Резултати от 1 до 7 от общо 7

USB Flash памет, да или не?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    283
    #1

    USB Flash памет, да или не?

    Здравейте, добра идея ли е да се ползва флашка в телевизора, за да се увеличи неговата памет? Могат ли да се инсталират там приложенията и как? Каква трябва да бъде флашката като памет, скорост, марка? Има ли значение на кой порт трябва да се сложи?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #2

    Отговор: USB Flash памет, да или не?

    Оня ден пробвах една СанДиск 128 ГБ от модела дето е с двойно ЮСБ - Тип А и микро-Б (за телефони), 45 лв струва. Като я ръгнеш в тв, те пита дали да я регистрира за запис, дали да я запази като памет за телевизора или да си остане нормална. Аз на моя не ползвам никакви приложения, освен HBO GO и не знам колко външна памет би било нужно, но повече от 16 ГБ за приложения ми се струва прекалено, а такива флашки са по 10-на лева. Специално тази моята е ЮСБ версия 3. Като избереш да е памет за телевизора, той сигурно ще си я преформатира както е нужно. Ако не ползваш външен харддиск и юсб-3-ката ти е свободен порт - смело в него. (Не знам колко имаш де, аз имам само 1)

    Иначе винаги е добра идея да имаш нещо вместо да го нямаш.

    Искаш ли довечера да пробвам как стават нещата с инсталиране и ще пиша, ако дотогава някой не ме изпревари? Тя сега стои празна тая флашка. Аз малко се минах с нея, защото мислих след като я купих. Не знам защо реших, че като я форматирам на NTFS, ще ми върши чудна работа, но се оказа че телефонът и телевизорът не четат NTFS. Поне за телефона става с приложение, но е платено, или с руутнат телефон.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    283
    #3

    Отговор: USB Flash памет, да или не?

    Ами, достатъчно бърза ли ще е флашката в usb 1 да речем? Нека usb3 да си стои свободен за всеки случай

    Какъв ти е телефона? Аз защо си мисля, че моя четеше ntfs

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #4

    Отговор: USB Flash памет, да или не?

    Правих експерименти, значи в ЮСБ 1 и 2 не дава да я регистрира за запис, само в 3. После ѝ зададох да я регистрира като устройство за вътрешна памет за приложения. То нещо форматира там и после в "Карта на паметта" стои като "USB устройство от SanDisk: Безопасното изваждане беше успешно". Вече не може да се разпознае от ES File Explorer, т.е. в някаква файлова система е, която не може да се монтира. Инсталирах Асфалт 8, но го инсталира в паметта на ТВ, а не на флашката. Не виждам никъде настройка да се инсталира на флашката или да мога да преместя играта или част от нея там. Може би трябва да се напълни вътрешната памет и тогава ще търси външна, не знам. Но не ми се занимава да инсталирам повече за теста.

    Като я извадя от тв и сложа на компа, в Мениджмънта се виждат два дяла, един 16 МБ и един с останалото 114 ГБ, но не е ясно в каква ФС са. Трия дяловете, форматирам я НТФС и това е. Съмнявам се това да ти е от полза като цяло, но опитах доколкото имам нерви.

    Телефонът ми е с MIUI.

  6. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #5

    Отговор: USB Flash памет, да или не?

    Kато влезеш в настройки > приложения > използвано хранилище на съответното приложение и кликнеш върху него, ако може самото приложение да се мести ще ти даде възможност да го преместиш.Но са много малко нещата които могат да се местят.
    А и обикновено после създават проблеми.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от ogi28b Виж публикацията

    Като я извадя от тв и сложа на компа, в Мениджмънта се виждат два дяла, един 16 МБ и един с останалото 114 ГБ, но не е ясно в каква ФС са. Трия дяловете, форматирам я НТФС и това е. Съмнявам се това да ти е от полза като цяло, но опитах доколкото имам нерви.

    Телефонът ми е с MIUI.
    С какво я форматираш флашката след като ти покаже двата дяла 16мб и 114мб в мениджъра на компа ?

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #6

    Отговор: USB Flash памет, да или не?

    Десен бутон върху дяла -> изтривам всеки дял по отделно, флашката става в "суров" вид, после пак десен бутон върху неформатирания капацитет -> New Simple Volume -> избирам капацитет (целия) и потвърждавам. Дава ми само НТФС. След като придобие НТФС-вид, после при нов избор за форматиране дава и EX-FAT. Ако при първото форматиране на избера целия капацитет, а да речем половината, после останалата част става неизползваема, не може нищо да се прави с нея. Не може и да се изтрие вече създадената. Може би с някой инструмент като Партишън Меджик ще има повече възможности, но с вграденото на Win 7 - толкова. Затова трябва да се избере целият капацитет да стане НТФС.

    После ако я ръгна в телефона, не я познава и предлага да я форматира на ФАТ 32. И така става горе долу годна за ползване от изходна позиция и готова за нови експерименти.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #7

    Отговор: USB Flash памет, да или не?

    Имам 16гб. качествени флашки и няма такива проблеми след форматиране в тв, да се показват след това два дяла.
    Питах те защото и аз имам едно дърво Verbatim 128gb. 3.0 за 50лв. и тя по същия начин след форматиране в телевизора става неизползваема и в самия тв. с два дяла като твойта 16мб 114гб .
    Този пост е редактиран от sony 1; 22-02-19 в 00:21.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. CPU поддържа памет до 1866. каква памет да сложа.
    От divxxx във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 27-06-13, 15:11
  2. Archos пуска таблет с твърд диск, вместо flash памет
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 30-12-10, 12:49
  3. Продлем с USB Flash памет
    От vagabond във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 29-12-06, 14:33
  4. Отговори: 20
    Последно: 13-06-06, 16:03
  5. Продавам USB Flash памет 512 МВ
    От kolyo1 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 21-04-06, 14:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе