Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 25

Възпроизвеждане на медийно съдържание от USB флашка на Sony KD-55XE8577

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    13
    #1

    Възпроизвеждане на медийно съдържание от USB флашка на Sony KD-55XE8577

    Здравейте! Реших да сменя марката и от вчера съм собственик на Sony KD-55XE8577, закупен от Т***арт - Пловдив. Все още не ми е останало време за подробни впечатления, но вече се сблъсках със следния проблем - в магазина помолих консултанта да ми пусне филм от флашката, но телевизорът не я засече. Същото стана и със сеседните два други модела на Sony. При опитите за възпроизвеждане на Филипс или Самсунг нямаше никакви проблеми – телевизорите засякоха флашката и филма си тръгна без забележки. Единствената индикация, че в Sony-то е имало флашка, беше надпис в настройките, в секцията за паметта, че в телевизора е имало флашка, която е изключена безопасно, а в същото време флашката си беше включена. И това стана и на трите модела на Sony, с които опитахме.
    Тогава от магазина се обадиха на някой от сервиз на
    Sony, който им обяснил, че единственият начин да се гледа медийно съдържание от флашка на Sony, е да се инсталира ES Explorer и през него да се избира с кое приложение да се отвори съответният файл – филм, музика или снимки. Тестваха го пред мен и филмът тръгна със субтитри, по описаният начин, единствено през MX Player. През стоковият плеър субтитри не се появиха.

    След като инсталирах телевизора у нас, го ъпдейтнах и върнах към заводски настройки. След това отново включих флашката, но не последва никаква реакция от телевизора. Инсталирах ES Explorer и вече съдържанието на флашката се виждаше, като филмът тръгна на MX Player със субтитри, но на VLC Player не можах да изкарам субтитри. Опитах се да „хвана“ флашката през KODI, но за съжаление без успех.

    Някой друг сблъсквал ли се е с подобен проблем и ако да, какво е решението? Това ли е нормалният начин за гледане на филми на този телевизор? Има други плеъри, които вадят субтитри, освен MX Player? Разбира се приемам и съвети за калибриране J


  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    244
    #2

    Отговор: Възпроизвеждане на медийно съдържание от USB флашка на Sony KD-55XE8577

    Здравей, колега. Мисля, че флашката трябва да е форматирана в NTFS файлова система. Иначе няма да я разпознава телевизора. Форматирай я и след това пробвай пак. Успех!

    Sent from my LG-H990 using Tapatalk

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    43
    #3

    Отговор: Възпроизвеждане на медийно съдържание от USB флашка на Sony KD-55XE8577

    Цитат Първоначално публикувано от KING-T Виж публикацията
    Здравей, колега. Мисля, че флашката трябва да е форматирана в NTFS файлова система. Иначе няма да я разпознава телевизора. Форматирай я и след това пробвай пак. Успех!

    Sent from my LG-H990 using Tapatalk
    Поддържа доста видове форматиране.

    Изпратено от моят RNE-L21 с помощта на Tapatalk

  5. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #4

    Отговор: Възпроизвеждане на медийно съдържание от USB флашка на Sony KD-55XE8577

    Аз съм с 55XE8596 и нямам абсолютно никакви кахъри с възпроизвеждането на коквото и да е от каквото и да е с вграденият плеър на ТВ-то. Пробвай с някаква друга флашка, хард и т.н може там да е проблема. М/у другото от всички плеъри които пробвах този на ТВ е най-добър, единствен кусур е начина по който си подрежда (търсиш) филмите или там каквото и да е когато са в големи количества (бройки) що така е направен... От кодито също съм доволен, ама с него пък не мога да изкарам DTS към системата и за това не го използвам.

  6. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,392
    #5

    Отговор: Възпроизвеждане на медийно съдържание от USB флашка на Sony KD-55XE8577

    Субтитрито в папката на филма ли е и с еднакво име ли са ?

    Преименувай и двата файла с буквата "а" за да тръгнат субтитрите на стоковия плеър.

    И при мен понякога когато вкарам флашката не изписва че е сложена, но като отворя стоковия плеър ми изписва всичко което има на флашката, тва не е проблем
    не се впечатлявай.
    За безопасното изкл. на фла. влизаш в Настройки-Карта на паметта и нулиране и я изкл.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    13
    #6

    Отговор: Възпроизвеждане на медийно съдържание от USB флашка на Sony KD-55XE8577

    Цитат Първоначално публикувано от sony 1 Виж публикацията
    Субтитрито в папката на филма ли е и с еднакво име ли са ?

    Преименувай и двата файла с буквата "а" за да тръгнат субтитрите на стоковия плеър.

    За безопасното изкл. на фла. влизаш в Настройки-Карта на паметта и нулиране и я изкл.
    В момента нямам възможност да видя как е форматирана флашката, но довечера ще пробвам с друга флашка, в друг формат. Двата файла са с еднакви имена, но ще пробвам и варианта с преименуването. Проблемът, е че флашката не се вижда никъде, освен в ES Explorer - ТВ я показва като успешно извадена и никой плеър не я засича от неговото си меню.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    21
    #7

    Отговор: Възпроизвеждане на медийно съдържание от USB флашка на Sony KD-55XE8577

    Както са писали колегите пробвай с друга флашка или преформатирай тази и пробвай пак най-вероятно преблема е във флашката.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    13
    #8

    Отговор: Възпроизвеждане на медийно съдържание от USB флашка на Sony KD-55XE8577

    Здравейте отново! Флашката, която не бе засечена от Сони-тата се оказа форматирана в NTFS. Преформатирах я в eXFat и веднага беше засечена от телевизора. Изпробвах и външен хард - телевизора го засече без проблем Оказва се обаче, че все пак има проблем с четенето на флашки:

    https://community.sony.bg/t5/android...es/m-p/2474141

    https://community.sony.bg/t5/android...ia/m-p/2432422

    https://community.sony.bg/t5/android...em/m-p/2439299

    https://community.sony.bg/t5/android...on/m-p/2440917

    https://community.sony.bg/t5/android...ck/m-p/2264959

  11. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #9

    Отговор: Възпроизвеждане на медийно съдържание от USB флашка на Sony KD-55XE8577

    Нямам никакви проблеми с каквато и файлова система да е форматирана флашката...ползвам основно 2 флашки едната е 64GB,другата е 128GB.
    Това с безопасното изваждане са митове и легенди...от 3 години никога не съм я изваждал "безопасно" и двете флашки до сега си работят безгрижно!
    Естествено,ако ползвате някакви рекламни или такива от 5лв.,много е вероятно да имате подобни проблеми....

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    43
    #10

    Отговор: Възпроизвеждане на медийно съдържание от USB флашка на Sony KD-55XE8577

    Здравейте, от днес съм собственик на въпросното тв, нямам проблем със подкарването на филм от външен източник, от външен хард си тръгна с вградения плеър като стой та гледай, субтитрите също си вървят. Имам обаче въчрос, как се изключва безопасно харда, изключих тв-то от дистанционното, 5 минути след това още светеше и бучеше харда, и също така, има ли възможност да се увеличава размера на субтитрите на вградения плеър, мерси предварително.

    Изпратено от моят RNE-L21 с помощта на Tapatalk

  13. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #11

    Отговор: Възпроизвеждане на медийно съдържание от USB флашка на Sony KD-55XE8577

    Харда се изключва след около 30-40мин. след като загасиш телевизора,понякога си работи с часове,аз ползвам външно SSD,и то спира след около 10 мин.,но не винаги.....решението е външен хард със собствено захранване.
    Субтитрите на вградения плеяр не могат да се променят...ползвай KODI или MX Player..с тях можеш да направиш каквото пожелаеш със субтитрите.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    43
    #12

    Отговор: Възпроизвеждане на медийно съдържание от USB флашка на Sony KD-55XE8577

    Мерси за отховора за харда, кодито ще го пробвам, просто днес го взех тв-то и го разцъках само час и трябваше да бягам на работа, пробвах MX player но нещо ми сечеше на 4K, кутийката на харда е usb 2, може и да се оправи засичането, като ми дойде от Китай кутийката с usb3.
    Цитат Първоначално публикувано от iveto Виж публикацията
    Харда се изключва след около 30-40мин. след като загасиш телевизора,понякога си работи с часове,аз ползвам външно SSD,и то спира след около 10 мин.,но не винаги.....решението е външен хард със собствено захранване.
    Субтитрите на вградения плеяр не могат да се променят...ползвай KODI или MX Player..с тях можеш да направиш каквото пожелаеш със субтитрите.
    Изпратено от моят RNE-L21 с помощта на Tapatalk

  16. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #13

    Отговор: Възпроизвеждане на медийно съдържание от USB флашка на Sony KD-55XE8577

    Най-вероятно няма да се оправи,няма значение че е USB3...когато телевизора е изключен,напрежението в USB входа си остава,затова и харда не спира да върти...

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #14

    Отговор: Възпроизвеждане на медийно съдържание от USB флашка на Sony KD-55XE8577

    Е на моя дърт Самсунг изключва HDD-то веднага с ТВ-то, а на този да остава да върти .... малко съмнително. Би трябвало да има порт означен USB HDD или подобно. Опитай там.

    С тези китайските кутийки и 4к не знам как ще се представя. Тествал съм я и работи колкото USB 2.0, а уж е 3,0 . Мога да опитам дали ще върви без накъсване при мен ако ми изпратиш торент на лично или някакъв файл за проба. Но ако се изисква висока скорост на четене (файла ако е много голям) може и да накъсва.

  18. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #15

    Отговор: Възпроизвеждане на медийно съдържание от USB флашка на Sony KD-55XE8577

    USB 2.0 си е достатъчно за 4К възпроизвеждане - те Самсунг миналата година нямаха USB 3.0

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Sony KD-55XE8577
    От МиленП във форум Sony телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 29-05-18, 16:57
  2. Отговори: 0
    Последно: 21-11-17, 15:16
  3. Отговори: 2
    Последно: 14-06-16, 11:05
  4. Възпроизвеждане през USB на SONY KDL-40V5500
    От tcpf във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 14-11-10, 16:07
  5. Отговори: 22
    Последно: 28-11-07, 11:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе