Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 52

Sony 55XF9005 - ШИМ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #1

    Sony 55XF9005 - ШИМ

    Здравейте, спрях се на покупката на Sony 55XF9005, днес го гледах на място и ме притеснява че има шим и то на всички нива на контраста (теста с телефона), докато други модели нямат. Притеснява ме това дали ще ми дразни очите, някой има ли наблюдения, подобен или същия телевизор с такъв ШИМ. Дали не е по-добре да се насоча на 60XF8305, където ШИМ е на 0Hz.

    55XF9005
    https://i.rtings.com/images/reviews/tv/sony/x900f/x900f-backlight-large.jpg

    60XF8305
    https://i.rtings.com/images/reviews/tv/sony/x830f/x830f-backlight-large.jpg



  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #2

    Отговор: Sony 55XF9005 - ШИМ

    Дали ще те дразни е индивидуално усещане . Аз го усещам и без телефон дали има ШИМ. А и той става видим при намаляме на яркостта, а не както си писал..контраста. При всички случаи, най-добре е без ШИМ .

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #3

    Отговор: Sony 55XF9005 - ШИМ

    При всички степени на яркоста е тествах в магазина.
    После четох че когато се изключеи Motionflow ЩИМ изчезва, някой може ли да потвърди това не съм го пробвам на място.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #4

    Отговор: Sony 55XF9005 - ШИМ

    60XF8305

    ШИМ(PWM) се прилага за по ефективен контрол и управление яркостта на светодиодите.
    При ниска яркост, честотата му е по-ниска и става по забележим/видим.
    MotionFlow е алгоритъм за генериране на междинни кадри, но при някои режими включва и управление на подсветката(мигане-стробиращ ефект).

    nicolov333 ти го е написал че това е въпрос на индивидуално усещане.
    Отдели време и отиди в магазина да ги погледаш двата модела в различни режими на MotionFlow - по 5 минути за всеки режим. Така ще разбереш, дали го усещаш и дали те дразни.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #5

    Отговор: Sony 55XF9005 - ШИМ

    И аз така мисля да направя, лошо е че няма къде да видя модела 60XF8305

    Тук показват кога се появява ШИМ при наличието на MotionFlow за модел 55XF9005
    https://www.youtube.com/watch?v=iLDxEE9Wwng

  7. Junior Member Аватара на daniel72
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    121
    #6

    Отговор: Sony 55XF9005 - ШИМ

    Аз до скоро не бях фен на Сони тв ... написал съм и доста негативни коментари.След месец ползване на новият тв мнението ми се промени коренно.Дори се настроих да си взема за хола топ модела на бранда 9 серия.Но напоследък чета доста негативни коментари за 9005 ... разбира се не за картината а просто дефекти.Започвам да се замислям ... има време де ... ще чакам и промоция или черен петък.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #7

    Отговор: Sony 55XF9005 - ШИМ

    Какви например дефекти, аз не съм срещал.

  10. Junior Member Аватара на daniel72
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    121
    #8

    Отговор: Sony 55XF9005 - ШИМ

    Разгледай в темите ... не се сещам точно къде бяха мненията ... не беше само едно. Парите които даваш не са малко ... та за това се колебая. Със сигурност обаче ще пазарувам от БГ ... Техномаркет ... Технополис.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #9

    Отговор: Sony 55XF9005 - ШИМ

    Здравейте,
    Ще използвам темата за да си оставя впечатленията от SONY 55XF9005. Моя опит с LCD телевизори са 2 броя LG, 1 Samsung и предходното SONY модел 55XE8096 от който бях разочарован и го върнах. Тук за повече информация.

    Телевизора е много добре направен, стойката му доста стабилна, достъпът до портовете е удобен. Картината е превъзходна не бях гледал по-качествена картина досега, черното е перфектно би се сбъркало с OLED (локалното затъмнение на подсветката е добре направено). Трябва да си срещу телевизора за перфектна картина, иначе черното изсветлява на места, което не е голям проблем. Реално масата ми е разположена доста в страни от ТВ-ти и не се забелязват някакви критични разлики в картината под голям ъгъл.
    Относно ЩИМ, има но когато е включено локалното затъмнение, яркостта е много намалена под 25 мисля че беше или са включени моушън ефектите (което е напълно нормално). Не забелязах някакво дразнение, главоболие, болки в очи и други при наличие на ШИМ (поради факта, че е на висока честота предполагам). Единственото дразнение беше на филм с HDR при максимална яркост в тъмна стая (ТВ е много ярък) след понижаване нивото на яркост беше приятно за гледане.
    Андроида му е много по-бърз от XE8096. Наличието на разнообразни приложения е удобство, примерно аз тествах и Archos, много добре направен плеър с много екстри. Гледането на филми директно онлайн с KODI не е моя начин, повечето филми на 1080 насичат при наличие на скорост 60Mbit, а какво остава за UHD филм.
    Веднъж направи проблем с приложението за гледане на филми GUDE заби и трябваше да го изключа и включа от дистанционното, но предполага се е обновявало през това време, защото не бях си играл с ТВ около 2 часа. Самото приложение не удобно, когато преглеждаш каналите и търсиш да си нагласиш филм или предаване за подсещане нямаш стрелка с текущ час за да се ориентираш по лесно дали си в началото на филма или предаването а трябва да гледаш колко е часа и да смяташ. Информацията, която приложението показва за самия канал пак няма графична времева скала (примерно като на LG), която те ориентира колко е изтекло от предаването или филма и какво следва...
    Дистанционните на SONY явно имат проблем, и на двата модела те забиват като държат ОК бутона натиснат (очевидно не остава натиснат може би забива софтуерно) това създава впечатление че телевизора е забил а всъщност дистанционното седи на натиснат ОК (това се вижда с камера на телефон или ако диода на телевизора е настроен да мига при сигнал от дистанционното). Не съм среща подобно оплакване от колеги във форума.
    Самото дистанционно не е от най-удобните но върши работа, харесва ми факта че не си променят дистанционните както на други марки, което създава неудобство и ново изгубено време за привикване.
    Лошо впечатление ми прави че горната лайсна на почти всички Соните (гледах някой модели и в магазините) е огъната. Според мен е поради факта че стиропора, който трябва да държи горната част на ТВ-то в опаковката е от парчета а не от едно цяло парче, и е лесно ако се хване неправилно с колани примерно в някой бус на куриерска фирма е лесно да бъде огънато.
    Картина в картина, такова нещо липсва, примерно пускам си компютъра на някой HDMI порт и през това време да гледам телевизия на някое малко прозорче липсва... Имам евтино LG което има тази функция а ТВ за 2500 лв. го няма, това за мен е голям минус. Някой ако може да ми каже кои производители продължават да произвеждат такъв тип телевизори с картина в картината, ще съм му благодарен.

    Ако се сетя нещо, ще допълня ако имате допълнителни въпроси съм на линия.
    Този пост е редактиран от ntool; 24-10-18 в 15:00.

  12. Novice
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    5
    #10

    Отговор: Sony 55XF9005 - ШИМ

    @ntool мерси за описанието!
    Аз съм пред дилемата описана в другата тема "Sony KD55XE9005 vs Samsung QE55Q6(или7)F" и гледах ревютата подробно. Днес в магазина, обаче ми се стори някак много как да кажа без-контрастно KD55XE9005 и не с толкова наситени цветове спрямо QE55. Това от настройки ли идва или съм улучил някакво лошо демо? Смисъл всички казват, че 9005 е много по-добро, но някак си не ми идеше да кажа Аоу. Не знам как е на филм реално съпоставянето защото ясно, че на QE55 се въртеше само демо с голяма яркост, докато на 9005 предимно животни

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #11

    Отговор: Sony 55XF9005 - ШИМ

    Тук можеш да сравниш двата модела: https://www.rtings.com/tv/tools/comp...!threshold*0.1
    Аз мисля, че XF9005 е доста по добър от Q6, Q7. Цветовете са въпрос на настройка. Аз лично не харесвам наситени цветове а по реалистични.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    617
    #12

    Отговор: Sony 55XF9005 - ШИМ

    за да разбереш дали един телевизор е удобен и приятен за ползване трябва да си имал телевизори от други марки за да е сравнението коректно и пълно. неприятно и дразнещо е когато свикнеш с някои наистина функционални удобства и в новия ти скъп и от висок клас тв те да отсъстват.
    интересно защо производителите на телевизори не се стремят да допълват продуктите си с функции, които ги има при конкурентите им и са наистина в полза на потребителя - примерно светещо в тъмното дистанционно

  16. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #13

    Отговор: Sony 55XF9005 - ШИМ

    Те процесори и рам, които ги има в телефони за по 150 лв не слагат, ти светещи дистанционни искаш...

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #14

    Отговор: Sony 55XF9005 - ШИМ

    На мен лично картина в картина ми липсва и може би GUIDE приложението да дава повече информация, както съм описал по-горе. Но мисля че телевизора е достатъчно бърз, самсунг е само с една лека идея по-бърз.

  18. Novice
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    6
    #15

    Отговор: Sony 55XF9005 - ШИМ

    Здравейте! Аз съм покрай черния петък с 65XF9005 и честно казано от картината не бих се сетил да искам повече. Яркостта и черното му са просто страхотни и комбинирани с по-големия размер направо те хипнотизира като гледаш нещо готино на 4к. Остава и да е надежден вече с времето. За 5-6 дни други впечатления нямам

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 05-08-16, 12:37
  2. Отговори: 10
    Последно: 20-12-13, 14:37
  3. Продавам стерео ресийвър SONY STR-DE197 + SONY SS-MF450H
    От j1 във форум Приключили продажби
    Отговори: 6
    Последно: 22-02-11, 15:21
  4. Отговори: 0
    Последно: 01-05-10, 22:03
  5. Отговори: 2
    Последно: 26-09-07, 12:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе