Резултати от 1 до 10 от общо 10

Избор на телевизор, дилема panasonic tx-l47et50e или sony kdl-46r470abaep

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #1

    Избор на телевизор, дилема panasonic tx-l47et50e или sony kdl-46r470abaep

    Здравейте, имам банално за форума питане и разчитам на добри хора за съвет. След кратка обиколка по магазините се спрях на 2 модела и се чудя кой да бъде.

    PANASONIC TX-L47ET50E 3D LED http://www.technopolis.bg/b2c/detail...IC-TX-L47ET50E
    или
    SONY KDL-46R470ABAEP SONY KDL-46R470ABAEP :: LED телевизори :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria

    Като цяло харесвам сони и за това се спрях на модела им, консултант в друг магазин ме раздума, че сони не са това което бяха и хубавите им модели са по-високият клас, които са ми далеч от бюджета. Предложи ми панасоника и няколко лг-та, като ми каза, че и лг-то и панасоника са по-добри от сони-то. Не разчитам на 3д-та и плеъри и т. н. неща които вероятно няма да ползвам, за това и се спрях на сони-то. Обаче по думите на консултанта, по-добрите матрици и процесори ги слагат в по-високите модели които са 3Д и има логика. Пансаоника изглежда добре, с един иинч е по-голям и е малко по-евтин, притеснителното е, че е модел от миналата година (поне за мен, не зная как стоят нещата) точно понеже бил стар модел бил по-евтин.
    Моля за някакво мнение или предполжение за друг модел ако мислите, че има нещо в моя таргет. Нямам време да чета и да се образовам, пък и е субективно, ако някой помогне в избора жив и здрав да е.

    Благодаря предварително.
    Бюджета бе 1000 лв и още в първия магазин скочи на 1500 (като мислех за 42, но ми се стори малък и за това)

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #2

    Отговор: Избор на телевизор, дилема panasonic tx-l47et50e или sony kdl-46r470abaep


  4. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #3

    Отговор: Избор на телевизор, дилема panasonic tx-l47et50e или sony kdl-46r470abaep

    От двата определено Sony 46R470.
    Вземи си някакво любимо видео и го виж как ще изглежда на новия телевизор.
    Горе колегата също ти предлага добър модел в този ценови клас: Samsung 46f5000 - става!
    Успех!!!

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #4

    Отговор: Избор на телевизор, дилема panasonic tx-l47et50e или sony kdl-46r470abaep

    Благодаря за мненията. Все пак да попитам, вярно ли е, че по-добрите матрици ги слагат в телевизорите които са 3Д, съответно се водят по-висок клас? Имам предложени два модела и те не са 3Д и сонито не е 3Д, от друга страна панасоника е, и има честота на опресняване 720 Hz BLS (каквото и да значи, но определено е повече от 200) по думите на консултантите, честотата на опресняване е едно от най-важните неща. Започнах да клоня към Панасоника и ми се ще да разбера какви са му минусите, изглежда ОК цената е ОК (въпреки, че ще ми излезе повече от сонито, понеже в техномаркет имам отстъпка, но това са дреболии които не са важни в момента), проблем до колкото разбрах са му размера на субтитрите на вградения плеър (консултатнта каза, че са много малки, единствено от много близо може да се чете) и очилата за него са доста скъпи (150 лв. парчето, като имало и китайски по 50 лв.). Ако само това са минусите ... то мога да ги преглътна за сметка на по-добра матрица.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #5

    Отговор: Избор на телевизор, дилема panasonic tx-l47et50e или sony kdl-46r470abaep

    Цитат Първоначално публикувано от tolostoi Виж публикацията
    .... Имам предложени два модела и те не са 3Д....
    Ако имаш предвид предложените от мен - Филипса е 3Д, но не е смарт (което не е голяма загуба), но пък си има PVR (което е пропуснато в ревюто) и Micro Dimming.

    Цитат Първоначално публикувано от tolostoi Виж публикацията
    .... Започнах да клоня към Панасоника... и очилата за него са доста скъпи (150 лв. парчето, като имало и китайски по 50 лв.)...
    Очила (активни) за Филипс вече има и за 50 лв със сменяеми батерии. (сега видях, че дори са намалени на 39 лв в Т.маркет)
    Този пост е редактиран от podredko; 27-08-13 в 16:05.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #6

    Отговор: Избор на телевизор, дилема panasonic tx-l47et50e или sony kdl-46r470abaep

    Да, извинявай, грешката е моя, много отворени прозорци и съм объркал кое гледам ПВР ... май няма да ми трябва, кога ще записвам телевизия не зная, Панасоника също има пвр (сега се зачетох да видя кой какво има) аз рядко гледам телевизия и после ще мисля как да я прекарам към дигиталния тунер, че съм на Интербилд и те са с едни устройства, които не зная как може да се избегнат (не предлагат карти). Филипса звучи добре, няма ги скъпите и ненужни за мен смарт възможности, за сметка на 3Д и вероятно добра матрица.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #7

    Отговор: Избор на телевизор, дилема panasonic tx-l47et50e или sony kdl-46r470abaep

    Panasonic TX-L47ET50 или SAMSUNG UE-46F6170
    (DVB-T/C/S2 - MPEG4)
    2 БРОЯ ОЧИЛА В КОМПЛЕКТА (SSG-5100GB)
    http://www.technomarket.bg/products/...ung-ue-46f6170
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 27-08-13 в 18:29.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #8

    Отговор: Избор на телевизор, дилема panasonic tx-l47et50e или sony kdl-46r470abaep

    Цитат Първоначално публикувано от podredko Виж публикацията
    Очила (активни) за Филипс вече има и за 50 лв със сменяеми батерии. (сега видях, че дори са намалени на 39 лв в Т.маркет)
    Тези очила, стават ли и за Панасоник или друг телевизор или само Филипс?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #9

    Отговор: Избор на телевизор, дилема panasonic tx-l47et50e или sony kdl-46r470abaep

    Цитат Първоначално публикувано от tolostoi Виж публикацията
    Тези очила, стават ли и за Панасоник или друг телевизор или само Филипс?
    Не съм проучвал. Със сигурност не стават за Самсунг (което важи предполагам и за Панасоник), тъй като са инфра-ред (IR)

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #10

    Отговор: Избор на телевизор, дилема panasonic tx-l47et50e или sony kdl-46r470abaep

    Взех панасоник-а и нямам време да го тествам още, работи де

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 11
    Последно: 20-01-15, 12:29
  2. Проблем с wi-fi - Panasonic TX-l47et50e
    От aldox във форум Аксесоари за телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 16-11-13, 17:53
  3. PANASONIC TX-L47ET50E vs LG 47LA641S vs SAMSUNG UE-46F6170 vs SAMSUNG UE-46F5000
    От mrowcp във форум LG телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 29-10-13, 22:57
  4. Избор на телевизор 40-42" - Panasonic, LG
    От lanselot във форум LG телевизори
    Отговори: 24
    Последно: 07-02-13, 18:04
  5. Избор на видеокамера - SONY, PANASONIC или JVC ?
    От DEF във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 0
    Последно: 18-12-07, 21:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе