Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Sony 43xe8077

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    3
    #1

    Sony 43xe8077

    Здр-те,къде мога да намеря точни настройки на картината за въпросният модел? Благодаря предварително

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    218
    #2

    Отговор: Sony 43xe8077

    Sony X800E LED TV Calibration Settings
    Това са насройки за x800e /US/=xe8077 /EU/, но имай предвид, че обикновено тези настройки работят добре при качествен източник 1080p или 4k и са за тъмна стая.
    При светло помещение трябва да се промени брайтнеса, при гледане на масова бг телевизия мисля, че няма да ти хареса как ще изглежда.

  4. Novice
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    6
    #3

    Отговор: Sony 43xe8077

    Здравейте, може ли да ми кажете как се справя модела ХЕ8077 с 4К сателитен сигнал, има ли проблеми с HEVC или работи нормално ?

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #4

    Отговор: Sony 43xe8077

    не е нужно да пускаш един и същ въпрос в 100 теми - да, гледат се 4К каналите ... ако не са кодирани

  6. Novice
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    6
    #5

    Отговор: Sony 43xe8077

    Благодаря, извинявам се за няколкото въпроса, търсех тема с точния модел.

  7. Junior Member Аватара на daniel72
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    121
    #6

    Отговор: Sony 43xe8077

    Цитат Първоначално публикувано от kajos Виж публикацията
    Sony X800E LED TV Calibration Settings
    Това са насройки за x800e /US/=xe8077 /EU/, но имай предвид, че обикновено тези настройки работят добре при качествен източник 1080p или 4k и са за тъмна стая.
    При светло помещение трябва да се промени брайтнеса, при гледане на масова бг телевизия мисля, че няма да ти хареса как ще изглежда.
    Яркоста на минимум ... нещо има грешка ....

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    218
    #7

    Отговор: Sony 43xe8077

    Няма грешка, всичко ще работи добре, ако пуснеш един blu ray филм и го гледаш на тъмно. За гледане примерно на новините по "нова телевизия" през деня няма как да става, всичко ще изглежда безцветно, бялото ще е жълтеникаво и картината ще изглежда без детайли и размазано. Е има хора дето гледат и така ТВ през деня, ама въпрос на вкус аз лично никога не ползвам подобни настройки за гледане на кабелната телевизия.

  10. Novice
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    6
    #8

    Отговор: Sony 43xe8077

    Цитат Първоначално публикувано от kajos Виж публикацията
    Няма грешка, всичко ще работи добре, ако пуснеш един blu ray филм и го гледаш на тъмно. За гледане примерно на новините по "нова телевизия" през деня няма как да става, всичко ще изглежда безцветно, бялото ще е жълтеникаво и картината ще изглежда без детайли и размазано. Е има хора дето гледат и така ТВ през деня, ама въпрос на вкус аз лично никога не ползвам подобни настройки за гледане на кабелната телевизия.
    Дайте някакви поносими настройки за Телевизор Sony KD43XE8077 - гледане на кабелна телевизия +HD канали. Този телевизор е просто невероятен !!! След вече 3 седмици с него ,никак не мога да свикна да ми харесва. Махнах Samsung UE43KU6072 с идеята за по добра картина но...

  11. Member Аватара на stoqng76
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    205
    #9

    Отговор: Sony 43xe8077

    Цитат Първоначално публикувано от Dominov Виж публикацията
    Дайте някакви поносими настройки за Телевизор Sony KD43XE8077 - гледане на кабелна телевизия +HD канали. Този телевизор е просто невероятен !!! След вече 3 седмици с него ,никак не мога да свикна да ми харесва. Махнах Samsung UE43KU6072 с идеята за по добра картина но...
    Какво значи поносими настройки?Всеки си харесва различна по контраст,яркост,острота .......картина.Трябва да си поиграеш с настройките и след много опити да налучкаш това което най много ти допада като картина.
    А и новия ти телевизор не превъзхожда кой знае колко стария,освен,че е с една година по нов модел:
    https://www.displayspecifications.co...ison/59ee33c0c

  12. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,395
    #10

    Отговор: Sony 43xe8077

    Цитат Първоначално публикувано от Dominov Виж публикацията
    Дайте някакви поносими настройки за Телевизор Sony KD43XE8077 - гледане на кабелна телевизия +HD канали. Този телевизор е просто невероятен !!! След вече 3 седмици с него ,никак не мога да свикна да ми харесва. Махнах Samsung UE43KU6072 с идеята за по добра картина но...
    Аз съм с същия модел и размер и картината я оцених след около месец и половина защото и аз минавам от доста по бонбонените цветове на Самсунг.

    И аз съм с IPTV на А1 и телевизора се справя доста добре и с HD и SD каналите въпрос на време е да свикнеш.

    Настрой си го правилно сваляй си качествени филми 2К 4К и съм сигурен че ще го оцениш
    Този пост е редактиран от sony 1; 14-07-18 в 10:58.

  13. Novice
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    6
    #11

    Отговор: Sony 43xe8077

    И аз за добри настройки питам , тези от началото на темата не стават за гледане . И още нещо да попитам - нормално ли е това ? Преминавайки от SD на HD канал при Samsung резултата е много по цветна и детайлна картина. Разликата е осезаема и приятна . При Sony минавайки на HD просто нищо не се случва...все едно минавам от SD на SD канал...

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,395
    #12

    Отговор: Sony 43xe8077

    Още не си се отърсил от бонбонените цветове на Самсунг.

    Докато това не стане няма как да ти хареса картината на телевизора!!!

    Мойте настройки са изключване на всички подобрители, изкл. на светлинен сензор и режим на картината > стандартен, това е.

  16. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #13

    Отговор: Sony 43xe8077

    Цитат Първоначално публикувано от Dominov Виж публикацията
    И аз за добри настройки питам , тези от началото на темата не стават за гледане . И още нещо да попитам - нормално ли е това ? Преминавайки от SD на HD канал при Samsung резултата е много по цветна и детайлна картина. Разликата е осезаема и приятна . При Sony минавайки на HD просто нищо не се случва...все едно минавам от SD на SD канал...
    Щом ти харесват нереалните и пресилени цветове на Самсунга,дай му режим на картината-ярък или HDR видео и картината става едно към едно с тази на корейската тупалка
    Ако и това не помогне,натисни и бутона FOOTBALL на дистанционното и вече имаш един абсолютно завършен Samsung
    Този пост е редактиран от iveto; 15-07-18 в 08:45.

  17. Member Аватара на stoqng76
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    205
    #14

    Отговор: Sony 43xe8077

    Цитат Първоначално публикувано от iveto Виж публикацията
    Щом ти харесват нереалните и пресилени цветове на Самсунга,дай му режим на картината-ярък или HDR видео и картината става едно към едно с тази на корейската тупалка
    Ако и това не помогне,натисни и бутона FOOTBALL на дистанционното и вече имаш един абсолютно завършен Samsung
    Извинявай ма по голяма глупост не бях чел.Това ,че си фен на Sony не прави Samsung лоши телевизори.
    Извинявам се за офтопика,но когато изтъкваш качества на една марка,не е нужно да плюеш по друга.
    Този пост е редактиран от stoqng76; 15-07-18 в 21:06.

  18. Novice
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    6
    #15

    Отговор: Sony 43xe8077

    Цитат Първоначално публикувано от stoqng76 Виж публикацията
    Извинявай ма по голяма глупост не бях чел.Това ,че си фен на Sony не прави Samsung лоши телевизори.
    Извинявам се за офтопика,но когато изтъкваш качества на една марка,не е нужно да плюеш по друга.
    Нямам за намерение за скарвам феновете на различните марки. Признавам си ,че и аз съм фен на Sony още от времето на Sony Wega Trinitron - Просто класи в картината над всичко останало . Може би затова очаквах повече.... Но на дизайн са го докарали , много тънка рамка и премиум излъчване

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 05-08-16, 11:37
  2. Отговори: 10
    Последно: 20-12-13, 13:37
  3. Продавам уникална камера Sony NEX-VG10Е + Sony Vegas Pro 8
    От deannestorov във форум Приключили продажби
    Отговори: 44
    Последно: 09-03-12, 20:27
  4. Продавам стерео ресийвър SONY STR-DE197 + SONY SS-MF450H
    От j1 във форум Приключили продажби
    Отговори: 6
    Последно: 22-02-11, 14:21
  5. Отговори: 2
    Последно: 26-09-07, 11:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе