523.jpg

    Sony W8:
    def701ebc2748bde900727145bd3b53f_552.jpg

    И двата теста с изключени всякакви затъмнения (frame/local dimming). LG-то смазва отвсякъде Sony-то.



    Гледах ги и двата на живо, Сонито не е лошо, но има много слабо черно според ревютата, слабото черно като гледам е нормално именно заради липста на local dimming. Естествено в маркетите на силно осветените помещения е трудно да добием представа за черното в затъмнени помещения, а именно там IPS-а издиша.
    Като прибавим и "vignetting"(сенки) по ъглите и оставам малко със смесени чувства. Така като гледам май LG-то като цяло е с едни гърди напред, а на Сонито единственото предимство е инпут лага и 100% потвърдената flicker free подсветката (PWM free). Имам вкъщи LM660 от миналата година и смея да твърдя, че след включване на local dimming черното е супер като за IPS. Намаления брой блокове от 12 на 6 дали ще създава проблеми, т.е. дали няма да затъмнява по-голяма област и да се обезмисля екстрата?

    Така като гледам май ще се насоча към LG, но дано не съжалявам. Естествено първо ще тествам конкретната бройка на място и след това ще преценя дали да го отнасям или да го откажа.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 10
    Последно: 20-12-13, 14:37
  2. Продавам уникална камера Sony NEX-VG10Е + Sony Vegas Pro 8
    От deannestorov във форум Приключили продажби
    Отговори: 44
    Последно: 09-03-12, 21:27
  3. Продавам стерео ресийвър SONY STR-DE197 + SONY SS-MF450H
    От j1 във форум Приключили продажби
    Отговори: 6
    Последно: 22-02-11, 15:21
  4. Отговори: 0
    Последно: 01-05-10, 22:03
  5. Отговори: 2
    Последно: 26-09-07, 12:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе