Е,не четеш ли какво ти отговарят хората?....изключи тъпия Led Motion Mode и пробвай тези настройки на картината:Sony Bravia KDL-40R450A Review | Digital Trends ....след това пиши какво е положението...![]()
На практика какво се оказва за това Led Motion Mode на Sony.
MotionFlow processing uses “tricks” like frame interpolation and image blur reduction to lower jittering, and in theory, make the 60Hz refresh rate seem more like 120 Hz.
Редуцира ти картината от 100Hz на 200Hz в твоя случай. -обаче нещо не се получава. Известно е че и други "прехвалени" марки изполват този трик в заблуда на клиентите си.
Колега franki, вие също не внимавате. Това за което аз говоря (и се оплаквам) е LED Motion Mode а не MotionFlow.
LED Motion Mode по подразбиране е изключен.
На този телевизор MotionFlow не може да се изключи/управлява.
Колкото до неговата фунцкия, той просто генерира кадри и ги инжектира между реалните кадри които пристигат от тунера. Та вместоняколко кадъра да са еднакви, телевизорът генерира "средни" и ги показва, блазнейки окото ти. Това е така защото панелът е реално 50 Херца, а сигналът който телевизорът получава е често по малко от 30 кадъра в зекунда (честота 30 Херца!)
А сега конкретни въпроси към JackKrouser и Ивето: при гледане на какви източници/сцени този LED Motion Mode би имал някакви предимства?
И ако е толкова лош за зрението защо въобще са го добавили?
Според мен би трябвало да има някаква причина онези очилатковци във фабриката на Сони да не изтрият тази функция от Фирмуера.....
При Самсунг преди време като се включеше LED Motion Mode и мигането на подсветката почти можеше да се види с просто око. Много беше дразнещо. По-късно, при по-новите софтуери изгладиха и отстраниха този проблем и вече никакво мигане на подсветката не се забелязва. Сигурно са увеличили честотата.
Преди малко за пробата пуснах този режим на Самсунга. Въпреки, че не се забелязва никакво мигане, пак е натоварващо за очите - след 3-4 минути очите ми целите плувнаха в сълзи, хем го гледам сравнително отдалече и в светла стая. Имам чувството, че ако гледам непрекъснато в такъв режим ще ослепея след 1 месец.
Проблемът с мигането на подсветката май е индивидуален. Някои хора изобщо не го забелязват и нямат никакви проблеми, а при други е направо мъчение за очите. Аз изглежда съм от вторите.
Този пост е редактиран от Jack Krauser; 05-11-16 в 21:53.
Имам едно питане. Защото примерно ако си на Булсатком и си със стария приемник, който е със Скарт букса към телевизора. Първото нещо което тябва да направиш е. Да смениш приемника в офиса им, и да ти дадат HD приемник. Този с HDMI кабел. За да ти се оправи картината. Защото ако си със Скарт буксата- сигнала ти е аналогов а не цифров. Може от там да ти идва проблема.
Как по подразбиране е изключен,а конкретно на този телевизор не може да се изключи или управлява?....тук го дават да може да се изключва...Sony Bravia KDL-40R450A Review | Digital Trends
Тук те е излъгал..моделите от ниският базов клас като твоят, съответно имат най слабата обработка на картината.
Чете се инструкцията и форумите, а не табелката....Затова, такива като теб после си блъскат главата.Това което ме грабна веднага беше възможността на този телевизор да записва видео на външен ХардДиск.
Когато прочетах това на табелката веднага разбрах че това е моят телевизор.
Нормално - нали подсветката премигва(гасне-светва) от там пада и средната яркост на картината.
И да те поправя - процесорът не инжектира!
Той на базата на два съседни кадъра, генерира от един до три междинни кадри, а T-con борда управлява мигането на подсветката.
Камерите снимат в 25 кадъра в секунда, после тези кадри се удвояват на 50 и така пристигат до твоят телевизор. Това за 30Hz не го споменавай повече за да не ти се смеят.. Има такива видео-материали, но телевизиите не работят с тях.
Има полза при бързи динамични сцени- спорт.
Led подветката и ползването на PWM са действително вредни за зрението.
ИванХ очаквам включване от Сони с тема "Внимание тъпи потребители не четат описанието".
Защо със старанието с което си сътворил темата не прочете как са реализирани опциите на конкретният тв ..предварително?
Да те успокоя тв-то е много добро като го ползваш като ... тв.
Що не пусне някой в снимки какво се случва при форматирането на HDD на този модел телевизор. Да се види става ли достатъчно ясно, че ще се промени файловата система, ще се изтрие наличната информация и че е възможно този диск да не може да се ползва на PC.
Телевизора форматира диска по негов си начин и изтрива абсолютно всичко записано преди това на него.Ако искате да ползвате след това диска отново на компютъра,трябва да го форматирате,като ще изтриете всичко което е записано преди това на него от телевизора.
Записа направен на този диск от телевизора,не може да се гледа на компютър заради авторските права,така е при всички марки телевизори.Диска може да се раздели на 2 части например,като едната се ползва от компютъра,а другата от телевизора,което за мен е адски тъпо и безсмислено.
Най-добре е да си вземете някой по-евтин диск,който да си стои перманентно включен в телевизора и да правите запис на любимите си предавания без да се занимавате с каквито и да е простотии свързани с непрекъснати включвания и изключвания на диска от телевизора,както и безкрайни преформатирания...![]()
Въпроса е дали телевизора е уведомил потребителя ясно какво ще се случи. Какви са съобщенията. Едно е "Устройството трябва да се форматира Да/Не" съвсем друго е "При форматирането ще се изтрие цялата информация.......и т.н....Да/Не"
Да естествено че те пита,точно така е..предупреждава за всичко...ама кой да чете...![]()