Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 97
Like Tree48Одобрявам

Избор на SONY KD-55XH9505 или нещо подобно

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #61

    Отговор: Избор на SONY KD-55XH9505 или нещо подобно

    Благодаря,лека вечер и на теб.
    А истината е тази-всеки да си гледа това което го прави щастлив.
    За Дамите също важи.
    evdiko одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    49
    #62

    Отговор: Избор на SONY KD-55XH9505 или нещо подобно

    Луда работа, като сме гледали тръба в детските години???

  4. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #63

    Отговор: Избор на SONY KD-55XH9505 или нещо подобно

    То не само тръба ами и Ч/Б

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    428
    #64

    Отговор: Избор на SONY KD-55XH9505 или нещо подобно

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Относно evdiko, явно това е първия ти хубав тв , защото откакто го купи не спираш да ахкаш и да се впечатляваш.
    Да, това ми е първият. Ахкал съм първия месец, от там насам споделям опит. Ти не знам що реши да се заяждаш с мене и да си мислиш, че разбираш от всичко щото си много възрастен. Е очевидно не е точно така, ама карай. Здраве да е.
    Да си гледа кой каквото иска. Аз съм киноман и отдавна исках да взема голям и качествен телевизор. 65 инча ги гледам от 2.5 метра с UHD и FHD съдържание. Чета тука 4+ метра, че било за над 60 инча... За мен тва разстояние предразполага даже за 100 инча (но там цената отиде в космоса). В другия апартамент 65 инча се гледа от 5 метра, нищо общо с изживяването което имам от 2.5 метра...

    Sent from my Note10+ using Tapatalk

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #65

    Отговор: Избор на SONY KD-55XH9505 или нещо подобно

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    На практика си има калкулатор за разстояние и ако смяташ, че на 4 метра зрително разстояние е нормално да гледаш 43 инчов телевизор, то тогава има нещо сбъркано в теб. Тези калкулатори не ги е направил бай Пенчо гледайки електрона с включеният стабилизатор. Ако новите малки селца, които се избълваха и унищожиха почти всички зелени площи в големите градове, за да оберат умиращите градове и селца са нормални, то там и 43 инчов телевизор е голям. За радост не живея в такова жилище.
    Това да сравняваш телевизори с повече от 36 години разлика е смешно и въобще не трябва да се коментира.
    При 5 метра отстояние , ако тв не е на стойка отива на 50 см от стената, ако канапето е плътно на задната стена / не ни интересува атмоса/, още поне 50 сантиметра и от 5 м останаха 4 метра реално разстояние. От 4 метра ако не виждаш тв 55 инча ....
    Примера с 36 годишния тв беше , че като сте смукали бонбонки аз вече съм имал Сони и знам какъв тв е. Калкулаторите са силно преоразмерени и идеята им е търговията да върви. Според анкетите в AVS и HI-FI форумите за щатите и западна европа най-много продажби има в сегмента 55 инча. И там са безхаберни или не им стигат парите. А размер над 65 инча за мен е пълна екзотика, все пак тв не е най-важното нещо, освен ако нямате кино стая, но там пък хората слагат проектори.
    https://www.statista.com/statistics/...v-screen-size/
    Този пост е редактиран от Slusatel; 26-05-21 в 09:16.
    podredko и Firenze69 харесват това.

  7. Member Аватара на Firenze69
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    328
    #66

    Отговор: Избор на SONY KD-55XH9505 или нещо подобно

    това исках и аз да кажа, че за всяко разстояние си има подходящия диагонал.... ма било злоба, ма били комплекси, ма не знам кво си....
    след 20 години сигурно и телевизори няма да има, ще гледаме най-вероятно холограми....
    ей го на, на моя приятел LG - то утре ще го мъкне на сервиз(всичко не се прави в къщи) , 49 инча е, не си пази кашона, и му е зор в колата, заедно ще го крепим...
    както ги правят в днешно "здрави", да избутат гаранцията?
    да се сурнеш с един 75 инча ша е красота...
    бус ще си трябва....


    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk
    Slusatel одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #67

    Отговор: Избор на SONY KD-55XH9505 или нещо подобно

    При това бързо движение на технологийте, предвид че LCD и OLED са с проблеми, не си струва да налееш 4-5 хилки в един тв , който след 2-3 години ще бъде отживелица. Аз също мисля , че ще се върви в посока холограми или някаква нова технология.
    podredko, evdiko и Firenze69 харесват това.

  10. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #68

    Отговор: Избор на SONY KD-55XH9505 или нещо подобно

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    При 5 метра отстояние , ако тв не е на стойка отива на 50 см от стената, ако канапето е плътно на задната стена / не ни интересува атмоса/, още поне 50 сантиметра и от 5 м останаха 4 метра реално разстояние. От 4 метра ако не виждаш тв 55 инча ....
    Примера с 36 годишния тв беше , че като сте смукали бонбонки аз вече съм имал Сони и знам какъв тв е. Калкулаторите са силно преоразмерени и идеята им е търговията да върви. Според анкетите в AVS и HI-FI форумите за щатите и западна европа най-много продажби има в сегмента 55 инча. И там са безхаберни или не им стигат парите. А размер над 65 инча за мен е пълна екзотика, все пак тв не е най-важното нещо, освен ако нямате кино стая, но там пък хората слагат проектори.
    https://www.statista.com/statistics/...v-screen-size/
    Аз и 32 виждам без проблем, но това не означава да гледам 32 инча. Теб ако те кефи, мен не ме кефи. За мен 65 е перфектен. Въпроса беше за размера а не за марката, иначе по онова време имаше истински марки не както сега.
    Реално американците не ме вълнуват, но да даваш статистика от 97г до 2022 е смешно. Статистика реално може да се даде за последните 5 години, когато масово влезнаха размери над 55инча.
    Най-важното е човек да е доволен и да не се генерализира.

    Цитат Първоначално публикувано от Firenze69 Виж публикацията
    ма било злоба, ма били комплекси, ма не знам кво си....
    Това да пожелаваш на някой да си забие главата в телевизора е чиста проба злоба и раздразнение, понеже човека не е на същото мнение както теб.

    Цитат Първоначално публикувано от Firenze69 Виж публикацията
    ей го на, на моя приятел LG - то утре ще го мъкне на сервиз(всичко не се прави в къщи) , 49 инча е, не си пази кашона, и му е зор в колата, заедно ще го крепим...
    както ги правят в днешно "здрави", да избутат гаранцията?
    да се сурнеш с един 75 инча ша е красота...
    бус ще си трябва....
    По тази логика дай да не си купуваме техника щото щяла да се развали. Техниката се сменя ама живота не. С тези модерни пандемии доста телевизори надживяха собствениците си.
    fabia6300, gogogogov, evdiko и 1 други харесват това.

  11. Member Аватара на Firenze69
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    328
    #69

    Отговор: Избор на SONY KD-55XH9505 или нещо подобно

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Аз и 32 виждам без проблем, но това не означава да гледам 32 инча. Теб ако те кефи, мен не ме кефи. За мен 65 е перфектен. Въпроса беше за размера а не за марката, иначе по онова време имаше истински марки не както сега.
    Реално американците не ме вълнуват, но да даваш статистика от 97г до 2022 е смешно. Статистика реално може да се даде за последните 5 години, когато масово влезнаха размери над 55инча.
    Най-важното е човек да е доволен и да не се генерализира.


    Това да пожелаваш на някой да си забие главата в телевизора е чиста проба злоба и раздразнение, понеже човека не е на същото мнение както теб.


    По тази логика дай да не си купуваме техника щото щяла да се развали. Техниката се сменя ама живота не. С тези модерни пандемии доста телевизори надживяха собствениците си.
    точният израз-"ако искаш се залепи за екрана".... пак го повтарям... заедно с пожелание "да е щастлив и лека вечер"....
    и да, в днешно време се произвеждат големи боклуци-и като размер и като качество....
    Утре ще влачим 2,5 годишен "телевизор" на ремонт(добре че има 5 г. гаранция).....
    гледайте каквото и както искате...
    Тук е форум - демек всеки има право на различни мнения....

    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk

  12. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #70

    Отговор: Избор на SONY KD-55XH9505 или нещо подобно

    Цитат Първоначално публикувано от Firenze69 Виж публикацията
    точният израз-"ако искаш се залепи за екрана".... пак го повтарям... заедно с пожелание "да е щастлив и лека вечер"....
    и да, в днешно време се произвеждат големи боклуци-и като размер и като качество....
    Утре ще влачим 2,5 годишен "телевизор" на ремонт(добре че има 5 г. гаранция).....
    Той пак е изкарал 2 години и нещо, моят самсуняк още след първата година даде дефект.
    Цитат Първоначално публикувано от Firenze69 Виж публикацията
    гледайте каквото и както искате...
    Тук е форум - демек всеки има право на различни мнения....
    Принципно си прав, но всичко започна от този коментар. Най много обичам някой виртуално да ми дава наклон на....
    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    65 e за някой много кьорав, за нашите жилища 55 е идеалния размер , който живее в замък купува проектор

  13. Member Аватара на Firenze69
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    328
    #71

    Отговор: Избор на SONY KD-55XH9505 или нещо подобно

    човекът си има мнение, форум е....
    не е задължително...
    на вкус и на цвет, товарищей нет....
    аз съм с 21,32,43,55 инча и всичките ги виждам като Еди Орелът... Проблемът е по-скоро в съдържанието.... за гледане...
    п. с. все пак се радвам, че утре нема да влача 55 или 65 инча... към сервиза...

    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #72

    Отговор: Избор на SONY KD-55XH9505 или нещо подобно

    Цитат Първоначално публикувано от Firenze69 Виж публикацията
    човекът си има мнение, форум е....
    Човека дава диагноза. Смятам, че не е той да казва кой е много кьорав и кой не е.....
    При наличието, че сте двама до 65инча трябва да се справите.

  16. Member Аватара на Firenze69
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    328
    #73

    Отговор: Избор на SONY KD-55XH9505 или нещо подобно

    значи е мнение-диагноза [emoji1] .... ще се справим, ама тъпчото бърза да си хвърля кашона.... така поне щеше да е по-спокойно... А какъв ти беше самсуняка и каква повредата?
    на несретника е подсветката май...

    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от Firenze69; 26-05-21 в 12:18. Причина: значи е мнение - диагноза[emoji1]

  17. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #74

    Отговор: Избор на SONY KD-55XH9505 или нещо подобно

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    От 4 метра ако не виждаш тв 55 инча ....
    Според анкетите в AVS и HI-FI форумите за щатите и западна европа най-много продажби има в сегмента 55 инча. И там са безхаберни или не им стигат парите. А размер над 65 инча за мен е пълна екзотика, все пак тв не е най-важното нещо, освен ако нямате кино стая, но там пък хората слагат проектори.
    https://www.statista.com/statistics/...v-screen-size/
    И ако от 4м се вижда и 14'' 4/3 ?
    Статистиките ,че 55'' е най-купуваният тв-р в Западна Европа сигурно са верни.И там има хора с по-малки доходи,дори и много работници от изт. блок.И много хора живеят на квартира и не им се взема голям.
    Другото е,че които имат възможност(и желание) пак си купуват един голям и няколко 55'' тв-ри за спалните,просто защото имат много спални,както и бани и др. неща.И 65'' може да стане екзотика,защото за спалните си имат,а за основното гледане на тв-я в САЩ напр. вече се насочват към 75''.
    Така,че тази статистика с нищо не променя калкулаторите.Кой не им вярва (или няма пари) не е длъжен да ги ползва,ама да убеждава останалите в собствените си желания не е хубаво.

    п.с. Тъй като темата е за SONY да попитам.Тв-те разбрах,че трябва да са малки,а буквите от емблемата на SONY по-големички?Напр. 4 букви по 2,25'' стигат ли?
    Или размера няма значение?
    Този пост е редактиран от inches9; 26-05-21 в 12:25.

  18. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #75

    Отговор: Избор на SONY KD-55XH9505 или нещо подобно

    Цитат Първоначално публикувано от Firenze69 Виж публикацията
    значи е мнение-диагноза [emoji1] .... ще се справим, ама тъпчото бърза да си хвърля кашона.... така поне щеше да е по-спокойно... А какъв ти беше самсуняка и каква повредата?
    на несретника е подсветката май...

    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk
    Аз моите кашони ги пазя в мазето, та няма ядове ако трябва да се карат по сервизи.
    Самсуняка е ниска серия 7-мица и повредата е, че се появява една черна вертикална линия около 3см от време на време за стотни време. Веднъж го носих на сервиз и ми го върнаха със заключението, че всичко е точно. Сега съм го сложил на баба ми да гледа, пък барем вземе се скапа изцяло при нея та да го занеса. Преди повече от 17 години имах проблем с един монитор тръба Самсунг и се бях зарекъл да не купувам нищо от Самсунг, но след толкова време пак се подлъгах и пак греда.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор: SONY KD-49XG8396 4K или нещо друго
    От radik във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 23-04-20, 13:02
  2. Отговори: 0
    Последно: 12-09-14, 14:09
  3. Скрипт или нещо подобно за статус на icq и skype
    От Jogo_1 във форум Програмиране
    Отговори: 2
    Последно: 03-04-06, 13:10
  4. digital audio през ком порт или нещо подобно
    От rolling_heads във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 16-09-05, 16:45
  5. Счетоводен софтуер или нещо подобно
    От Kayso във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 09-02-03, 13:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе