Резултати от 1 до 8 от общо 8

Избледняване на картината при HDR

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    196
    #1

    Избледняване на картината при HDR

    Здравейте!
    Телевизора е 55XF8096.При включен HDR когато гледам филми от диск се забелязва едно изсветляване на картината и цветовете стават бледи и размити,а не контрастни.Това личи най-много на тъмните сцени,когато например в много тъмна сцена се появи някакъв по-светъл детайл.Но забелязах че го прави и на по светли сцени,там просто по-трудно се забелязва.И се получава нещо такова-3-4 сек контрастна картина,3-4 сек бледа.Прави го на всички режими на картината-ярък,стандартен,домашно,професионално кино и тн.Най-много си личи при кино режимите.
    Нормално ли е това изсветляване?
    Филмите са 4К с HDR.Андроид 8,0 Орео.Но това го правеше и при седмицата.На първите един ,два филма не го бях забелязал,може да си го е имало,ама те бяха анимации със светли сцени и май не бяха 4 К.Прави го на фабричния плейър,МХ плейър и КОДИ.С други не съм пробвал,но и там ще е така.
    Благодаря!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,392
    #2

    Отговор: Избледняване на картината при HDR

    Не очаквай в нашия най нисък клас тв. невероятна картина

  4. Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    196
    #3

    Отговор: Избледняване на картината при HDR

    Картината ме удовлетворява,само избледняването не ме кефи,щото е на приливи и отливи.

  5. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,392
    #4

    Отговор: Избледняване на картината при HDR

    Нали това имам предвид,

  6. Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    196
    #5

    Отговор: Избледняване на картината при HDR

    Ок,но при гледане на кадри от YouTube например,такъв проблем не съществува.

  7. Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    196
    #6

    Отговор: Избледняване на картината при HDR

    Добре де,някой знае ли защо се получава това-при гледане на филми картината на моменти да избледнява,а при гледане на клипове в YouTube да е перфектна?Или пък поне да ми каже как се казва тоя (д)ефект,че да прочета някъде нещо.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #7

    Отговор: Избледняване на картината при HDR

    Погледни настройките на картина дали се различават, много вероятно да е от някой 'подобрител' на картината. На повечето тв-та, настройката на хдми1, хдми2, плеър, тв, юруб, приложения са отделни профили да ги кажа. Сравни тези на ютуб настроки, с тези които ти правят проблем.

  10. Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    196
    #8

    Отговор: Избледняване на картината при HDR

    Гледал съм настройките-еднакви са.Професионално кино,ХДР автоматично,Моушънфлоу-стандартен,другите като хдми обхват и др подобни също не се променят.



    Имаме обаче една лоши новини за любителите на киното, защото този телевизор няма локално затъмнение.

    Липсата на локално затъмняване означава, че черната дълбочина на цвета и еднородността не са толкова добри и това прави гледането на филми по-малко приятно.

    Но поне има технология за затъмняване на рамката, която по някакъв начин компенсира липсата на технология за локално затъмняване.


    Ето това е отговора на въпроса ми.След малко ровене го намерих.Но все още не мога да си отговоря на въпроса,защо филма изглежда гадно в тъмните сцени само когато е от диск.Трябва да си пусна пробния период на нетфликс,прайм видео и другите портали да видя как е там.И да пусна някой филм от лаптопа с хдми също да проверя.

    - - - - - - - - - -
    Този пост е редактиран от Julius Caesar; 09-02-19 в 17:32.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с картината.
    От грую във форум LG телевизори
    Отговори: 29
    Последно: 10-04-19, 19:50
  2. Проблем с картината.
    От LEGAL във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 12-08-14, 10:25
  3. Отговори: 2
    Последно: 09-05-11, 09:50
  4. Шум в картината
    От rsvr във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 02-12-08, 01:50
  5. Kоя е картината?
    От Pat във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 4
    Последно: 30-07-04, 10:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе