Резултати от 1 до 13 от общо 13
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By valter1968

Необходими ли са настройки на 55X8505C за по-качествено приемане на цифрова ТВ от Мтел и проблем с 3D

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    16
    #1

    Необходими ли са настройки на 55X8505C за по-качествено приемане на цифрова ТВ от Мтел и проблем с 3D

    Здравейте,
    От няколко дни имам SONY 55X8505C и съм леко разочарован от възпроизвеждането на доста канали от цифровата телевизия на МТЕЛ. Става въпрос не само за обикновени канали, а и за HD канали. Телевизорът е подключен на HDMI1 чрез кабел, който ми го препоръчаха в магазина откъдето закупих телевизора. Поддържа и пренасяне на 3D сигнал към телевизора. Демек кабелът би трябвало да е свестен, та затова си мисля дали не трябва да се направят някакви допълнителни настройки на телевизора за да се гледа по качествена картина. Все пак този телевизор е и 4К, а в рекламата пише, че :
    Мощният 4K Processor X1 придава поразително качество на картината. Всеки източник се анализира интелигентно и мащабира до най-добрата ни 4K резолюция, от телевизионни предавания, Blu-ray Disc™ и DVD до 4K интернет видео. Ще се наслаждавате на 4K изображения с поразителна яснота, по-реалистични цветове и искрящ контраст
    и още
    Подобрете всяка картина до 4K качество

    Каквото и да гледате, гледайте го с истинското ни 4K качество

    Какъвто и да е източникът, всеки пиксел се мащабира красиво от най-мощната ни 4K технология за обработка на картината. Сцените се анализират и съпоставят със специална база данни за изображения за превъзходно реалистични детайли, независимо какво гледате.
    Мисля си и дали от Мтел не ми подават некачествен сигнал? А това дали и как може да се определи?

    И проблем с 3D-то. Решихме да го пробваме. Купих 3D очила - Сони TDG-BT500A. Свалих няколко 3Д филма(mkv) за проба. Филмът Аватар го дава на 2 потока - един до друг върху екрана. Като включа очилата тв-то казва, че ги е регистрирало, но и с очила и без очила - няма разлика - виждат се 2 потока. Субтитри няма защото е с бг аудио. Друг филм, мисля че Марсианецът бе 2 потока един над друг и със 2 реда реда субтитри. Отново никакъв ефект. Нещо все пак постигнах със филма Гравитация. При плейването му обаче не се виждаха 2 потока видео, а само 1, но размазан и 2 потока субтитри. При слагане на очилата се получаваше 3Д ефект, но двойните субтитри оставаха.

    Ще бъда много благодарен на всеки, който даде съвет как да подкарам това пусто 3Д, а също така и съвет как да включа това преобразуване към 4к на сигнала към телевизора.
    Благодаря.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #2

    Отговор: Необходими ли са настройки на 55X8505C за по-качествено приемане на цифрова ТВ от Мтел и проблем с 3D

    Те Мтел на сателита не блестят с особено качество , пък сега махат и канали дето ги водеха ХД (щот е предине бяха много ХД) , така че едва ли ще постигнеш нещо съществено - все пак по менютата имаше мей нещо за подобряване , ама и както писах - чудеса с тоя сигнал са невъзможни .
    За 3Д-то , като пуснеш филма трябва да включиш и съответния режим ако не го е детектнал сам тв - ако има бутон "3Д" на дистанционното , ако не - от менютата избираш типа 3Д- горе-долу или лява-дясно .

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    16
    #3

    Отговор: Необходими ли са настройки на 55X8505C за по-качествено приемане на цифрова ТВ от Мтел и проблем с 3D

    Благодаря за отговора. Намерих я аз тая настройка за включване на 3д-то ама нямаше ефект.

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #4

    Отговор: Необходими ли са настройки на 55X8505C за по-качествено приемане на цифрова ТВ от Мтел и проблем с 3D

    Не ги "събира" ли ? С вградения плеър ли пробваш или с някой свален от "магазина" ? Има доста собственици на тоя модел , предполагам ще се включат по някое време - може и да има някоя "тънкост" за 3Д-то - би трябвало да си ги "събере" , когато посочиш съответния тип 3Д - вече крайния резултат зависи много и от самия файл как е рипнат .

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    16
    #5

    Отговор: Необходими ли са настройки на 55X8505C за по-качествено приемане на цифрова ТВ от Мтел и проблем с 3D

    Не ги събра. Пробвах и през "Видео" и със VLC. Дано някой собственик на 55X8505C се обади за подкрепа. Явно нещо не правя както трябва. И за 3д-то и за телевизията. Не може толкова скапано да се гледа - хваща ме чак яд.

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #6

    Отговор: Необходими ли са настройки на 55X8505C за по-качествено приемане на цифрова ТВ от Мтел и проблем с 3D

    За телевизията ще е трудно - БГ сат. оператори са с пословично лошо качество и гледането им на екрани над 40" си е ... да кажем силно не препоръчително

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #7

    Отговор: Необходими ли са настройки на 55X8505C за по-качествено приемане на цифрова ТВ от Мтел и проблем с 3D

    Цитат Първоначално публикувано от gogo2015 Виж публикацията
    Не ги събра. Пробвах и през "Видео" и със VLC. Дано някой собственик на 55X8505C се обади за подкрепа. Явно нещо не правя както трябва. И за 3д-то и за телевизията. Не може толкова скапано да се гледа - хваща ме чак яд.
    На Мтел сигнала им е много зле.Най-добре си смени оператора,аз съм на Близу с Ка модул и картината е уникална...не само на Hd каналите,но и на повечето обикновени.Относно 3д-то,пробема най-вероятно е в рипа на филма...при мен "Avatar" се вижда перфектно...просто потърси друг рип.На дистанционното няма копче 3Д,което е леко тъпо измислено и объркващо когато искаш да подкараш 3Д филм.По принцип начина е следния:1-включваш блутута на телевизора,ако не е включен,очилата не могат да се сдвоят.2-пускаш филма,3-от action menu избираш 3д и отиваш на картина, една до друга или една над друга,като избираш желаната,4-натискаш копчето на очилата и задържаш за около 5 секунди докато на екрана се появи надпис че са сдвоени с телевизора и това е...ако искаш може да пробваш да си свалиш на телефона Tv side View Sony,има го в маркета и телефона ти става дистанционно и вече на него имаш отделен бутон 3Д и е доста по лесно...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    16
    #8

    Отговор: Необходими ли са настройки на 55X8505C за по-качествено приемане на цифрова ТВ от Мтел и проблем с 3D

    Ивето, много благодаря за информацията. Само да попитам, като гледам и ти си със същия телевизор - какъв точно текст ти излиза като включиш очилата. На мен ми изписва, че очилата са регистрирани(цитирам в момента по памет). Не става дума за сдвояване. И още нещо - това с 4к и че всеки сигнал се преобразува към 4к просто трик ли е на Сони или действително действа, че при мен хич го няма.
    Това с телефона ще го пробвам довечера - благодаря!

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Живее в
    В.Търново
    Мнения
    188
    #9

    Отговор: Необходими ли са настройки на 55X8505C за по-качествено приемане на цифрова ТВ от Мтел и проблем с 3D

    На „мтел“ „аи-пи“ телевизия ли ползваш ако е такава и аз я използвам във В.Търново но моят телевизор не е „4к“имам предвит този от подписа ми „HD“ каналите са доста добре картината е много хубава.Предполагам че след обработката в „4к“пак ще е добра.Но „SD“ каналите са зле когато се гледат на „HD“ представям си как е на „4к“.Аз мисля че има и доста да по работят самите телевизии защото на различни предавания на един и същ канал качеството е различно.Обърни се към поддръжката им при нас са много любезни и отзивчиви може да помогнат.Успех!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    16
    #10

    Отговор: Необходими ли са настройки на 55X8505C за по-качествено приемане на цифрова ТВ от Мтел и проблем с 3D

    Не е IP, а кабелна. Оптиката влиза в стаята ми в PON и от там в у-во на Мтел. От него с HDMI кабел сигнала влиза в телевизора.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    111
    #11

    Отговор: Необходими ли са настройки на 55X8505C за по-качествено приемане на цифрова ТВ от Мтел и проблем с 3D

    Колега както Иво ти е писал смени доставчика и на всяка цена КА-модул с който картината е перфектна особено на ХД каналите.Мисля че Ментел купиха Близу , виж там направи някакви гимнастики.През HDMI входа не използваш капацитета на Х1процесора - сигнала трябва да минава през тунера на ТВто.И аз отначало гледах на Булсат през HDMI 1 входа и картината беше отврат.Сега с КА модул на Близу и с малко помощ при настройките от колегата картината заспа.За сега наблюдавам само един недостатък при този модел телевизор.Когато седнеш да гледаш нещо което те вълнува и интересува и предаването е малко по-дълго върви малко повече ракийка ше знайш.
    Frost одобрява това.

  14.  
     
  15. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #12

    Отговор: Необходими ли са настройки на 55X8505C за по-качествено приемане на цифрова ТВ от Мтел и проблем с 3D

    Цитат Първоначално публикувано от gogo2015 Виж публикацията
    Не ги събра. Пробвах и през "Видео" и със VLC. Дано някой собственик на 55X8505C се обади за подкрепа. Явно нещо не правя както трябва. И за 3д-то и за телевизията. Не може толкова скапано да се гледа - хваща ме чак яд.
    Колега, не ти е виновен телевизора! Аз съм на Cooolbox - разлика между HD и SD специално на този телевизор е почти никаква, естественно, това в смисъл - че има добра обработна на SD сигнал, за HD да не говорим. Аз съм на IPTV.

    P.S сега видях, че става въпрос за 4К модела, аз имах предвид Full HD модела...

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #13

    Отговор: Необходими ли са настройки на 55X8505C за по-качествено приемане на цифрова ТВ от Мтел и проблем с 3D

    Цитат Първоначално публикувано от gogo2015 Виж публикацията
    И още нещо - това с 4к и че всеки сигнал се преобразува към 4к просто трик ли е на Сони или действително действа, че при мен хич го няма.
    Забрави за рекламите на сайта им и разни брошури. Това е просто маркетинг, с цел зарибяване на потенциалният клиент.
    процесът на преобразуване на 1920х1080(FullHD) във 3840х2160(UltraHD) се нарича ъпскейл.
    Процесорът удвоява информацията от един пиксел в (SD) по хоризонтала и вертикала и получаваме UHD - (1920 х 2 =3840 / 1080 х 2 = 2160)
    Например, във видеото имаме един син пиксел и след операцията от него получаваме 4 сини пиксела. Това не подобрява детайлността на картината, напротив контурите стават леко неясни.

    Някои се опитват да подобрят картината, като си играят с настройката за острота(Sharpness). Когато се прекали с нея, се появяват артефакти - двойни контури(хало ефект). Затова не прекалявай - не повече от 5.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. 55W807C или 55X8505C
    От v140 във форум Sony телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 13-02-16, 10:59
  2. VLC player настройки за гледане на цифрова телевизия през усб цифровия си приемник на компютър?
    От Пламен Димитров във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 0
    Последно: 29-08-14, 18:54
  3. Отговори: 4
    Последно: 28-10-13, 03:22
  4. Проблем с флашка 4г. на Мтел
    От mitak1969 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 28-02-13, 17:40
  5. Антена на Булсатком - за приемане на Виваком ?
    От stelaartoa във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 7
    Последно: 17-08-12, 21:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе