Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22
Like Tree1Одобрявам

Проблем с нов телевизор Сони KD49X8309CBAEP

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    15
    #1

    Проблем с нов телевизор Сони KD49X8309CBAEP

    Здравейте колеги, от скоро съм във форума и от скоро съм собственик на гореспоменатия телевизор. За жалост още първият ми пост е свързан с проблем и с въпрос към вас какво точно до очаквам и как да реагирам. Закупих въпросния телевизор на черен петък от верига Зора и до снощи нямах никакви забележки към него, само че ми се наложи да го гледам от по различен ъгъл и от значително по близо разстояние и какво да забележа, няколко черни точици струпани на едно място. (ще се опитам да прикача и снимки)От три метра почти не се забелязва но не мисля, че е коректно да дадеш 1400лв за телевизор и да има дефект, пък и да беше някъде в ъглите а то е в централната част на телевизора . Отидох в магазина да ги попитам какво следва сега и човека ми каза нещо от сорта, че е възможно едва два пиксела да изгорят и нищо не можел да направим, но понеже формата не е кръгла и той не е виждал такъв проблем до момента и реално не може да вземе никакво решение трябвало да го занеса в сервиз на Сони да ми кажат какво правим. Въпросите ми към вас са:
    1. Някой до сега случвало ли му се е подобно нещо и какво са направили тези в сервиза?
    2. Възможно ли е още пиксели около тези да изгорят?
    3. Ако не искат да отстранят проблема какво мога да направя аз?

    Благодаря предварително и Поздрави!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #2

    Отговор: Проблем с нов телевизор Сони KD49X8309CBAEP

    Пусни едноцветни заливки с основните цветове - бял, син, червен, зелен, черен и виж къде и какво ще цъфне . Снимай и направо питай в магазина за замяна на тв .

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    15
    #3

    Отговор: Проблем с нов телевизор Сони KD49X8309CBAEP

    Този от магазина не спомена нищо за заменяне, а само за занасяне в сервиза на бул. Яворов. Тези едноцветни заливки от настройките на телевизора ли да ги пусна или как. Че единственото което се сещам в момента е да да вържа телевизора с лаптопа, да отворя паинт и да оцвета всичко първо в син после в червен и така да прекарам всички цветове.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,431
    #4

    Отговор: Проблем с нов телевизор Сони KD49X8309CBAEP

    Занеси го в магазина и говори с управителя.

    Mъpтвитe пиĸceли (oт aнг.: dеаd ріхеl) e дeфeĸтeн пиĸceл, ĸoйтo пocтoяннo e изĸлючeн. Mъpтвитe пиĸceли ce виждaт нaй-дoбpe нa cвeтъл фoн и изглeждaт ĸaтo тъмни тoчĸи. Тoвa ca пиĸceли, ĸoитo нe cвeтят (винaги ca изĸлючeни).

    Зaтoвa «изгopeлитe пиĸceли» ce дeлят нa тpи типa, a вcичĸи пaнeли ce дeлят нa 4 ĸлaca (дoгoвopeни в cтaндapт ІЅО-13406). Масово се използва втори клас.
    http://en.wikipedia.org/wiki/ISO_13406-2
    http://ru.wikipedia.org/wiki/ISO_13406-2

    Политиката на отделните фирми по въпроса
    Производител
    .............................
    Гаранция
    ...................
    DeadPixels
    ..................................................................................................
    LG 2 години 26": > 4 pixels
    32" до 42": > 5 pixels
    47"+: > 7 pixels
    Panasonic 2 години The definition of a defect pixel is as follows, dead pixel [not lit] lit pixel [always lit] pair defect [adjacent pixels both defect] Defects distance – distance between two defect pixels [5 cms]

    With pixel problems the screen is looked at as two zones. Zone B is the 25% of the screen from the top, sides and base inwards. Zone A is in the middle of that zone.

    Zone A may have a maximum of 3 single defect red or blue pixels, no lit pixels [pixel is lit always] and no pair defect pixels [adjacent two pixels are both defect]

    Zone B may have a maximum of 6 single defect pixels [red, green and blue] no lit pixels, no pair defect pixels. Defects distance for zone B is 5cms.

    The screen would therefore need to have equal or more than the accepted level of defect pixels as outlined above to be considered by your dealer/retailer for a warranty replacement option.
    Samsung 2 години The dead pixel warranty applies when your TFT-LCD/LED/PDP & Monitors contains more than 7 dead pixels within the standard warranty period of your TFT-LCD Monitor which SAMSUNG will exchange the LCD panel/module, provided that the defective unit is returned to SAMSUNG complete with full accessories and original packaging.
    Zero Bright Defect (ZBD) only applies when it occurs within 7 working days from purchased date, regardless of dot quantity, the defective LCD panel/module shall be replace by SAMSUNG. Bright Dot Defect occurs when pixels are always lit or "ON". Black Dot Defect occurs when pixels are always dark or "OFF".
    Sharp 3 години Case by Case
    Sony 2 години >3

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    15
    #5

    Отговор: Проблем с нов телевизор Сони KD49X8309CBAEP

    Колега hristoslav2моля за разяснение, от таблицата си направих извода, че за да го приемат за дефект трябва да има повече от 3 изгорели пиксела. Правилно ли съм разбрал? На картинките (на 2рата мисля че се вижда най-добре) мислиш ли, че има повече от 3 изгорели пиксела? Не съм имал такъв проблем до сега и не знам какво може да направи управителя на магазина по този въпрос, какво имаш предвид с това да говоря с него? Не трябва ли тези от сервиза да ми дадат някакъв протокол, че наистина са изгорели незнам си колко там пиксела и телевизора е дефектен и тогава да искам от управителя да го замени?

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #6

    Отговор: Проблем с нов телевизор Сони KD49X8309CBAEP

    Светославе никой от магазина няма да ти разяснява правата като потребител.Те й нямат такива задължения.По трудов договор имат задължения за лоялност към работодателя си, не към теб.

    Ти направи ли рекламация и поиска ли тази рекламация да я впишат в книгата за рекламациите?

    Ако "чакаш" на служители на търговеца да ти помогнат, те ще ти "помогнат" единствено да изтекат сроковете за рекламация след което никой няма да може да ти помогне дори и да иска...

    Има европейска директива и регламент които определят когато има изгорели пиксели и в зависимост от това в коя част са на екрана какво се прави.

    Ако не можеш сам да си упражниш правата има Комисия за защита на потребителя, там ще ти помогнат.Поне сега тази комисия се управлява от най-грамотният й ръководител който е имала от създаването си до сега и те много добре знаят какво да правят, а дори на регионално ниво да не знаят от София ще ги консултират.

  8.  
     
  9. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #7

    Отговор: Проблем с нов телевизор Сони KD49X8309CBAEP

    Колега това не ми прилича на изгорял пиксел, опитай да го натиснеш и раздвижиш. Ако не е пиксел а боклук, прашинка ще се измести или рязшири. А до това колко КЗП ще ти помогнат за изгорели пиксели... Аз лично не го вярвам.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    15
    #8

    Отговор: Проблем с нов телевизор Сони KD49X8309CBAEP

    Така каза и човека в магазина, че не му приличало на пиксел и най-добре да го погледнат тези в сервиза. Опитах се да го преместя или изтрия, но промяна няма.Аз се съгласих да го занеса аз в понеделник понеже много добре знам, че ако го оставя при тях не е ясно точно кога ще стигне. А иначе колега justify не съм писал рекламация , предполагам, че ако направя рекламация в магазина ще се наложи да им го оставя и те да го носят в сервиза което както вече казах ще отнеме повече време. В крайна сметка като отида в сервиза ще направя рекламация.

  11. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #9

    Отговор: Проблем с нов телевизор Сони KD49X8309CBAEP

    В сервиза би трябвало да имат книга за рекламации, или нещо в което ги вписват. Иди нека го видят, може да е прашинка.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    15
    #10

    Отговор: Проблем с нов телевизор Сони KD49X8309CBAEP

    Здравейте колеги, все пак ви занимавах с моя проблем и се чувствам длъжен да ви кажа каква е развръзката. Това което на мен ми изглеждаше на пиксел се оказа някаква пластмасова частичка, беше отстранена от сервизните техници в сервиза на Сони.

    Поздрави и весели празници!

  13. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #11

    Отговор: Проблем с нов телевизор Сони KD49X8309CBAEP

    Цитат Първоначално публикувано от Svetoslavp Виж публикацията
    Здравейте колеги, все пак ви занимавах с моя проблем и се чувствам длъжен да ви кажа каква е развръзката. Това което на мен ми изглеждаше на пиксел се оказа някаква пластмасова частичка, беше отстранена от сервизните техници в сервиза на Сони.

    Поздрави и весели празници!
    Весели празници колега! Обратната връзка която ни даде ще помогне и на други съфорумци...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    15
    #12

    Отговор: Проблем с нов телевизор Сони KD49X8309CBAEP

    Здравейте колеги, надявах се тази тема да бъде закрита за мен, но днес моята половинка като е пуснала телевизора се е появила следната черта. От тук на там е ясно, че ще се носи отново в сервиза, но ако някой знае на какво се дължи или има предположения моля да сподели и изкаже мнение. Започвам да се разочаровам от марката или пък аз съм попаднал на някакъв дефектен елемент, но имам и едно сону experia телефонче което прави също проблеми на едно.


    Поздрави!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #13

    Отговор: Проблем с нов телевизор Сони KD49X8309CBAEP

    Лош късмет колега. Ако го стиснеш отгоре би трябвало да се оправи но по-добре го закарай в сервиза. По принцип Сони имат политика да сменят дефектни бройки, надявам се в твоя случай да го сменят.

  17. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #14

    Отговор: Проблем с нов телевизор Сони KD49X8309CBAEP

    Няма да се оправи...занеси го в сервиза да му сменят панела...просто си попаднал на кофти бройка...

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    15
    #15

    Отговор: Проблем с нов телевизор Сони KD49X8309CBAEP

    Какво ще каже панела, панела не е ли пластмасовата черна част която обхожда екрана?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнение преди покупка на телевизор Сони
    От Izoplovdiv във форум Sony телевизори
    Отговори: 108
    Последно: 22-01-19, 18:33
  2. Аndroid TV stick MK 809 III - проблем с телевизор Сони Бравия KDL-32V45
    От ockac23 във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 6
    Последно: 11-08-17, 01:18
  3. Проблем с проекторен телевизор СОНИ kf 50 sx 300
    От Georgi Kuzmanoff във форум Проектори и екрани
    Отговори: 0
    Последно: 04-07-14, 12:44
  4. Продавам:Телевизор 29 Сони kv-29se10k
    От ironsun във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 18-12-11, 12:55
  5. Кой LED телевизор между Сони и LG?
    От LEGAL във форум Sony телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 24-02-11, 20:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе