Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 40

Недоволен от SONY

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    7
    #1

    Недоволен от SONY

    Здравейте! Купихме нов телевизор, и при това от "най-хубавата" марка Сони! Действително картината е по добра от тези на останалите производители, но нали за това плащаме повече!
    Купихме обиковен, а не смарт телевизор.
    Прдавачът в ТехноМаркет ни посъветва че нямат OpenBrowser
    Но обработката на картината била на най-високо ниво.
    Това което ме грабна веднага беше възможността на този телевизор да записва видео на външен ХардДиск.
    Когато прочетах това на табелката веднага разбрах че това е моят телевизор.

    И така, след като му се порадвах ден два на хубавата картина, реших да пробвам да направя запис на моят бърз USB 3.0 SATA хард-диск.
    Извадих диска и дадох на сина ми да се занимава.
    Той го включил и се приготвихме да направим запис.
    Впоследствие се оказа че телевизорът е форматирал напълно моят хард диск, изтривайки безвъзвратно цялата информация, и го е променил на някаква фалшива Линукс файлова система!!!!!!!
    И записите които телевизорът прави се четат само от точно този телевизор от който са направени!!!!
    Даже след мъки и четене по западните форуми, не мога да възпроизведа записа на моят персонален компютър!!!!
    800 лева на вятъра! 800 Лева!! До тук с "МАРКОВИТЕ" телевизори с голямо М!!!! Предният беше "Филипс", смарт, ама само първите 3 месеца, след което всички интернет програми спряха да работят! 780 лева на вятъра!!!!
    Аман от мошенници!
    Сонито е модел RD450BAEP, НЕ ГО КУПУВАЙТЕ заради функцията за запис! Става само за просто гледане!
    Освен това, ако искате истински хубавата картина "Сони" ще ви трябва поне хилядарка за 'смарт" Сони, защото на тях им слагат хубавите матрици. Разликата се вижда от 20 метра в магазина. Успех!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    19
    #2

    Отговор: Недоволен от SONY

    И кой е виновен, че не си прочел или питал преди да пробваш каквото и да е.
    Не знам какъв друг отговор очакваш.

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #3

    Отговор: Недоволен от SONY

    Не се обиждай но за твоята НЕинформираност си си виновен единствено ти. Няма телевизор който да прави това което искаш.
    А това което искаш става с обикновен външен ефирен приемник или СТБ на някой оператор. ....за много по-малко пари

  5. Novice
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    7
    #4

    Отговор: Недоволен от SONY

    https://www.technomarket.bg/televizo...0baep-09149578
    Донякъде съм съгласен със вас, но както всички знаем, тез дребни "подробности" ги пише някъде дълбоко в инструкцията (ако въобще са си направили труда) или само по форумите.
    Момчето в ТехноМаркет няма как да ги знае всички подробности, въпреки че беше компетентен и честен по всички въпроси (например за това че реалната честота на матриците е едва 50 Херца и всичко останало е софтуерна обработка.
    Другото ми оплакване конкретно от този телевизор е че при включване на LED Motion Mode картината потъмнява (но това е нормално защото процесорът инжектира черен кадър) но и има видимо примигване - flickering което дразни очите страшно много.
    Моля за съвет и по този проблем.
    Колега PAT, какво толкова е специалното на запис на външен носител?
    Тук не става въпрос за това, а за факта че телевизорът преправя ХардДиска ми на някаква друга файлова система, правейки го неизползваем за други цели, и записът който прави е 'криптиран' с някакъв смешно тъп алгоритъм, колкото средно статистическият юзър да не може да си по пусне на компютъра или друго възпроизвеждащо устройство в дома.....
    Този пост е редактиран от IvanHj; 05-11-16 в 16:12.

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #5

    Отговор: Недоволен от SONY

    Цитат Първоначално публикувано от IvanHuj Виж публикацията
    Здравейте! Купихме нов телевизор, и при това от "най-хубавата" марка Сони!
    И така, след като му се порадвах ден два на хубавата картина, реших да пробвам да направя запис на моят бърз USB 3.0 SATA хард-диск.
    Извадих диска и дадох на сина ми да се занимава.
    Той го включил и се приготвихме да направим запис.
    Впоследствие се оказа че телевизорът е форматирал напълно моят хард диск, изтривайки безвъзвратно цялата информация, и го е променил на някаква фалшива Линукс файлова система!!!!!!!
    И записите които телевизорът прави се четат само от точно този телевизор от който са направени!!!!
    Даже след мъки и четене по западните форуми, не мога да възпроизведа записа на моят персонален компютър!!!!
    800 лева на вятъра! 800 Лева!! До тук с "МАРКОВИТЕ" телевизори с голямо М!!!! Предният беше "Филипс", смарт, ама само първите 3 месеца, след което всички интернет програми спряха да работят! 780 лева на вятъра!!!!
    Аман от мошенници!
    Сонито е модел RD450BAEP, НЕ ГО КУПУВАЙТЕ заради функцията за запис! Става само за просто гледане!
    Освен това, ако искате истински хубавата картина "Сони" ще ви трябва поне хилядарка за 'смарт" Сони, защото на тях им слагат хубавите матрици. Разликата се вижда от 20 метра в магазина. Успех!
    Тея измами на производителите на телевизори са заради авторските права. Аз си реших проблема с един китайски кабелен приемник за 60 лева, който записва всичко на висока резолюция и после мога да го гледам където си искам. На китайците не им дреме за авторските права.

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Отговор: Недоволен от SONY

    Всичко за което питаш се дължи на авторски права. Форматира се на система която е свободна. Да не искаш да плащат лицензи на MicroSoft за работа с техните файлови системи? Криптирането на записите също е заради международни закони за авторското право, които Сони спазва стриктно.
    Аз ползвам външен ефирен тунер Nippon - китайче внасяно от пловдивска фирма - записва си всичко без никакво кодиране и записите вървят на всичко. Даже не форматира носителя - записва на всякакви файлови формати и струваше около 30-40 лв.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    81
    #7

    re: Недоволен от SONY

    Относно фyнĸциятa зa зaпиc нa xapд-диcĸ:
    Диcĸa ce фopмaтиpa в дpyг фopмaт, paзпoзнaвaeм caмo зa TB-тo.
    Зaпиca нe мoжe дa ce глeдa нa ΠC, c цeл зaщитa нa aвтopcĸи пpaвa.
    Да не си помислите, че ще можете да си записвате филмчета
    и после да ги споделяте по торент тракерите.
    Никоя голяма фирма за техника не предлага такива неща...
    Това важи и за модели ФИЛИПС, които подържат запис.
    Всички тези неща са описани в инструкциите.

    Затова, когато се хареса някой модел се прави щателно проучване:
    - Ревюта в интернет.
    - намират се и се прочитат инструкциите за употреба
    .
    - чете се в форуми като този.
    И чак когато сте сигурни отивате в магазина...

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    7
    #8

    Отговор: Re: Недоволен от SONY

    Благодаря на всички за включването, може ли да прочетете второто ми мнение по темата и да дадете съвет за LED Motion Mode и как да го оправя?
    Колкото до криптирането и авторските права:файловете се четат в Линукс без проблем, поне да не бяха сменяли файловата система да мога да си ползвам твърдия диск и за други неща. А торенти че свалям-свалям, но никога не съм качвал....има си спецове в тази област.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #9

    Отговор: Внимание SONY мошенници!!

    И да става човек специалист по всичко. На мене почна да ми омръзва.

  12. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #10

    Отговор: Re: Недоволен от SONY

    Цитат Първоначално публикувано от IvanHuj Виж публикацията
    Благодаря на всички за включването, може ли да прочетете второто ми мнение по темата и да дадете съвет за LED Motion Mode и как да го оправя?
    Колкото до криптирането и авторските права:файловете се четат в Линукс без проблем, поне да не бяха сменяли файловата система да мога да си ползвам твърдия диск и за други неща. А торенти че свалям-свалям, но никога не съм качвал....има си спецове в тази област.
    Ми раздели си хард диска на две части ,като на едната си записвай от телевизора,а другата си ползвай на компютъра като си се стиснал за нов хард диск,който да си стои включен само в телевизора..в по-горните постове,колегите са ти обяснили защо можеш да гледаш записаното само е единствено на твоя телевизор....дори и на телевизора на съседа ти,който е същия модел,няма да можеш да гледаш записаното...и това важи за всички марки ,не само за Сони.
    Радвай се че и най-ниския клас телевизори на Сони,какъвто е и твоя има тази екстра,за разлика от много други,така че гледай си новия си телевизор с кеф и спи спокойно занапред

    SONY EU | Support - What is LED motion mode and how can I activate or disable it?
    Този пост е редактиран от iveto; 05-11-16 в 18:50.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #11

    Отговор: Re: Недоволен от SONY

    Цитат Първоначално публикувано от iveto Виж публикацията
    Радвай се че и най-ниския клас телевизори на Сони,какъвто е и твоя има тази екстра,за разлика от много други
    Страшна "екстра", имат я и най тъпите Neo-та при това от години. А да не споменавам високия клас на Сони как я чакаха да дойде с ъпдейт преди година

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    40
    #12

    Отговор: Внимание SONY мошенници!!

    Само и аз да вметна че Линукс не е фалшива файлова система. Тя е просто най-добрата операционна система.

  16. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #13

    Отговор: Re: Недоволен от SONY

    Верно я чакахме една година....и накрая дойде...сега,на новите модели,всичко им идва наготово и пак се оплакват

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    131
    #14

    Отговор: Недоволен от SONY

    Да радвай се колега, че си дал малко пари, а ние с телевизори от 1700лв ни е срам да пишем за проблемите им.

    Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #15

    Отговор: Недоволен от SONY

    Що бе, пишете. Да знаят хората. Като не се пише догодина с още повече "екстри" ще са. Производителите си казва "..ми те хората така си ги харесва...какво да се оправя.."

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 05-08-16, 12:37
  2. Отговори: 10
    Последно: 20-12-13, 14:37
  3. Продавам уникална камера Sony NEX-VG10Е + Sony Vegas Pro 8
    От deannestorov във форум Приключили продажби
    Отговори: 44
    Последно: 09-03-12, 21:27
  4. Продавам стерео ресийвър SONY STR-DE197 + SONY SS-MF450H
    От j1 във форум Приключили продажби
    Отговори: 6
    Последно: 22-02-11, 15:21
  5. Отговори: 2
    Последно: 26-09-07, 12:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе